Jump to content

Wersja 1.4.0.17 - problem z update`em


bozav

Recommended Posts

Mam Preste 1.4.0.17 i próbuję ją update`ować do jakiejś nowszej wersji i nie mogę. Korzystałem z 1-click upgrade i po zrobieniu backup wyskakuje error jak na załączniku. Próbowałem ręczni wrzucić tam katalog o takiej nazwie, w którym umieściłem rozpakowany, ale moduł w trakcie działania sam sobie to nadpisuje i faktycznie, później jakiś katalog widnieje ale nie da się do niego wejść. Ogółem on sam sobie ściąga jakiś plik zip, który waży ~67MB i nazywa się prestashop, więc nie wiem co go boli i dlaczego to nie działa. Sklep jak widać jest na starej wersji php, zmiana na wyższy powoduje wysypkę sklepu, włączenie ssl`a też.

blad.png

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak @endriu107 pisze sprawdź czy jest php5.6, zaktualizuj do wersji 1.4.11.1 później do wersji 1.5.6.3 i już powinno się zaktualizować. 

Sprawdź też czy czasem nie masz aktualizacji do modułu 1-click update. 

Proponuję też przełączyć się na domyślny szablon, wyłączyć wszystkie moduły jakie tylko możesz

Ja próbowałem zaktualizować prestę z 1.5.x do 1.7 i się właśnie wywalało przez moduły zainstalowane i szablon ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pycode.biz said:

Dokładnie tak jak @endriu107 pisze sprawdź czy jest php5.6, zaktualizuj do wersji 1.4.11.1 później do wersji 1.5.6.3 i już powinno się zaktualizować. 

Sprawdź też czy czasem nie masz aktualizacji do modułu 1-click update. 

Proponuję też przełączyć się na domyślny szablon, wyłączyć wszystkie moduły jakie tylko możesz

Ja próbowałem zaktualizować prestę z 1.5.x do 1.7 i się właśnie wywalało przez moduły zainstalowane i szablon ;)

Udało mi się podnieść właśnie do 1.4.1.11 - wyrzuciło mi taki błąd:

SQL 1.4.5.0 1064 in ALTER IGNORE TABLE `ps_specific_price_priority` ADD UNIQUE (`id_product`):
Something is wrong in your syntax obok 'IGNORE TABLE `ps_specific_price_priority` ADD UNIQUE (`id_product`)' w linii 1

ale sklep wyglądał jakby działał i poszedłem dalej,
weszła wersja 1.5.3.1 i później 1.5.6.3 a na koniec 1.6.0.5 i tutaj też wyskoczył błąd:

SQL 1.6.0.4 1064 in ALTER IGNORE TABLE `ps_meta` ADD UNIQUE (`page`): Something is wrong in your syntax obok 'IGNORE TABLE `ps_meta` ADD UNIQUE (`page`)' w linii 1
Wykryto ostrzeżenie podczas aktualizacji.

w każdym razie największy problem stanowi to, że teraz nie mogę zalogować się do sklepu. pojawia się panel logowania wpisuję login + pass i nie dzieje się nic, nawet nie zaczyna wysyłać tych danych :(

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, pycode.biz said:

@bozav

Jak wejdziesz na swój sklep to w przeglądarce po wciśnieęciu f12 będziesz miał tryb developerski wybierz console i pokaż co pokazuje konsola. 

 

Pytanie czy wyczyściłeś cache po aktualizacji ( wywalenie rzeczy z katalogu cache/ ?

 

Uruchomiłem w Chromie CTRL + SHIFT + DEL i usuń całą historię,

komunikat z konsoli mam: Ta strona używa niestandardowej właściwości „zoom”. Rozważ użycie calc() w odpowiednich wartościach właściwości lub użycie „transform” wraz z „transform-origin: 0 0”. (tu akurat z firefox) tak brzmi to z chrome : Autofocus processing was blocked because a document already has a focused element. i tu wskazuje na: index.php?controller=AdminLogin&token=TUJESTZHASZOWANYTOKEN&redirect=AdminDashboard:1

myślałem, że może to wina PHP na razie mam 5.4.45, ale zmiana na 7.0.24 albo 7.3.0 nic nie dawała, a właściwy sklep się kompletenie wysypuje przy wyższym php niż teraz. Zresztą przy 7.3 tutaj też był biały ekran.

w katalogu cache to widzę sporo plików php, nie wiem czy to usuwać, trochę badziewia zdaje się być w cache/smarty/compile też pliki php ale ścieżka w stylu /cache/smarty/compile/67/03/b7/6703b7b806b7087ad12b67cd1a6cb63196f1678a.file.modal.tpl.php

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pycode.biz said:

tak z cache możesz wywalić chyba wszystko najlepiej z poziomu konsoli to robić 

usunąłem całą zawartość tego katalogu przez klienta FTP,  nie wiem do końca o co chodzi z tą konsolą. Natomiast nic to nie dało. Próbowałem z marszu i po ponownym usunięci danych z przeglądarki też. Dziwi mnie to, że strona nawet nie reaguje na kliknięcie zaloguj. Nie widać nic na pasku ładowania, nie ma żadnej akcji. Nie wiem o chodzi z tym używanie przez stronę niestandardowej właściwości zoom albo to co z chrome wychodzi "Autofocus processing was blocked because a document already has a focused element." Myślę, że w tym jest problem, ale nie wiele się dowiedziałem z wujka googla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...