Jump to content

Cateva mici probleme cu produsele la reducere si altele


Mifotea

Recommended Posts

Salut, imi cer scuze daca gresesc cu ceva prin deschiderea acestui topic dar am cateva mici probleme de rezolvat si nu le dau de cap

 

la site-ul pe care il administrez, produsele la reducere au o banderola pe ele cu "VINDE!" vreau sa apara in loc de VINDE eventual PRET REDUS sau REDUCERE

Asta odata.

 

Am nevoie de un sfat cum as putea pune un popup pe prima pagina cu ofertele sau cu un banner prin care sa anuntam de oferte....

 

As vrea sa pun un "slide" cu produsele la reducere deasupra categoriilor... se poate?

 

pentru a vedea ce spun si eventual pentru a mi se oferi sfaturi site-ul este  sanatatedinplante (dot)ro 

Ma pricep mai bine in wordpress decat in prestashop dar, cum am invatat wp invat si prestashop cu bunavointa voastra.

Edited by Mifotea (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

La primul punct modificare o poti realiza din template( smarty) daca nu cumva gasesti in translate campul respectiv.Slide cu produse se poate pune pe home page si in functie de tema pe care o ai exista si posibilitatea de a afisa un slide cu produse din aceeasi categorie.Pop-up se poate realiza printr-un modul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La primul punct modificare o poti realiza din template( smarty) daca nu cumva gasesti in translate campul respectiv.Slide cu produse se poate pune pe home page si in functie de tema pe care o ai exista si posibilitatea de a afisa un slide cu produse din aceeasi categorie.Pop-up se poate realiza printr-un modul.

Am rezolvat cu acel VINDE acum, cum fac sa imi apara pretul vechi taiat si cel nou ingrosat?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...