Jump to content
  • 0

Pole "Dostosowanie" tylko dla jednej kombinacji


kuch

Question

Witam,

mam w sklepie kilka produktów, szablon classic. Każdy z nich ma kilka kombinacji na podstawie atrybutu kolor.

Dodałem sobie dodatkową wartość atrybutu kolor - "Niestandardowy kolor" a przy produkcie w zakładce Opcje dodałem pole w Dostosowanie. Przy produkcie pojawiło się pole do wypełnienia przez klienta.

 

Idea jest taka żeby pokazać to pole tylko w wypadku gdy klient z listy kolorów wybrał sobie "Niestandardowy kolor".

 

W pliku /themes/classic/templates/catalog/_partials/product-customization.tpl dodałem:

Zamiast
{if !$configuration.is_catalog}

dodałem
{if !$configuration.is_catalog && $product.attributes[1].id_attribute == 33}

33 to id mojego "Koloru niestandardowego" w atrybutach.

 

Teraz po kliknięciu koloru niestandardowego przełącza się kombinacja produktu i pojawia się pole dostosowania. Analogicznie po zmianie na inny kolor pole znika.

Mógłbym to tak zostawić i w sumie spełniłoby funkcję ale wiadomo, że klienci bywają nad wyraz sprytni i mogą pojawić się problemy np:

1. Po wybraniu "kolor niestandardowy" pojawia się pole dostosowania. Klient wpisuje tam jaki kolor by chciał. Zapisuje dostosowanie. Przełącza na inną kombinację (kolor). Pole dostosowania znika ale nadal ma przypisaną wartość podaną przez klienta. Po dodaniu do koszyka pojawi się jeden z kolorów standardowych ale z opisem które powinno być tylko przy niestandardowym.

Można jakoś wymusić wyczyszczenie tego pola dostosowania po przełączeniu się na inną kombinację produktu?

 

2. Chciałbym zaznaczyć opcję, żeby to pole dostosowania było wymagane ale gdy to zrobię to robi się wymagane dla całego produktu więc też innych kombinacji (przy których nie widać pola dostosowania). Nie można dodać produktu do koszyka bo czeka na podanie wartości dostosowania.

Czy da się zrobić jakiś warunek aby pole dostosowania było wymagane tylko dla wybranego atrybutu/kombinacji?

 

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...