Jump to content

Problem z koszykiem i adresem podczas rejestracji


Maciej_TomPol

Recommended Posts

Witam

Problem objawia się tym że gdy tworzymy konto i w trakcie tworzenia na drugiej stronie chcemy dodać adres to wylogowyje do strony startowej i żeby dokończyć proces trzeba się ponownie zalogować na konto dodać adres i wtedy jest ok

Drugi objaw w wersji mobilnej po dodaniu do koszyka widać że produkt jest w koszyku niestety nie można już wejść na koszyk

Jakieś pomysły??

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

wygląda to jakbyś miał jakiś podstawowy problem ze środowiskiem systemowym (może coś z PHP?).  Proszą napisz jaką masze wersję Presty  i podeślij linka - zerkniemy czy coś widać.

Po Twojej stronie sprawdź proszę czy środowisko jest dobrze skonfigurowane. Tutaj znajdziesz prosty raport plik php (phppsinfo.php) do sprawdzenia czy serwer spełnia wymogi:

https://devdocs.prestashop.com/1.7/basics/installation/system-requirements/

Powodzenia, daj znać co wyszło

 

T.

 

Link to comment
Share on other sites

Hej,

obejrzałem Twój sklep, rekomendacje poniżej,w  kolejności od której podszedłbym do tematu:

- na początek proszę zapewnij 100% zgodności z wymogami, to usunie potencjalne jedno źródło problemu,

- jeśli to nie pomoże to musisz do tego podejść metodą eliminacji. Spróbuj przełączyć sklep na standardowy szablon i sprawdź, czy objaw się powtarzają. To pozwoli wyeliminować problemy z szablonem.

- analogicznie - warto sprawdzić moduły i kolejno wyłączaj i sprawdzaj tak aby zidentyfikować potencjalne źródło problemu (w szczególności jeśli masz coś na ścieżce zakupowej/koszyku).

- może być potrzebne sprawdzenie czy nie ma błędów w trybie debug - ale to dopiero jak podstawowe działania nie przyniosą efektu.

- mam wrażenie, że Twój sklep chodzi dość wolno - wygląda to na parametry serwera, czy hosting masz na wystarczających parametrach?

Pozdrawiam i powodzenia, daj proszę znać czy udało się rozwiązać problemy/ewentualnie czy możemy jeszcze jakoś pomoć

T.

 

 

 

 

Edited by T400
Poprawka stylistyczna (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Cześć T400,

Quote

- jeśli to nie pomoże to musisz do tego podejść metodą eliminacji. Spróbuj przełączyć sklep na standardowy szablon i sprawdź, czy objaw się powtarzają. To pozwoli wyeliminować problemy z szablonem.

- analogicznie - warto sprawdzić moduły i kolejno wyłączaj i sprawdzaj tak aby zidentyfikować potencjalne źródło problemu (w szczególności jeśli masz coś na ścieżce zakupowej/koszyku).

Odpalone na podstawowym szablonie oraz modułach. Problem koszyka pozostał. Jedynie wersja mobilna już nie sprawia problemów z otwarciem koszyka. Dodatkowo przestało wyskakiwać okienko po dodaniu produktu do koszyka czy chce się iść do realizacji czy kontynuować zakupy. Ale to mniejszy problem i na czystym Presta nie występuje. Więc to już jak ten najważniejszy problem się rozwiąże to wyeliminuje dany moduł, który to powoduje.

Quote

- może być potrzebne sprawdzenie czy nie ma błędów w trybie debug - ale to dopiero jak podstawowe działania nie przyniosą efektu.

W trybie debug wyświetlają się jedynie błędy tłumaczeń.

Załączam screen'a z trybu debug oraz ze sprawdzenia kodu źródłowego strony. Jest tam linijka kodu która całą część adresową zmienia na link wylogowania o czym Maciek zapomniał wspomnieć.

 

debug.jpg

Kod_zrodlowy.jpg

Edited by Tom_Pol (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Hej,

miałem chwilę aby potestować, nie wyszedł mi błąd na Firefox - czy dalej problem występuje (może trudno ten błąd zreplikować)?

Jeśli tak, to aby nie psuć środowiska produkcyjnego rekomendowałbym przenieść sklep na "boczne środowisko testowe" - i tam przeprowadzić dalsze prace, aby nie zepsuć działania całości.

Pozdrawiam

T

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 6/2/2020 at 10:46 PM, Maciej_TomPol said:

Temat zamykam został rozwiązany

Witaj mam ten sam problem w Preście 1.7 czy jest szansa, abyś podał namiar do tego znajomego, problem mam od dłuższego czasu i nie mogę się go pozbyć, z góry dzięki :).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...