Jump to content
  • 0

Nazwa produktu


Guest

Question

Czy istnieje możliwość wydłużenia nazwy produktu, na liście produktów w postaci kafelków tak, aby zmieściła się cała nazwa produktu albo min. 50 znaków? Moje pytanie dotyczy standardowego, domyślnego szablonu dla PrestaShop 1.7.6.5 (szablon classic wersja 1.0.0). Czy można to jakoś zmienić w ustawieniach lub w kodzie, a może trzeba uaktualnić PrestaShop. Przeglądałem forum, ale wszystkie wiadomości dotyczące tego tematu, są już dosyć stare, a może istnieją już jakieś nowsze rozwiązania. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Należy edytować plik: templates/catalog/_partials/miniatures/product.tpl

Znajdziemy tam:

<h3 class="h3 product-title" itemprop="name"><a href="{$product.url}">{$product.name|truncate:30:'...'}</a></h3>

Wartość 30 przedstawia maksymalną ilość znaków, można tę liczbę zwiększyć bądź usunąć całkowicie:
 

|truncate:30:'...'

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dotarłem do pliku i edytowałem odpowiedni fragment, zwiększyłem truncate do 50 i niestety nic się nie zmieniło :( Może trzeba edytować też jakiś inny fragment kodu, żeby na kafelku zmieściły się dwie linijki na nazwę produktu składającą się z 50 znaków. Nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Również dziś modyfikowałem ten plik.
Ja zmieniłem natomiast WSZYSTKIE 3 parametry w pliku!

Quote

truncate:30

na 

Quote

truncate:300

Nazwa jest wyświetlana w całości ALE cena "ucieka" poza "kafelek" produktu.
Właśnie chciałem założyć temat, ale skoro już jest niemal identyczny...

Przy okazji może ktoś podpowie jak usunąć te "naklejki" z konkretnych produktów gdyż wydaję się że produkt jest "nowy" ZAWSZE bez względu na ilość czasu od publikacji (na 2gim serwerze od 2ch miesięcy produkty wiszą jako nowe)

 

forum-cena.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cache wyczyściłem na samym początku, sprawdzałem też na różnych urządzeniach, ustawiłem nawet 300 znaków, tak samo jak PikaDarkstar, we wszystkich wystąpieniach truncate i nic... Jakbym w ogóle nie ten plik edytował co trzeba. Ale sprawdziłem wszystko, czy na pewno edytuje i sprawdzam tą samą instalację sklepu, potem ścieżkę i plik i nic... A może w wersji PrestaShop 1.7.6.5 trzeba też edytować jakiś plik css, bo nie pozwala wydłużyć nazwy produktu do dwóch linijek, albo coś jeszcze innego. Nie wiem, ręce opadają...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Udało się! Rzeczywiście "force recompile" zadziałało, a domyślnie ustawione miałem "never recompile". Po rekompilacji wróciłem do ustawienia domyślnego, bo na wydajność to na pewno ma wpływ. Dziękuję wszystkim, a szczególnie selljus.pl i PikaDarkstar. Pozdrawiam

PS: Teraz stoję przed kolejnym problemem uciekającej ceny poza kafalek, ale zrobię z tego nowy temat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...