Jump to content
  • 0

Import produktów i niekompletne opisy


Malynek999

Question

Witam 

Mam zintegrowany sklep z hurtownią za pomocą modułu. Zauważyłem problem z niektórymi opisami produktów (produkt po imporcie i hurtowni w załączonych plikach). W opisach produktów jest pole: informacje dodatkowe. Wszystko jest w porządku, gdy jest mało słów, jednak już długie opisy są niekompletne, ucinane w pół słów. Podejrzewam (może błędnie), że jest ograniczenie ilości słów w PrestaShop lub w module, ale nie posiadam wiedzy nawet jak zacząć szukać gdzie jest problem. 

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu lub chociaż wskazówki gdzie szukać poszukiwania. Dziękuję

Zrzut ekranu (3) .png

Zrzut ekranu (4) .png

Edited by Malynek999
Przypadkowo napisana ta sama wiadomość dwa razy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
On 5/1/2020 at 7:49 AM, krzysiuus said:

Z tego co pamiętam to te pole w tabeli ps_feature_value_lang ma ograniczenie. Można tam to zmienić i przetestować. UWAGA! MUSOWO zalecam przed zmianami wykonać kopię sklepu/bazy. 

Dziękuję za pomoc. Jestem bardzo początkujący i nie widziałem nawet w którym kierunku szukać, ale Twoja wskazówka wyznaczyła mi kierunek:) Znalazłem dzięki niej dwa tematy na forum , ale...

Nigdy nie miałem styczności z php, css czy bazami danych i mam problemy z podstawowymi pojęciami, niby w DirectAdmin znalazłem phpMyAdmin tam znalazłem ps_feature_lang i ps_feature_value_lang które powinienem zmodyfikować, jednak powinienem najpierw wprowadzić zmiany w:

 $ fieldsSizeLang = array ('name' => 128);

 $ fieldsSizeLang = tablica („wartość” => 255);

W innych postach jest napisane że trzeba zmodyfikować w/w wpisy w klasach CMS.php , jeśli oczywiście dobrze zrozumiałem :( Chyba że te posty dotyczące starszej wersji PrestaShop sa już częściowo nieaktualne. Jeśli dobrze znalazłem: /public_html/classes/CMS.php

to wpisów w/w tam nie ma. Zastanawiam się czy to może chodzić o modyfikację tego wpisu właśnie w: /public_html/classes/CMS.php

/* Lang fields */
            'meta_description' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'lang' => true, 'validate' => 'isGenericName', 'size' => 255),
            'meta_keywords' =>        array('type' => self::TYPE_STRING, 'lang' => true, 'validate' => 'isGenericName', 'size' => 255),
            'meta_title' =>            array('type' => self::TYPE_STRING, 'lang' => true, 'validate' => 'isGenericName', 'required' => true, 'size' => 128),
            'link_rewrite' =>        array('type' => self::TYPE_STRING, 'lang' => true, 'validate' => 'isLinkRewrite', 'required' => true, 'size' => 128),
            'content' =>            array('type' => self::TYPE_HTML, 'lang' => true, 'validate' => 'isCleanHtml', 'size' => 3999999999999),
        ),

Mógłbym prosić o jeszcze jedną łopatologiczną wskazówkę? Dziękuję

Edited by Malynek999 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...