Jump to content

Αυτόματο update σε αγορασμενο θεμα / προσθετα


sun6

Recommended Posts

Γεια σας,

προσπαθώ να καταλάβω αν εγώ κάνω κάτι λάθος ή το prestashop είναι σε άλλη φιλοσοφία...

Στο wordpress έχω αγοράσει (εκτός wordpress market) ένα θέμα, το οποίο είχε και κάποια πρόσθετα. Το κατέβασα την πρώτη φορά κανονικά και μετά όλα τα updates γίνονται αυτόματα με ενα κλικ...

Από την άλλη σε ένα νέο θέμα + πρόσθετα στο prestashop (εκτός market αγορασμένο) κάθε φορά που κάνει update, θα πρέπει να το πάρω χαμπάρι, και να το αναβαθμίσω χειροκίνητα.

Δεν κάνω κάτι σωστά ή αυτή είναι η φιλοσοφία του;

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς εκτός addons.prestashop.com τότε πολύ πιθανό να μην κάνει αυτόματα ενημέρωση.

Πχ envato (codecanyon/themeforest) δεν κάνει απ όσα έχω δουλέψει ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι κουλό :( Κοίτα από κει και πέρα (τουλάχιστον για δική σου χρήση) μπορείς να κάνεις ένα module
που να παίζει με το api της envato και να κάνεις την δουλειά που θέλεις. Και αντίστοιχα για github/gitlab αφού
υποθέτω θα φτιάχνεις και δικά σου πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

καλή ιδέα.

 

Στο μεταξύ ούτε email δεν στέλνουν (envato) για το update. Μιλούσα την προηγούμενη εβδομάδα μαζί τους για το ότι δεν λαμβάνω emails και μου είπαν πως είναι στην κρίση του δημιουργού αν θα ενημερώσει ή όχι τους αγοραστές για το update που ανέβασε...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς σε αυτά τα θέματα είναι λίγο ό,τι να ναι η envato. Να φανταστείς και module αν βάλεις
να πουλάει θα στο τσεκάρει άλλος χρήστης (οι υπάλληλοι τι κάνουν μην ρωτάς, δεν έχω ιδέα).


Προσωπικά ο μόνος λόγος που την προτιμώ είναι λόγω των σχολίων (που στο addons δεν φαίνονται).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...