Jump to content

Niepoprawne wyświetlanie koszyka, css.


grayling

Recommended Posts

Witam.

Presta 1.6.1.23.

W dwóch sklepach, na tym samym szablonie, mam zainstalowany standardowy koszyk. W jednym wszystko działa poprawnie, po najechaniu kursorem na ikonę koszyka w górnej belce nav zawartość koszyka rozwija się w całości, pokazuje wszystkie wrzucone do koszyka produkty. W drugim lista rozwija się tylko do wysokości, na której zaczyna się columns-container, wygląda to tak, jakby ciąg dalszy chował się pod tym kontenerem. Prawdopodobnie css koszyka jest OK (w tym drugim sklepie działa jak należy), kłopot muszą sprawiać inne css-y w szablonie.

W podjętych działaniach dojechałem właściwie do ściany, włącznie z nadawaniem rozwijanej liście koszyka z-indexu bardzo wysokiego, płachcie columns-containera bardzo niskiego (w obydwu miejscach potwierdzając to !importantem) - skutek żaden, rozwija się tylko początek listy, do columns-containera (on się pewnie rozwija w całości, tylko tego nie widać).

Problem raczej bardziej z css-em, niż z samą Prestą - ale po dwudniowych bojach z tym zonkiem chyba nic już więcej nie wymyślę. Słoniocy!

Pozdrawiam,
Grayling

Link to comment
Share on other sites

@atomek: wiem, tam jest jeszcze sporo roboty, mnóstwo rzeczy do zmiany, w tej chwili boli mnie akurat to.

@design$VIP: koszyk mam przypięty do displayNav, displayTop i do Headera - wszędzie jest na samej górze. Ale tak, jak było, tak i jest, czyli zonk.

Link to comment
Share on other sites

Zbadaj w inspektorze html w przegladarce element div o id = "page".

Wg przeglądarki ten element zawiera tylko nagłówek strony, dodatkowo ma ustawiony overflow na hidden, i koszyk w ten sposób jest obcinany.

Daj CTRL+U w przeglądarce, poszukaj niedomkniętych lub nieotwartych znaczników (w FF to dobrze widać). Jak nie zlikwidujesz błędów w kodzie html to nie wiele poprawisz.

Po co Ci koszyk w pozycji displayTop i displayNav jednocześnie???

 

Link to comment
Share on other sites

Siur, wystarczyło w globalu zmienić to overflow dla page.

Tak to qrna jest, jak się szuka po najgłupszych szczególikach, a na samym wierzchu sterczy gigantyczny, żenujący knot...🤭

  Bardzo, bardzo dzięki za naprowadzenie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...