Jump to content

Sensowny integrator sprzedaży


Ramix

Recommended Posts

Ave

chcę szarpnąć się na rozwiązanie automatyzacji sprzedaży: presta, allegro, subiekt. Przeglądam grupy na fb i widzę, że większość rynku stosuje Baselinkera. Poczytałem, podpytałem i zauważyłem wiele nieciekawych sformułowań pod kątem tego narzędzia (masowe dodawanie zdjęć do modelu, problemy z magazynem, tempo/jakość obsługi itd.).

Znacie coś, z czym mogę porównać ofertę BL? Może być coś z PL albo international, grunt żeby działało i miało zadowolonych klientów.

Link to comment
Share on other sites

Brakuje mi tylko w tym od x13 jednego rozwiązania: możliwości ustawienia w aukcji przedsprzedaży gdy kombinacja posiada ustawioną datę dostępności i stan stocku kombinacji jest mniejszy lub równy 0.

Chodzi o to by nie tracić rozpędzonej górki gdy np sprzedaliśmy np 20 sztuk jakiegoś produktu, jesteśmy na topce, a tu bah, aukcja się zakończyła ponieważ stany się skończyły. Można by wtedy pobrać (jeśli istnieje) datę dostępności i zmienić status aukcji na przedsprzedaż by nie tracić tej dobrej passy :)

 

Link to comment
Share on other sites

@Krystian Podemski i tak mi się skojarzyło, że x13 nie zaciąga kodu produktu  (indywidualnych) gdy te są udostępnione w kombinacji. EAN pobiera, ale kodu nie. Prawdziwy time saver gdy to dodadzą :)

EDIT: Cofam lekko, ponieważ da się to zmapować ale robienie tego dla każdej kategorii/mapowania jest wkurzające.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie Panowie za super cenne informacje! Dobrze poznać opinie doświadczonych ekspertów. Pozwolę sobie jeszcze poszukać alternatyw, nie chcę skazywać się na baselinkera bez porównania z czymś innym.

Serdeczności!

Link to comment
Share on other sites

@Ramix przede wszystkim dokładnie przemyśl swój wybór. Kilkoro znajomych przeniosło się ostatnio z BL do różnych konkurencji i to był ogromny ból. Jak raz wejdziesz w ekosystem danego integratora, będzie Cię dużo kosztować przeniesienie się gdzie indziej. Raz pieniądze, dwa czas, trzy tymczasowy chaos w twoim ecommersie. 

Poza BaseLinkerem i x13, ostatnio słyszałem dobre opinie o xSale. Przejrzyj sobie tę trójkę, wygoogluj, przedzwoń i pamiętaj - wybierz mądrze!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rok temu byłem w podobnym miejscu co ty. Wtedy zastanawiałem się nad baseL, xSale i narzędziem od SellIntegro. Po tym jak kumpel zaczął żalić się na baselinkera, wziąłem xsale. Na razie integracje są tam świetnej jakości (szybkość, stabilność, bieżący update api). Z supportem jest fajny kontakt (to tez mnie odrzuciło od Baselinkera - wszędzie były hejty na responsywność) i przede wszystkim, jest niezła automatyzacja pracy na linii sklep-allegro-erp. Polecam tam podbić i wybadać temat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przesiedliśmy się z BL na x13 jakoś na koniec zeszłego roku.
BL jest ładnie zrobiony, jest dosyć intuicyjny i ma masę na prawdę świetnych elementów, których brakuje mi OGROMNIE w x13 (na przykład edycja aukcji już wystawionej/masowa edycja produktów/masowa zmiana kategorii/masowa zmiana cenników/filtrowanie produktów, które zaraz będą naliczały opłatę utrzymaniową itp. itd.

Można by więc spytać dlaczego zrezygnowaliśmy z BL? Otóż nie ma szansy, by BL pobierał z zamówienia w PS nr śledzenia przesyłki i podawał to dalej do allegro. W związku z czym, potem ręcznie trzeba było przenosić nr przesyłek albo z  PS do BL albo do Allegro. Przy 10 paczkach dziennie to wkurzające, ale możliwe. Przy szczycie sezony w grudniu - nierealne.
Nie byłoby problemu, gdyby od czasu uzupełnienia numerów przesyłek Allegro nie wyliczało Jakości sprzedaży....

W X13 pomimo braku wyżej wymienionych funkcjonalności, nr śledzenia przekazują się automatycznie, zaraz po ich wygenerowaniu w PS i w ogóle zapomnieliśmy o kopiowaniu/wklejaniu ich gdzieś dalej.

Dodatkowym plusem na korzyść x13 jest również cena, nie oszukujmy się. Jednorazowy wydatek około 300-400zł daje Ci dożywotnią licencję na moduł. Nie zależnie od ilości aukcji/sprzedaży. W przypadku BL, masz miesięczny abonament, który obowiązuje od ilości wystawionych aukcji. W naszym więc wypadku wynosiło to około 120 zł miesięcznie, nawet jeśli sprzedaż była równa lub bliska 0...


Tak jak ktoś wyżej napisał, musisz przemyśleć i wybrać mądrze ponieważ przesiadka z jednego na drugie - kosztowała nas około miesiąca pracy i była drogą przez mękę ;)

Link to comment
Share on other sites

Cześć, wyprowadźcie mnie z błędu, ale dotychczasowe odpowiedzi dotyczą tylko integracji PS--> Allegro, czy również integracji z Subiektem? Chciałabym połączyć w przyszłości sklep z Subiektem i na razie tylko kontaktowałam się z firmą Firmes, ktoś korzysta? A może inny dostawca?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stefa83 said:

dotychczasowe odpowiedzi dotyczą tylko integracji PS--> Allegro, czy również integracji z Subiektem?

Wątek dedykowany jest PS<-->Allegro, ale jak przeglądniesz ofertę powyższych integratorów, to zobaczysz, że spinają one też ERPy oraz platformy sprzedażowe, często też magazyny. 

On 9/17/2020 at 10:15 AM, MagazyXer said:

Poza BaseLinkerem i x13, ostatnio słyszałem dobre opinie o xSale.

x13 raczej odpada (to wgl ma integracje z erpami?), ale do pozostałych dwóch możesz zagadać i się dowiedzieć jak tam z subiektem. Pewnie będzie. 

Link to comment
Share on other sites

Ja korzystam z integratora Subiekt<->Prestashop od firmy FirmesLink, Prestashop<->Allegro od X13 (+ kilka innych modułów) i integracja kurierów od Sensbit.

W przypadku X13 i Sensbit jestem mega zadowolony. Jak wspomniał poprzednik jest to jednorazowy wydatek, a jakość modułów jest super. Na bieżąco są aktualizowane, a kontakt z firmami przyzwoity :)

Rozwiązanie FirmesLink też ma ten plus, że wydajemy tylko raz pieniądze (ewentualne aktualizacje trzeba dokupić). Program ma dość sporo ciekawych funkcji. Niestety największy minus to brak kontaktu z firmą, a niektóre z parametrów nie działają odpowiednio. Program zakupiłem na początku 2018 roku i przesłałem kilka spostrzeżeń do firmy odnośnie działania. Byłem zapewniany, że pracują nad ich poprawą, ale niestety do tej pory nic nie zostało zmienione. Prosiłem również o listę aktualizacji tak by zobaczyć, czy jest warto wykupić aktualizację, ale niestety nie posiadają takiej dokumentacji. Na początku też trudno ustawić ponieważ instrukcja jest bardzo skromna i trzeba wszystko robić metodą "prób i błędów". Ogólnie program spełnia swoją funkcję, ale na pomoc z firmy nie ma co liczyć. Jak dla mnie największy minus, którego do tej pory nie naprawili to dynamiczne sprawdzanie klientów po NIP lub mail - chodzi o to, że jak klient składa zamówienie jako gość to w Subiekcie za każdym razem pojawia się jako nowy kontrahent, dzięki czemu moja kartoteka klientów przyrasta w zastraszającym tempie.

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2020 at 11:12 AM, Stefa83 said:

Cześć, wyprowadźcie mnie z błędu, ale dotychczasowe odpowiedzi dotyczą tylko integracji PS--> Allegro, czy również integracji z Subiektem? Chciałabym połączyć w przyszłości sklep z Subiektem i na razie tylko kontaktowałam się z firmą Firmes, ktoś korzysta? A może inny dostawca?

U nas co prawda WF Mag, ale i do subiekta mają -> wtyczka RNet od integratory.pl
A więc WFMag -> integratory -> Prestashop -> X13 ( + moduł sensbit) -> Allegro

Testowaliśmy wiele różnych rozwiązań i to, chociaż wcale nie jest to kompleksowy kombajn w postaci jednego modułu - działa najlepiej :) 

Link to comment
Share on other sites

Dotychczas polecałem klientom baselinkera, bo nie ukrywajmy - to potężny kombajn, nawet jeśli ma sporo wad.

On 9/17/2020 at 10:15 AM, MagazyXer said:

ostatnio słyszałem dobre opinie o xSale

Coś jest na rzeczy, odkąd wróciłem na etat, robie w firmie, która ma xsale. I działa dobrze. Integruję tym Allegro, Optime i PS, w grudniu dojdzie Amazon. Dane z/do Optimy/magazynu aktualizują się nieporównywalnie szybciej niż w baselinkerze. No i - uwaga - JEST Z NIMI KONTAKT.

On 9/3/2020 at 6:10 PM, Krystian Podemski said:

(...) x13 (...) Nie ma lepszej na rynku

Rozwiązanie lekkie i przyjemne, ale byłbym ostrożny, do baselinkera/xsale, czy nawet erpboxa i sellintegro nie ma podjazdu jeżeli chodzi o ogół możliwości. Ale fakt - jak kogoś nie stać to lepsze to niż nic.

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2020 at 12:21 PM, AleksanderŚredni said:

Rozwiązanie lekkie i przyjemne, ale byłbym ostrożny, do baselinkera/xsale, czy nawet erpboxa i sellintegro nie ma podjazdu jeżeli chodzi o ogół możliwości. Ale fakt - jak kogoś nie stać to lepsze to niż nic.

U nas BL nie sprawdził się z powodu braku przekazywania nr listów przewozowych do Allegro z PS.
To znaczy, że jeżeli do głównego zarządzania wszystkim (zamówienia artykułu etc.)  używasz BL to tak, nic nie ma do niego podjazdu, ale jeśli jednak chcesz jako silnika do zarządzania zamówieniami i produktami używać PS a BL tyko jako synchronizację i ewentualne zarządzanie względem Allegro, to niestety brakuje mu podstawowej funkcji, która jest wymagana przez Allegro.
Oznaczało to w praktyce to, że każdy numer listu przewozowego wygenerowanego w PS, trzeba było ręcznie przenosić do BL lub bezpośrednio do Allegro, co w sezonie jest nie realne, a Allegro jęczy jak się nie uzupełnia tego w terminie.
Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z BL pytając czy mają w planach rozwiązać ten problem, jednak jedyne co usłyszeliśmy, że nie, ponieważ nie da się tego zrobić w ogóle.

X13 to robi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 11/8/2020 at 10:09 AM, ej.farsta said:

U nas BL nie sprawdził się z powodu braku przekazywania nr listów przewozowych do Allegro z PS.

U mnie to temat na czasie, bo korzystamy z Baselinkera, ale brak aktualizacji stanów na sklepie przelało czarę goryczy. 
Chcesz zaktualizować stany do sklepu (akurat nie mówię o PS, a innej platformie) na podstawie magazynu BL, a tu nic - wysyłane są zamówienia z magazynu sklepu bez komunikacji z magazynem baselinkera. 
To już któryś raz jak baselinker doprowadza mnie do szału, a powody się mnożą. 

Podzwoniłem po konkurencjach --> pozamawiałem prezentacje --> mam wybrany zamiennik. Myśle jeszcze, czy aby na pewno to jest dobry moment na migracje, bo nigdy nie wiadomo jak to będzie. Jeśli ktoś ma taka sama rozterke to mogę na priv przedstawić co wybrałem i czemu. Nie reklamuję narzędzia, którego (jeszcze) osobiście nie testowałem. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariuszChyc said:

Jeśli ktoś ma taka sama rozterke to mogę na priv przedstawić co wybrałem i czemu.

Wiesz, to forum powstało właśnie dlatego, by dzielić się podobnymi rzeczami, więc nawet jeśli się nie podpisujesz pod tym "zamiennikiem" to warto podzielić się tokiem rozumowania i wstępną selekcją :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

No dobrze więc. Po rozmowach pokazowych najrozsądniej (opcje/cena) wypadł xSale. Poza tym, dostałem od nich materiał ciekawie porównujący z Baselinkerem. Wczoraj wpadło mi jeszcze kilka drobniejszych podmiotów do przedzwonienia - na razie decyzja jeszcze nie podjęta. Jak coś się zmieni i nie zapomnę, to napiszę fyi. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Szukałem alternatywy do Baselinkera i pomyślałem o ErpBox, lecz po ponad tygodniu zrozumiałem, że niczym się nie różnią, jeśli chodzi o suport. Po założeniu u nich konta od razu przystąpiłem do pobrania produktów z mojego sklepu na PrestaShop no i tutaj zaczął się mój problem, ponieważ import produktów trwał trzy dni. Skontaktowałem się z erpbox i dostałem informację, że wina leży po stronie mojego serwera napisałem oczywiście do hostingu na którym mam stronę i od nich otrzymałem wiadomość, aby ErpBox podało więcej szczegółów, aby mogli sprawdzić co powoduje problem z łączeniem się z nimi. Lecz po kontakcie z ErpBox nie otrzymałem takich danych, tylko zapewnienie, iż nie wiedzą, kiedy ale spróbują rozwiązać ten problem i skontaktują się ze mną. Napisałem po tygodniu do nich i dostałem skopiowaną wiadomość, jaką do mnie wysłali tydzień wcześniej, że dadzą znać jak rozwiążą problem ale nie wiedzą kiedy. Zapytałem jak chcą sami rozwiązać ten problem skoro twierdzą iż wina leży po stronie mojego serwera i po chwili odpisali, że początkowo tak myśleli, ale jednak wina leży po stronie mojego sklepu, mam za dużo kombinacji itp. Po tym, jak napisałem do nich o swoim niezadowoleniu i że zamierzam im wystawić odpowiednie opinie dostałem informację że oni nie są w stanie importować tak dużej ilości produktów i w przyszłości to poprawią. Nie byłoby żadnego problemu, gdybym na początku dostał informację, że ich system nie jest w stanie pobrać tak dużej ilości produktów, lecz pisanie, iż pracują nad rozwiązaniem problemu dało mi prawo myśleć że zaraz to rozwiążą i że faktycznie ktoś nad tym pracuje. Szkoda, bo po przygodach z Baselinkerem miałem nadzieję na lepszy kontakt z suportem, ale jak widać się pomyliłem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...