Jump to content

úprava šablony


saesa

Recommended Posts

Atributy sablony jako sirka a podobne se upravuje mimo jine v adresarich a souboru "themes/nazev_vaseho_theme/css/global.css
Zalezi co pouzivate za sablonu. Bohuzel to nebude zas tak jednoduche zasahem pouze do jednoho prikazu.
Sablona se vetsinou sklada z hlavicky, samotneho obsahu a paticky s tim ze kazda takova sekce muze byt rozdelena na dalsi podsekce (tedy zjednodusene receno).
Hledejte v css souboru radek z podobnou hodnotou

width: 980px;

Bude jich nekolik zde zmente hodnotu na 100% a uvidite co to bude delat.
Dale budete muset zmenit i sirku nekterych obrazku a pravdepodobne upravit minimalne sirku stredoveho bloku se samotnym obsahem.
Kazdopadne si nezapomente pred upravou zalohovat veskere menene soubory.

Link to comment
Share on other sites

To bylo právě první co jsem zkoušel, zkusil jsem upravit šablonu global.css kde jsem si našel řádek global layout a upravil ho takhle:

#page {
   width: auto;
   margin-left: auto; 
   margin-right: auto;;
   text-align: center
}


A to mi způsobilo to že se mi celá stránka jako by vycentrovala doleva. I když jsem zkoušel nastavit hodnotu např: width: 1500px; velikost stránky zůstala stejná. Nemáte nějaký nápad?

Link to comment
Share on other sites

Jak pise Zion Zangar, stranka se sklada z vetsiho mnozstvi bloku, a proto rozhodne bude treba upravit vic jak jedno cislo. Minimalne je zapotrebi upravit, krome #page, take #left_column, #center_column a #right_column... sel bych na to asi takto:

#page { width: 100%; margin: 0 auto 2px auto; text-align: left }
#left_column   { width: 25%; overflow: hidden; clear: left; }
#center_column { width: 50%; overflow: hidden; }
#right_column  { width: 25%; overflow: hidden; }


Pokud muzu byt tak smely vam radit, tak bych vam doporucil se do zadnych uprav, ktere by vedly k roztahovacimu layoutu, nepoustet. Dnes jsou jiz minulosti a je mnohem praktictejsi delat layout fixni s sirkou cca 1000px (aby se nezobrazoval dolni posuvnik u monitoru s sirkou 1024px).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...