Jump to content
  • 0

Problem z powiązanymi produktami.


Szczepan

Question

Witam was po raz kolejny. Piszę do was znowu bo pojawił się problem... Tym razem z powiązanymi produktami. Dotąd udawało mi się przy waszej pomocy rozwiązywać wszelkie problemy z PrestaShop. Wierzę że tak samo będzie i tym razem. Oto w czym jest problem...

Chodzi o powiązane produkty otóż w Panelu administracyjnym w zakładce Kategorie ---> Produkty wyświetla nam się lista wszystkich produktów. I tam albo możemy dodać nowy produkt albo edytować istniejący produkt (patrz zrzut ekranu schowek01). Np. edytujmy istniejący produkt  Gambilongo Delux i tam w zakładce Powiązania jest opcja Produkty powiązane i tam z produktem Gambilongo Delux powiązałem cztery inne produkty (patrz zrzut ekranu schowek02). A od strony sklepu tj. Front-Office wyświetla powiązane produkty w tym produkcie tylko do dwóch produktów powiązanych... a nie wyświetla pozostałych.... (patrz zrzut ekranu schowek03).

Tak samo jest w przypadku edytowania produktu Gambilongo Pregiata też tam w zakładce Powiązania jest opcja Produkty powiązane i powiązałem z produktem Gambilongo Pregiata aż pięć produktów (patrz zrzut ekranu schowek04).... Efekt na stronie sklepu wyświetla tylko trzy powiązane produkty.... Dlaczego.... (patrz zrzut ekranu schowek05)

A żeby było jeszcze śmieszniej przy edytowaniu niektórych produktów np. Gambilongo Delux - ale to dużo dużo wcześniej jeszcze przy powiązywaniu produktów z Gambilongo Delux w ogóle nie wyświetlało żadnych powiązanych produktów.... (patrz zrzut ekranu schowek06)

Dlaczego tak się dzieje:

  • przy powiązywaniu produktów z danym produktem nie wyświetla od strony sklepu żadnych powiązanych produktów,
  • przy powiązywaniu produktów z danym produktem w Panelu administracyjnym w Kategorie --> Produkty w zakładce Powiązania w opcjach Produkty powiązane są powiązane więcej produktów a na stronie sklepu wyświetla max. 2 produkty (skąd jest ten limit wyświetlania i czy można go obejść), (patrz zrzut ekranu schowek02).

Dlatego takie pytania mam m.in. 

  1. Czy za te opcje Produkty powiązane odpowiada jakiś moduł w Panelu administracyjnym w Moduły i usługi - jeżeli tak to jaki bo chciałbym go zresetować (przywrócić do ustawień domyślnych) albo odinstalować i zainstalować ponownie...,
  2. Czy może trzeba się zalogować na serwerze i wejść w szablon i w plikach tpl coś pozmieniać... w jakimś pliku tpl edytować i zmienić kod no nie wiem... Np. w stylach css... Może jest jakieś ograniczenie nałożone od strony sklepu/front-office gdzie ma wyświetlać max. 2 produkty powiązane. 

Aha zapomniałbym bym podać: 

  • wersja PrestaShop 1.6.1.24,
  • Wersja PHP 7.1.33, 
  • Wersja MySQL 5.7.31
  • szablon PRS006, 
  • serwer Servizza. 

Zdaję się na was. Czekam na odpowiedzi.  

    

 

Schowek01.png

Schowek02.png

Schowek03.png

Schowek04.png

Schowek05.png

Schowek06.png

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Do produktów powiązanych (od strony admina) można również dodać produkty wyłączone w sklepie, nie ma tam żadnej kontroli czy produkt jest aktywny.

Od strony sklepu wyświetlają się tylko produkty aktywne. Chyba tak to działa, sprawdź.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wszystkie produkty są aktywne/włączone (patrz zrzut Schowek01). Ilość jest 100. W opcjach Powiązane produkty (patrz zrzut Schowek02, Schowek03) oraz w innych opcjach przy edycji produktu nie zauważyłem żadnej opcji dot. kontroli czy produkt jest aktywny... Jakieś pomysły.  

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

Schowek03.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbowałem naprawić problem za pośrednictwem tego postu/wątku.

Znalazłem plik product.tpl na serwerze tj. ścieżka public_html/shop/themes/PRS006/

Na podstawie tego postu/wątku zrobiłem edycję pliku product.tpl i usunąłem wiersz kodu:

Cytat

{if ($accessory.allow_oosp || $accessory.quantity_all_versions > 0 || $accessory.quantity > 0) AND $accessory.available_for_order AND !isset($restricted_country_mode)} <!-- zawartość pozostawiamy --> {/if}

 Po zapisie pliku i po odświeżeniu sklepu jak wchodzę w jakikolwiek produkt na sklepie pojawia się: 

Cytat

Ta strona nie działa

Serwer shop.sesso.cafe nie może teraz obsłużyć tego żądania.

HTTP ERROR 500

Więc na bazie tego wątku/postu nie udało mi się rozwiązać problemu.... Ludzie odpisujcie na posty/wątki. Po co są te fora zakładane skoro nikt na nie nie odpowiada.... Jakieś pomysły. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...