Jump to content

Huda ranljivost v modulih


malcek

Recommended Posts

2.1.2020 za dobrodošlico v novem letu so odkrili hudo ranljivost, ki lahko ogrozi celoten strežnik, če se zadeve na pokrpajo. Svetujem vsem, da si dobro preberejo katere module morajo "očistiti" in to naredijo čimprej. Če boste potrebovali pomoč pa kar napišite tukaj ali pa na zasebno sporočilo

Več o temu si preberite na povezavi. Na žalost je v angleščini: https://build.prestashop.com/news/critical-security-vulnerability-in-prestashop-modules/

Link to comment
Share on other sites

Heh sem pravkar hotel napisat enako!

Sam se že našel 2 oz. 3 module, ki so vsebovali te mape.

Pri enem pa, če pobrišem mapo vtičnik ne deluje več. (je pa nek vtičnik razvit s strani tretje osebe in ga ni na presta addons).

Hvala malcek za info!

Link to comment
Share on other sites

če vtičnik ne dela potem si pobrisal nekaj preveč, ker ta direktorij je namenjen samo za razvoj samega modula in ne za produkcije

Pobrišeš samoPHPUNIT direktorij v modules/ime_modula/vendor/phpunit

 

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

potem razvijalec modula ne dela po smernicah PrestaShop trgovine.

jah ko si okužen kolikor sem razbral ti pokradejo iz baze uporabnike, maile, in gesla za dostop do njihovega računa v trgovini. Če je identično geslo tudi za sam email, potem lahko začne preko tega maila šopat SPAM

Zaenkrat je bilo to ugotovljeno kaj dela okužba. Ni pa še raziskovanje končano....

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

Ja itak ni po smernicah, kitajci se ne držijo standardov. Sm pa dobil odgovor od njih naj namesto celotnega folderja pobrišem samo določen file.

lALPBE1XYzS7boRvzQHY_472_111.png_620x10000q90g.jpg.258eabcad7abb9d20864644b651bd9de.jpg

Problematičen je ta del kode. Baje.

Pri meni se nahaj v:

imemodula/vendor/phpunit/phpunit/src/Util/PHP

Link to comment
Share on other sites

  • malcek unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...