Jump to content
  • 0

Szczepan

Question


Witam
Mam problem z PrestaShop w wersji  1.6.1.24 – po wejściu w Panel administracyjny nie mogę wejść w zakładki Moduły i Usługi oraz w zakładkę Pozycje i Płatności. Po włączeniu raportowania błędów lub trybu debugowania przez PresteShop z czego dowiedziałem się z tego forum… dostaje takie komunikaty o błędach:


„Warning in line 551 in the file
/home/hbriijom/public_html/shop/classes/controller/AdminController.php
[2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Unknown error in line 75 in the file
/home/hbriijom/public_html/shop/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_compilebase.php
[8192] The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls

Warning in line 3274 in the file
/home/hbriijom/public_html/shop/classes/controller/AdminController.php
[2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Unknown error in line 198 in the file
/home/hbriijom/public_html/shop/classes/helper/HelperList.php
[8192] Function create_function() is deprecated.”

Podsyłam screeny jako załączniki odnośnie błedów jakie mi wyskakują. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu…. 
 

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

Schowek03.jpg

Link to comment
Share on other sites

30 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zalogowalem się na serwer i po przez Menedżera plików wszedłem w poszczególne katalogi /home/hbriijom/public_html/shop/classes/controller/AdminController.php i edytowałem plik  AdminController.php tj. właśnie lina 551

 Schowek05.jpg (patrz załącznik)

Następnie w katalogi /home/hbriijom/public_html/shop/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_compilebase.php i edytowałem plik smarty_internal_compilebase.php tj. właśnie lina 75

 Schowek06.jpg (patrz załącznik)

Następnie w katalogi to..

/home/hbriijom/public_html/shop/classes/controller/AdminController.php i edytowałem plik AdminController.php tj. właśnie lina 3274

 Schowek07.jpg (patrz załącznik)

Ostatni katalog to..
/home/hbriijom/public_html/shop/classes/helper/HelperList.php i edytowałem plik HelperList.php tj. właśnie lina 198
 Schowek08.jpg (patrz załącznik)

Jeszcze raz apeluje… proszę mnie poinstruować co w tych wierszach trzeba zmienić aby to działało. Albo jak usunąć ten moduł welcome z serwera...

Schowek05.jpg

Schowek06.jpg

Schowek07.jpg

Schowek08.jpg

Edited by Szczepan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

usunąłem moduł welcome że ścieżki: /home/hbriijom/public_html/shop/modules no i niestety problem pozostał... Dalej PrestaShop podaje komunikaty o błędach....  Więc problem jest gdzie indziej.

A jak byście podali co w tych wierszach trzeba pozmieniać aby to działało... (wrzuciłem screeny powyżej). Dzięki.

PS... Strona jest w budowie i jest chwilowo nie czynna.... http://www.prestasoft.pl/ - Moduły dla Prestashop 1.6 oraz 1.7

 

 

 

Edited by Szczepan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 minutes ago, Szczepan said:

Wersja PHP 7.2.31 oraz wersja MySQL 5.7.30 - w opcjach serwera jest możliwość zmiany wersji bazy danych na inną z Youtube znalazłem.... Pozmieniałem wersje baz danych no i nic to nie dało...

czy ty czytasz co ktos odpisuje? gdzie miales jakakolwiek wzmianke o wersji bazy danych? a pozniej pretensje:

14 hours ago, Szczepan said:

Czy na tym forum ktoś odpowiada na pytania.....? Pisałem na forum powyższy post że nie rozwiązało problemu i cisza... Prosiłbym o dalsze porady.

 

wyraznie pisalem o zmianie wersji PHP i tylko ta miales zmienic, mySQL to nic tutaj nie ma wspolnego. jezlei pisalem, ze z wersja 7.2 sobie nie radzi, a masz 7.2... to odpowiedz nasuwa sie sama. wiec po co zawracanie d... wersja bazy danych? sam sobie i nam, chcacym pomoc, dodajesz bezsensownej roboty.....

przeczytaj odpowiedz > przeanalizuj > przemysl > i dopiero dzialaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Co do odpowiedzi od użytkownika design4VIP pisałeś w poście powyżej:

"Jak usunąłes modul to raczej błędy będą już inne (tutaj raczej jasnowidza szukaj), wcześniejsze wskazywały ściśle na ten moduł. Jak są dalej takie same czyli, że moduł nie został usunięty."  

Masz rację sprawdziłem po przez opcję wyszukaj znalazło mi jeszcze jakieś pliki tj. pozostałości... Pousuwałem wszystko i dalej nic... 

Schowek01.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Może źle się wyraziłem w poście....  chodziło mi o to że już zmieniałem wersje PHP z 7.2 na 5.6 i to nie pomogło... zmieniałem równiesz na wersje PHP 7.1, 7.0, 5.5 i wcześniejsze i to również nic nie dało.... A bazę danych MySQL 5.7.30 zpisałem z PrestaShop z Panelu Administracyjnego tj. zakładka Zaawansowane i Informacje konfiguracyjne (zrobiłem zrzut ekranu).

Po za tym jak robiłem zrzut ekranu Cpanel to przywróciłem domyślną wersje PHP na 7.2 (tak jak było wcześniej ale to już zostało zmienione i to też nic nie dało...). Więc reasumując.... Umiem czytać ze zrozumieniem i nie zawracam nikomu dupy. Proszę o dalsze porady...   

 

Schowek01.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no ok, nie wazne... kazdy tu przychodzi raczej dzielic sie wiedzai pomagac. frustacje i niedomowienia nieraz odsuwaja checi do pomocy. ale nie wazne....

w kazdym razie dalej krecimy sie w kolko. jak pisalem, pierwsze rzucone bledy wskazywaly scisle na modul 'welcom' usunales i ok. tylko dalej nie wiem jakie teraz masz bledy. jak nie z tego modulu, ktory wczesniej sypal to z czego? juz pisalem... 'pomoc' nie rowna sie  'jasnowidz'. wrzuc jakie masz teraz bledy tak w DEV_MODE jak i logach serwera

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no to jezeli usunales, jak piszesz, modul "welcome" to wytlumacz mi teraz sciezke z bledu srodkowego sreena.... ten dalej odnosi sie scisle do sciezki kontrolera modulu

wylacz cahe i lacz kompilacje plikow. bo moze jeszcze tutaj siedzi zagniezdzony modul....

 

PA > zaawanowane > optymalizacja

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

zrobiłem użytkownik design4VIP tak jak opisałeś powyżej... tylko u mnie to się nazywa Panel administracyjny/Zaawansowane/Wydajność zaznaczyłem opcje Wymuś kompilacje oraz Pamięć podręczna na nie. W między czasie kliknąłem Wyczyść pamięć podreczną (podsyłam zrzut ekranu). 

na samym dole znalazłem Cache ----> Użyj pamięci podręcznej ale tam od razu już była zaznaczona opcja na nie (podsyłam zrzut ekranu). 

Na waszym forum znalazłem ciekawy post o zapisaniu się błędów w pliku error_log w katalogu admina na serwerze. Zrobiłem tak jak w poście poniżej i zapisał mi się plik error_log na serwerze... Pobrałem go i wam podsyłam... Może wy po przejrzeniu go... Kapniecię się o co chodzi... 

 

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

_rror.log

Edited by Szczepan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 minutes ago, Szczepan said:

prosiłbym o przejrzenie pliku error_log

ale to dokladnie blad z pliku error_log.

 

kiedys juz sie z tym uzeralem.... wiem, ze ktoras wersja miala buga, ale ktora to juz nie pamietam. jednak mimo bug jakos udalo mi sie bez upgrate (za duzo produktow i obrotu na sklepie  zeby ryzykowac) udalo sie okielznac blad.  ale zabij... nie pamietam teraz co bylo ;/ w tym momncienie mam za bardzo czasu zeby szukac. moze jak ogarne temat modulu, ktory mam na tapecie to zagladne glebiej w ten twoj blad

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przeczytałem ten artykuł....  

tam piszę po Angielsku tak...

you can however fix the code, classes/Cookie.php on line 80

"$this->_cipherTool = new Rijndael(_RIJNDAEL_KEY_, _RIJNDAEL_IV_);

change to

$this->_cipherTool = new Rijndael('_RIJNDAEL_KEY_', '_RIJNDAEL_IV_');"

znalazłem ten plik Cookie.php u siebie na serwerze... ścieżka dostępu to: /home/hbriijom/public_html/shop/classes patrz zrzut ekranu (Schowek01.jpeg). Edytowałem ten plik Cookie.php patrz zrzut ekranu (Schowek02.jpeg) i ten wpis $this->_cipherTool = new Rijndael(_RIJNDAEL_KEY_, _RIJNDAEL_IV_); był na linijce nie 80 a 79 zmieniłem go na $this->_cipherTool = new Rijndael('_RIJNDAEL_KEY_', '_RIJNDAEL_IV_'); patrz zrzut ekranu (Schowek02.jpeg).... No i błędy dalej zostały... Wyłączyłem raprtowanie błędów i nic to samo... Przeniosłem ten wpis tak jak było w artykule z linijki 79 na 80 no i to też nic nie dało. Czekam na dalsze instrukcje/porady...   

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/15/2020 at 12:20 AM, Szczepan said:

Przeczytałem ten artykuł....  

tam piszę po Angielsku tak...

you can however fix the code, classes/Cookie.php on line 80

"$this->_cipherTool = new Rijndael(_RIJNDAEL_KEY_, _RIJNDAEL_IV_);

change to

$this->_cipherTool = new Rijndael('_RIJNDAEL_KEY_', '_RIJNDAEL_IV_');"

znalazłem ten plik Cookie.php u siebie na serwerze... ścieżka dostępu to: /home/hbriijom/public_html/shop/classes patrz zrzut ekranu (Schowek01.jpeg). Edytowałem ten plik Cookie.php patrz zrzut ekranu (Schowek02.jpeg) i ten wpis $this->_cipherTool = new Rijndael(_RIJNDAEL_KEY_, _RIJNDAEL_IV_); był na linijce nie 80 a 79 zmieniłem go na $this->_cipherTool = new Rijndael('_RIJNDAEL_KEY_', '_RIJNDAEL_IV_'); patrz zrzut ekranu (Schowek02.jpeg).... No i błędy dalej zostały... Wyłączyłem raprtowanie błędów i nic to samo... Przeniosłem ten wpis tak jak było w artykule z linijki 79 na 80 no i to też nic nie dało. Czekam na dalsze instrukcje/porady...   

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

a usunales plik class_index?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zamykam ten temat. Zleciłem do firmie specjalistycznej która się tym zajmuje profesionalnie za opłatą. Okazuje się że informatyk źle zrobił upgrade z 1.6 do 1.7 tzn. nie przeprowadził do końca upgrade i wymieszał pliki i moduły z 1.6 i 1.7 - dlatego to tak krzaczyło... Wyczyścili bazę danych i  pliki na serwerze i wszystko hula... Zamykam ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...