Jump to content

Zrušení omezení pro aplikaci slevového kuponu


Trampino

Recommended Posts

V administraci slevových kuponů vytvořím pravidlo pro košíky, které přiřadím konkrétnímu zákazníkovi (konkrétně to bude přímo mnou vytvořený defaultní  zákazník a později ho změním už na konkrétního, reálného registrovaného zákazníka). Zároveň mu nastavím omezení, že toto pravidlo (respektive jeho kód) mohou ve své objednávce používat jen zákazníci ze skupiny návštěvník, host a registrovaný zákazník.

A teď ta úprava.

Potřebuji, aby takto nastavené pravidlo viděl ve svém zákaznickém účtu v sekci Moje slevové kupony i nadále pouze ten zákazník, který je u pravidla přiřazen. Zároveň ale potřebuji upravit příslušný kus kódu ve funkcionalitě použití slevového kuponu v rámci objednávky tak, aby takhle nastavený kupon (respektive jeho slevový kód), mohl v rámci objednávky použít nejen zákazník, který je v nastavení toho pravidla k němu přiřazen, ale kterýkoli zákazník z některé ze skupin zákazníků, které jsou k tomu pravidlu v jeho administraci také přiřazeny.

Jinak řečeno, slevový kupon bude sice zobrazován v sekci Moje slevové kupony vždy pouze jednomu zákazníkovi, ale v rámci objednávky ho bude moct použít každý nový i již registrovaný zákazník, který zná jeho slevový kód.

Chci tím vyřešit to, že potřebuji prodávat slevové kupony do svého eshopu tak, aby ten, kdo si kupon koupí, ho mohl předat (darovat) někomu dalšímu a ten další aby mohl kód z kuponu použít už v rámci své první objednávky, aniž by se před tím musel nejprve registrovat a aniž bych mu já musel nejprve ten kupon k jeho registraci přiřadit. Zároveň ale nepůjde o plošně poskytovanou slevu. Protože uplatnit ji dokáže jenom ten, kdo zná kód kuponu.

Sice by při takovéhle úpravě mohl slevu teoreticky použít kdokoli. Ale musel by nejprve dokázat odhadnout kód, vytvořený pro daný slevový kupon. A to je velmi nepravděpodobné.     

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...