Jump to content

Farklı ülkeler için farklı fiyatlar nasıl yapabilirim

nevzat.co

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

Burada yeniyim forum kuralları hakkında bilgim yok reklama girer mi bilmiyorum ama örnek vererek anlatacağım konuyu;

En bilinen telefon markalarından App..ın internet sitesinde de olduğu gibi kullanıcının giriş yaptığı ülkeye özel fiyatlar belirlemek istiyorum. Bunun bir yolu var mı acaba?
Örneğin Türkiye için belirlediğim fiyat 1000 TL'iken  Amerika'dan siteye giriş yapacak bir kişinin vergileri falan da eklediğimde fiyatın artacağını da hesaba katarak 2000Dolar olarak görmesini istiyorum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Edited by nevzat.co (see edit history)

On 1/31/2019 at 11:03 PM, safa said:

Selamlar,

ürün fiyat girma bölümünden özel fiyat ekle durumundan

dolar için 200 dolar

turk lirası için 300 tl

gibi özel fiyatlar girebilirsin.

Cevabınız için teşekkür ederim. Dolar fiyatını belirlediğim ülkelere TLyi sadece Türkiye'ye gösterebilecek miyim peki? Varsayılan para birimi TL olduğunda nereden girersen bir TL görünüyor çünkü.

Eğer üye girişi yaparsa olur ülkelerden para birimi belirtirsiniz. Siz sanırım geliş locasyon olarak para birimini ülkelere göre göstermek istiyorsunuz , bunu ancak modül ile yapabilirsiniz. Addons da bunun ile ilgili modül olduğunu hatırlıyorum. Geliş ip lerine göre o anki locasyonu belirleyip ayarlıyor. Benim görüşüm çok stabil bir modül değil. Siz parabirimlerini temanızın belirgin bir yerine kancalarsanız bu müşteriniz için daha rahat olur.

Edited by askinjew (see edit history)

On 2/3/2019 at 4:22 PM, askinjew said:

Eğer üye girişi yaparsa olur ülkelerden para birimi belirtirsiniz. Siz sanırım geliş locasyon olarak para birimini ülkelere göre göstermek istiyorsunuz , bunu ancak modül ile yapabilirsiniz. Addons da bunun ile ilgili modül olduğunu hatırlıyorum. Geliş ip lerine göre o anki locasyonu belirleyip ayarlıyor. Benim görüşüm çok stabil bir modül değil. Siz parabirimlerini temanızın belirgin bir yerine kancalarsanız bu müşteriniz için daha rahat olur.

Evet, doğru anlamışsınız. Çok teşekkür ederim yardımınız için.

• 4 months later...