Jump to content
  • 0

Bot Prestashop 1.7


VoodensQ

Question

Cześć wszystkim 

 

Od pewnego czasu prowadzę swój własny sklep prestashop, sprzedaję tam różne ubrania wraz z naszymi grafikami lecz od pewnego czasu zauważyłem coś niepokojącego w statystykach odwiedzających. Statystyki pokazują że przez pewien czas na moją stronę internetową wchodzą jakieś dziwne boty z różnych Adresów IP, Adresy te pochodzą z różnych stron świata jak np Rosja,USA,Niderlandy czy inne kraje poza Polską,Czechami itp. Boty wchodzą co kilka sekund z tego samego IP, dodam że nie robią oni fake kont na stronie. Martwi mnie to ponieważ nie mam pojęcia co to takiego ani czy jest to niebezpiecznie dla samego sposobu. Boty nabijają statystyki lecz tylko w "Odwiedzający bezpośredni" wygląda to tak jakby nie wchodziły z żadnego linku. Ponadto dodam że nie widać ich nawet na czacie, sklep jest podpięty pod moduł SmartSupp i właśnie tam ich nie widać. 

Jeszcze dla przykładu podsyłam wam SS'a z jednym z tych botów który akurat znajduję się  USA w stanie Virgina.

 

Jeżeli ktoś z was wie co to takiego lub wie jak to zablokować niech szybko odpisze.

 

Dzięki.1715592305_Beznazwy-2.thumb.png.cf7c422bf90b7469fd58c6527d007270.pngfdfd.thumb.png.dec7fdbb5070bb1056a899bec3c2297f.png

 

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...