Jump to content

prestashop subdomain

thehateahmet

Recommended Posts

Merhabalar,

subdomainime  prestashop kurucam fakat installation sayfasi gelmiyor hosting sirketi ile gorustum .htaccess dosyasindan kaynaklaniyor yazilim destegi vermiyoruz dediler ben de hatanin nerde oldugunu anlamadim bana yardimci olabilecek var mi.

Installation sayfasina girdigme 404 not  found hatasi aliyorum.

Tesekkurler.

16 hours ago, thehateahmet said:

Merhabalar,

subdomainime  prestashop kurucam fakat installation sayfasi gelmiyor hosting sirketi ile gorustum .htaccess dosyasindan kaynaklaniyor yazilim destegi vermiyoruz dediler ben de hatanin nerde oldugunu anlamadim bana yardimci olabilecek var mi.

Installation sayfasina girdigme 404 not  found hatasi aliyorum.

Tesekkurler.

Merhaba,

Aramıza hoş geldiniz.

Ana alan adı ya da alt alan adı olması PS kurulumu için bir şey fark ettirmiyor. Kurulum öncesi .htaccess ile ilgili hata alıyor olmazsınız bir yanlış, ifade ya da anlaşılma olabilir.

alanadiniz.com/psdizini/install ya da daha spesifik olarak subdomain için sub.domain.com/install/index.php

dediğiniz zaman sunucu tarafındaki gereksinimler tam ve doğru ise kurulum başlar.

Merhaba,

Hosbuldum 

hosting sirketinin bana cevabi  ayni bu sekilde;
http://magaza.hurmaciniz.com/presta/index.php - htacess kaynaklı sorun yaşıyorsunuz.
Yazılımsal destek vermiyoruz. Bilgilerinize sunarız.

hatanin neden kaynaklandigini anlayamadigim icin buraya yazdim 

tesekkurker.

1 hour ago, thehateahmet said:

Merhaba,

Hosbuldum 

hosting sirketinin bana cevabi  ayni bu sekilde;
http://magaza.hurmaciniz.com/presta/index.php - htacess kaynaklı sorun yaşıyorsunuz.

hatanin neden kaynaklandigini anlayamadigim icin buraya yazdim 

tesekkurker.

Selamlar,

Şu an ki sorun SSL Redirect hatası, sanırım kurulumu gerçekleştirdiniz ve çift yönlü redirect olduğu için too many redirect hatasına düşüyor site.

Birden fazla SSL forcing olduğu zaman yaşanır bu sorun. Örn: sunucu kontrol paneli üzerinden bir yönlendirme varken bir de uygulama tarafında yönlendirme vardır.

resim.png.3ac2266cdfc63dd74a67b4b464482da3.png

4 hours ago, thehateahmet said:

Merak ettim, hangi hosting şirketi size bu yanıtı veren? Yapacakları iş atla deve değil, sadece bir redirect işi neticede.

--

Mantık şu hocam, eğer domainde SSL kurulu ise, kuracağınız script'i de SSL üzerinden kurmalısınız ve iki farklı yerden yönlendirme yapmamalısınız.

PS tarafında SSL seçeneği yönetim panelinde:

Mağaza -> Genel Sayfasındadır, SSL'i etkinleştir ve Tüm sayfaşarda SSL'i etkinleştir olarak iki seçeneği vardır. DB'den ise bunlar;

ps_configuration tablosuunda, PS_SSL_ENABLED ve PS_SSL_ENABLED_EVERYWHERE değerlerine karşılık gelir.