Jump to content
  • 0

PS 1.6 - dodanie nowej kolumnu do tabeli Orders


design4VIP

Question

witam, jak w temacie, potrzebuje dodac do tabeli zamowien nowa kolumne. wszystko by bylo proste jakby to byl bezposredni odczyt z bazy danych. ja potrzebuje przeliczonych danych.

minowicie:

potrzebuje wyswietlic takie rownanie:  [ `date_upd` + 14 dni - time() ]. czyli czas odliczany do 14dnia po dacie zamowienia.

czy tabela jest w stanie wysweitlic dane przeliczone a nie bezposrednio pobrane z bazy? bo nie chcialbym sie bawic w crone itp. ale jak trzeba....

 

z gory dzieki za kazda odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeżeli to ma być wyświetlane na liście zamówień w panelu admina, to dodaj kolumnę ze zdefiniowaną właściwością "callback" i utwórz funkcję która będzie wywoływana dla tej kolumny.

W tej funkcji możesz wyliczyć dowolną wartość.

Zobacz jak to jest zrobione np. dla kolumny 'new' w AdminOrdersController.php

 

lub zobacz tutaj, jeżeli chcesz żeby to było wyliczone przez sql: https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/date-and-time-functions.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a widzisz ;) w sumie brakowalo mi tylko nazwy pola dla fields_list i tutaj sie zgubilem, ale mala modernizacja zapytania bazy danych i wyciagniecie jakiegokolwiek pola jako AS i reszta juz sama poszla :D wielkie dzieki za otworzenie mi toru myslenia i zmuszenia do skupienia nad robota :D

a jeszcze tak juz czysto obrazowo dla potomnych, czy przez taka fukcje mozna zmienic background pola ? ja tutaj poradzilem sobie zwracajac cala sciezke HTML z class i style i dziala, ale pytanie czy sa tez jakies fukcje, tak juz na przyszlosc i dla potomnych. bo niby jest 'color' ale ten tez pobierany jest z bazy danych (np. osname), ale czy da sie zrobic to indywidualnie. ja potrzebowalem np. roznokolorowe zmieniajace sie razem z przedzialem wyswietlanej zmiennej. i pytanie tylko czy daloby sie to zrobic prosciej.

 

na screen efekt (kolumna Dostawa)obraz.thumb.png.c25b06e042cf61dfe15090713e046b58.pngspacer.png

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...