Jump to content

Przeniesienie modułu z innego szablonu


Mlody

Recommended Posts

Cześć,

mam szablon z którym instaluje się moduł, który mnie interesuje. Możecie mi podpowiedzieć jak przenieść sam moduł do szablonu, który używam (jest już zainstalowany i działa)? Nie da się go tak po prostu zainstalować bo dodaje się wraz z instalacją całego szablonu, którego nie potrzebuje.

presta 1.7

Bardzo proszę o pomoc.

Edited by Mlody (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Moduł można przenieść ze starego szablonu i dodać do nowego szablonu o ile prawa autorskie na to pozwalają. 

Dodaj zaczep w szablonie docelowym. 

Wygląd > Pozycje

I u góry jest przemieszczanie modułu. Wybierz moduł i dodaj zaczep (hook) do docelowego szablonu. 

Edited by webbay.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz.

Nie mogę sobie z tym poradzić.

W wygląd -> pozycję widzę tylko zaczepy z aktualnie włączonego szablonu.

Jest możliwe przeniesienie modułu między szablonami bez ingerencji po stronie serwera?

Link to comment
Share on other sites

Nie szukaj modułu w  "Wygląd > Pozycje" bo go musisz tam dopiero dodać.  U góry jest przycisk "przemieszczanie modułu". Za jego pomocą dodasz moduł do wybranego szablonu. Musisz go odnaleźć na liście rozwijalnej i dodać zaczep.  Jeśli nie ma tego modułu na liście to znaczy że nie jest w ogóle zainstalowany. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie możesz go tam dodać to dodaj go w szablonie za pomocą FTP w pliku theme.yml. 

katalog_prestashop > themes > nazwa_szablonu > config > theme.yml

i dodaj nazwę tego modułu w sekcji "hooks", ale musisz sprawdzić jaki ma zaczep ten moduł i tam go dodaj:
- nowymodul

Link to comment
Share on other sites

Jest sposób prostszy.

Jeżeli mamy na serwerze działający moduł, musimy go ściągnąć do siebie i przerobić do postaci "instalowalnego" zip-a. Moduł na serwerze może urzędować albo tylko w katalogu
domena/modules, albo w tym katalogu oraz w domena/themes/mójszablon/catalogues (w tym drugim przypadku zawiera najczęściej tłumaczenia i czasem dodatkowe templatki (views)). Po zawartości nietrudno dojść, gdzie jest ten katalog podstawowy, bo tam najczęściej są pliki php, tpl, java, itd.. Ten katalog główny musimy skompresować do zip-a, pozbywając się najpierw pliku config_pl.xml, który pojawił się na serwerze  podczas instalacji modułu (config.xml musi zostać nietknięty). Ze wszystkich plików i katalogów w module ściągniętym z serwera robimy zip-a - a dalej już w sposób klasyczny, czyli Moduły i Usługi -> Dodaj Nowy Moduł. Przesyłamy zip-a na serwer, jeżeli konstrukcja modułu wymaga instalacji, to instalujemy. No i mamy.
Przed instalacją warto pozbyć się ewentualnego katalogu modułu z domena/themes/mójszablon/catalogues - ten katalog zostanie utworzony podczas instalacji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...