Jump to content

Dodanie kategorii do wybranych produktów


Burnago

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Zastanawiam się jak dodać kategorię do wybranych produktów.

Planuję zrobić w sklepie dodatkowy dział, przykładowo "produkty do 100zł", "lato 2020" i chcę aby w tych kategoriach znalazły się wybrane produkty poprzez ID (jako dodatkowa kategoria). Jak mogę to łatwo zrobić?

Próbowałem poprzez eksport csv ale taki eksport generuje tylko jedna kategorie główną i to jeszcze jej nazwę a nie ID. Gdybym miał ID kategorii w produkcie wybrałbym po prostu produkty w excelu, dopisał do nich drugi ID kategorii po przecinku i tak bym zaimportował. Niestety nie da się tak. Zwłaszcza, że zdarza się, że kategorie w sklepie mają takie same nazwy.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Sprawa niby prosta ale nie wiem jak to zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Tu masz zapytanie które zadziała z managera sql  w panelu admina,  z tym ze kategorie pobiera od najmniejszej wartości do największej jeśli chcesz aby wskazywało id kategorii  domyślnej jako pierwsze to musisz przerobić zapytanie odpytując dodatkowo tabelę product_shop

 

SELECT id_product
     , GROUP_CONCAT(id_category ORDER BY id_category SEPARATOR ',') AS id_category
  FROM pr_category_product
 GROUP BY id_product
 ORDER BY id_product 

 

Link to comment
Share on other sites

Samym SQL może być problem ponieważ dodanie do kategorii to nie takie hop siup. Każdy produkt gdy jest dodany do kategorii musi mieć przypisaną pozycję w grupie, musi zostać przemielony przez filtry itp więc lepiej będzie wyciągnąć sobie listę ID produktów i przepuścić je przez pętle w PHP korzystając z klas od produktu i kategorii. Za bardzo można sobie namieszać bez tego ale skoro programowanie to nie Twoja broszka będzie ciężko.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobra widzę, że nie ma prostego rozwiązania.

Zrobię to ręcznie:

  1. pobiorę produkty w csv
  2. usunę niepotrzebne.
  3. pobiorę z bazy wszystkie ID kategorii
  4. za pomocą funkcji w excelu wyszukaj pionowo przerobię nazwy na ID
  5. dopiszę nowe,
  6. zaimportuje

Problemem jest tylko to, żeby zmienić nazwy kategorii które się powtarzają - i żeby ta zmiana nie pozmieniała URLów do produktów bo będzie źle. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...