Jump to content
  • 0

Brak możliwości logowania do BO Presta 1.7.6.4


grayling

Question

Witam.

Z powodu domowego uziemienia czasu jest sporo, więc po latach robienia na kolejnych najnowszych wersjach 1.6, postanowiłem w końcu zaatakować tę bardzo różnie ocenianą siódemkę.
Wyniki 1.7 w PageSpeed Insights zwalają z nóg, więc chyba tędy dalsza droga, tym bardziej, że 1.6 będzie powoli odchodzić (coraz mniej nowych modułów, a na tym przecież to wszystko bazuje).

Na serwerze PHP 7.2, RAM 368M, zainstalowane curl, DOM, fileinfo, GD, intl, zip i co tylko, czyli wszystko jest i instalacja przebiega bez najmniejszych problemów. Front Office jest, śmiga aż miło.

Do BO nie da się zalogować w żaden sposób - ani przez url nadany katalogowi admina przy instalacji, ani przez zmieniony (FTP) na własny, ani nawet przez zwykłe domena.pl/admin.
Nie pojawia się ukochany komunikat, że użytkownik nie istnieje albo hasło jest błędne. Nie dzieje się nic, po prostu przez cały czas ten sam panel logowania. Dobra, zapomniałem hasła, chcę je sobie zresetować. Mechanizm przypominaczki działa bezbłędnie, przysyła maila, resetuje hasło - i tyle, bo nie zmienia się kompletnie nic, na nowe dane też nie loguje. Jest jak było.

MODE_DEV nie pokazuje jakiegokolwiek błędu, w logach błędów na serwerze też nic nie ma. Hosting sprawdzony (Hekko), Presta od zawsze bardzo go lubiła.

Utworzenie w bazie (przez phpMyAdmin) nowego użytkownika z nowym hasłem przebiega bez problemów - ale też nic nie daje, zalogować się nie można, jest dokładnie to samo.

Sklep nieużywany, bo problem zaczyna się natychmiast po instalacji, szablon oczywiście classic, w sklepie towar i obrazki z pakietu instalacyjnego, zero modyfikacji i nowych modułów (bo niby jak?), katalogi smarty w cache oczywiście puste.

No to co ja tu robię nie tak? Całą zabawę przeprowadziłem trzykrotnie, za każdym kolejnym razem czyszczenie na serwerze do samego spodu, usunięcie (nie czyszczenie) bazy i utworzenie jej od nowa, czysta instalacja (ostatnia nawet z ściągniętej na nowo instalki, zresztą nie różniącej się choćby bajtem od poprzednio użytej).

Jeszcze trochę i szlag mnie chyba trafi, nawet bez koronawirusa. Co to może być?

Pozdrawiam,
Grayling

20 minut później: Izolacja robi swoje :). Pomogło wyczyszczenie w przeglądarce wszystkich ciasteczek z domeny sklepu. Zalogowałem, wylogowałem, znowu zalogowałem - działa (odpukać).

 

Edited by grayling (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...