Jump to content
  • 0

Jak zwiększyć długość opisów w kategorii


Szczepan

Question

Witam,
Jak w temacie, w jaki sposób można zwiększyć długość opisu w kategorii (obejść limit znaków)? Aktualnie mam coś takiego... (zobacz schowek1). Niestety opis musi być długi tzn. opisówka. Prestashop 1.6.1.24, Wersja PHP 7.1.33, Wersja MySQL 5.7.31. Proszę o pomoc.

Schowek01.jpg

Edited by Szczepan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

category.tpl

{if Tools::strlen($category->description) > 350}
                                <div id="category_description_short">{$description_short}</div>
                                <div id="category_description_full" class="unvisible">{$category->description}</div>
                                <a href="{$link->getCategoryLink($category->id_category, $category->link_rewrite)|escape:'html':'UTF-8'}" class="lnk_more">{l s='More'}</a>
                            {else}
                                <div>{$category->description}</div>
                            {/if}

Zmieniasz sobie ilość znaków albo wyrzucasz całość i zostawiasz:

<div>{$category->description}</div>

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki krzysiuus za pomoc. Znalazłem ten plik category.tpl w folderze swojego szablonu PRS006 na serwerze... Ale u mnie ta struktura pliku wygląda trochę inaczej. Między innymi ten fragment kodu co mi podesłałeś... Występuje w moim pliku category.tpl aż 3 razy. Zmieniłem ilość znaków np. na 350 ale nic to nie dało... U mnie ten fragment kodu występuje w lini od 36 do 42 (zaznaczone patrz schowek01), w lini od 63 do 69 (zaznaczone patrz schowek02) oraz w lini od 93 do 96 w nazwie truncate też zmienione na 350 (zaznaczone patrz schowek03). Ale nie zwiększa mi się ilość znaków/liter w kategoriach i podkategoriach.... Patrz schowek04

 Może trzeba to gdzieś indziej jeszcze zmienić np. w bazie danych MySQL w tablicy bazy danych...? Nie wiem w pliku index.tpl,  authentication.tpl, index.php .htaccess - na serwerze tych plików jest od groma (zaznaczone patrz schowek05, schowek06, schowek07)... Jakieś pomysły?

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

Schowek03.jpg

Schowek04.jpg

Schowek05.jpg

Schowek06.jpg

Schowek07.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

udało mi się rozwiązać problem. Podsyłam rozwiązanie. Otóż w pliku category.tpl zmieniłem ilość znaków z 350 na 1050 znaków/liter... I tak w pierwszej linii tj.lina 36 jest {if Tools::strlen($category->description) > 1050}, następnie w linii 63 też jest {if Tools::strlen($category->description) > 1050} oraz w linii 93 przy napisie truncate zmieniłem z 350 na 1050 - truncate:1050. Okazało się że zbyt małą liczbę wpisałem... Zamykam temat. Podrzucam zrzut ekranu.

Schowek01.jpg

Edited by Szczepan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...