Jump to content
  • 0

Długie ładowanie produktów po imporcie


lukasl17

Question

Cześć!

pracuję nad nowym sklepem opartym o prestashop 1.7.6.4, z produktami zaimportowanymi z CSV. Bazę produktów przygotowuję ręcznie. Mam obecnie problem z czasem wczytywania stron kategorii produktów. Problem występuje tylko w momencie pierwszego wejścia na stronę kategorii (lub pierwszego przejścia na kolejną stronę danej kategorii) po zaimportowaniu produktów. Wtedy strona ładuje się nawet 1,5 minuty. Wchodząc na tę samą stronę kolejny raz, nawet z innego urządzenia, strona ładuje się już błyskawicznie. W narzędziach developerskich namierzyłem że opóźnienie to jest związane z TTFB. Nie ma znaczenia czy produktów jest 500 czy 40. Nie ma znaczenia też zainstalowany motyw - próbowałem na domyślnym. Strony statyczne ładują się szybko. 

Wygląda mi to tak, jakby po zaimportowaniu bazy produktów, PrestaShop musiał najpierw zapisać do cache-a każdy produkt w momencie jego pierwszego pobrania z bazy. Coś z tym pobieraniem z bazy lub cachowaniem jest nie tak bo trwa to około 10 sekund na jeden produkt i nie wydaje mi się żeby tak to miało działać. Kolejne wyświetlenie produktu odbywa się chyba z cache-a więc trwa to zdecydowanie krócej - mniej niż sekundę.

Czy macie pomysł gdzie może leżeć problem? 

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...