Jump to content

PrestaShop frissítése


bazso

Recommended Posts

Sokan jelezték itt a fórumban, hogy nem mernek nekivágni a már feltelepített és gondosan beállított rendszerének frissítéséhez. Pedig ajánlatos követni a legújabb verziók kiadásait és frissíteni azokra a rendszerünket, mivel minden újabb kiadás több hibajavítást tartalmaz, amelyekkel biztonságosabbá és pontosabbá tehetjük webáruházunkat.
Ebben a topicban leírom a frissítés menetét, amit hamarosan videóval is prezentálni fogok.

Link to comment
Share on other sites

Mielőtt bármit is elkezdenénk fontos minimum egy - de jobb ha több - biztonsági mentés végrehajtása a rendszerünkről, mind a fájlok mind pedig az adatbázis vonatkozásában. Az adatbázisról készíthetünk a BO-n keresztül, illetve a használt adatbázison belül is mentést. A rendszer fájljairól pedig ftp vagy más kapcsolattal egyszerűen másoljuk le a szerveren lévő valamennyi adatunkat.
Ezt követően a letöltött telepíteni kívánt verziónkat csomagoljuk ki és a prestashop mappa tartalmát másoljuk fel a szerverünkre felülírva a már lementett korábbi rendszerfájljainkat.

Mivel a korábbi telepítésünk alkalmával átneveztük az admin mappát valamire ez az átnevezett mappa megmarad és lesz egy új admin mappánk a szerveren. Ennek később lesz jelentősége.

Amikor felmásoltuk szerverünkre az új rendszer adatait írjuk be a böngészőnkbe shopunk webcímét a /install szöveggel kiegészítve (pl.: http://www.azenwebshopom.hu/install).

A telepítő képernyő fogad majd bennünket - amelyet az első telepítéskor is láttunk - de az Update/Frissítés pont lesz alapból kiválasztva nem pedig a telepítés, mivel a telepítő érzékeli a már meglévő rendszerünket.
A licensz feltételek elfogadását követően már nem kell beírnunk újra az adatbázis és a shop adatait, a telepítő leellenőrzi a szerverünket és ha minden beállítás helyes elvégzi a frissítést.

Miután ez is megtörtént törölnünk kell a szerverről az install mappát és a korábbi - átnevezett - admin mappánkat. Az új admin mappát pedig át kell neveznünk a shop biztonsága miatt, lehet a korábban megadott névre, de választhatunk teljesen új mappanevet is.

Ha ezzel is megvagyunk használhatjuk is a frissített rendszerünket.

Fontos a frissítés után leellenőrizni shopunk működését, fordításainkat, a használt moduljainkat és javasolt egy próbavásárlást is végrehajtani a megfelelő működés ellenőrzése miatt.

Link to comment
Share on other sites

Tehát: ha mindent a fent leírtak szerint elvégezünk, lesz egy 1.4-es verziónk és közben a régi beállításaink is megmaradnak? Például:
1. A személyre szabott template nem lesz felülírva?
2. A különböző forrásokból beszerzett modulok között nem lesz konfliktus?
3. Nagyon sok esetben saját igényeim szerint változtattam a front office szövegén, például a kosárban a fizetési és szállítási módoknál. Ezek is megmaradnak?
Lehet, hogy a telepítőprogram annyira intelligens, hogy ezeket mind megoldja, de azért jobb, ha ilyen kérdések most tisztázódnak. Soha nem frissítettem még, ezért a nagy izgalom. Korábban egy másik CMS-sel szenvedtem két hónapon keresztül (TomatoCart) és nem szeretném újból megjárni.
Egyszóval: milyen veszélyei lehetnek egy ilyen frissítésnek?

Link to comment
Share on other sites

Én azt kérdezném, hogy ez a frissités dolog bármelyik verzióról bármelyikre történő fissitéskor használható?
Mert ahogy elnézem a régebbi Prestashopokhoz képest már az 1.4-es verzió nagyobb adatbázis módosuláson esett át.

Link to comment
Share on other sites

Nem csak az 1.4 verzióra történő frissítésnél használható a fenti leírás, hanem például 1.3.2-ről 1.3.6-ra is! Nincs meghatározva, hogy csak folyamatosan lehet frissíteni, tehát az 1.3.2 után csak az 1.3.3 verzió következhet. Nincs abból sem probléma ha 1.3.2-ről 1.4.11-re frissítesz.

Jelenleg éles rendszer az 1.4-re történő frissítése nem javasolt!!! Még nem stabil verzió!

Az általam leírt frissítési metodus saját tapasztalataimat tartalmazza. Eddig mindig frissítettem a legújabb verzióra és minden megfeleleően működött. Ismétlem fontos, hogy ellenőrizzük a shop működését, javasolt próbavásárlás végrehajtása is!

Fontos kérdéseket tettetek fel!

A frissítés után megmarad a beállított, használt alap sablon, de például felülíródik a logo és favicon is, ezeket újból fel kell tölteni. felülíródnak azok a sablonok amelyek az alaprendszerhez tartoznak és módosítottak a használt sablon megfelelő működéséhez. Ezeket vissza kell másolni a frissítés előtti mentés adataiból. Javasolt megjegyezni a használt sablon beállításához szükséges modulokat!

A különböző forrásokból beszerzett modulok összeakadásáról nincs információm, nekem ilyesmi nem fordult elő. Az megtörténhet, hogy az 1.3-hoz írt modulok közül valamelyik nem használható 1.4 alatt.

Én frissítettem 1.3-ról 1.4-re, nem merült fel probléma.

Link to comment
Share on other sites

A prestában nincs külön magyar, angol vagy bármilyen verzió. Nyelvi fordítások vannak amelyeket külön kell létrehoznod és feltelepítened hozzá a fordítási csomagot.
A frissítésnél általában három nyelvi frissítést tartalmaz a telepítő, angol, spanyol és francia. Az update után neked kell megnézned milyen mezőkkel bővült a rendszer és azokat külön le tudod fordítani, vagy megvárod az aktuális fordítást, amelyet terveim szerint folyamatosan meg fogunk csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a gyors válaszokat, most eddig eljutottam, bár mindent mentettem most ott tartok ,töröltem mindent és kezdeném elölről a 1.3.7.0 val de elakadtam a php beállításokal, találok valamit, hogyan állítsam, hozzam létre az adatbázist? Nagy köszönet egy esti válaszért, :sick:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 months later...

Most 1.4.6.2-ről szeretném az aktuális 1.4.7.3-ra frissíteni a shopomat, de az alábbi hibasorokat jelzi piros háttérrel:

 

 

[ERROR] SQL 1.4.7.0 1062 in INSERT INTO `ps_hook` (`name`, `title`, `description`, `position`, `live_edit`) VALUES ('frontCanonicalRedirect', 'Front Canonical Redirect', 'Check for 404 errors before canonical redirects', 0, 0): Duplicate entry 'frontCanonicalRedirect' for key 2

 

 

[ERROR] SQL 1.4.7.0 1062 in INSERT INTO `ps_hook_module` (`id_hook`, `id_module`, `position`) VALUES (@id_hook, @id_module, @position): Duplicate entry '42-87' for key 1

[ERROR] SQL 1.4.7.0 1060 in ALTER TABLE `ps_order_state` ADD COLUMN `deleted` tinyint(1) UNSIGNED NOT NULL default '0' AFTER `delivery`: Duplicate column name 'deleted'

 

 

Ennek a kijavítására kérnék egy kis segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

 

1.4.7.3-ra frissítettem és a Fordításoknál jelenleg pl. az Admin felület fordítása helyett (de a modul fordításnál is) ezt a hibát dobja:

 

Warning, your hosting provider limits the maximum number of fields to post in a form:

19001 for suhosin.post.max_vars

19001 for suhosin.request.max_vars

1000 for max_input_vars

Kérd meg a webtárhely szolgáltatót, hogy emelje meg a sushosin-t a következőre: 3563 mértékkel növeljék meg a limitet. vagy szerkeszd kézileg a nyelvi fájlokat.

 

Tud valaki esetleg megoldást erre? Sajna ez már emelt érték 15000-ről. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

 

 

Köszönöm előre is!

Fecsó

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sziasztok!

 

1.4.7.0-ról szeretnék 1.4.8.2-re frissíteni de az Upgrade funkció az alábbi hibát írja ki:

[TECHNICAL ERROR] Unable to check md5 files

 

 

Ez micsoda? Hogyan lehet megoldani:

 

 

Előre i sköszi

Gergő

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Sziasztok !

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha van egy régi prestám (Version 1.2.4.0 - 2.300s), akkor melyik verzióra érdemes frissíteni ? Melyik a legstabilabb ? Lehet-e egyből pl. egy 1.4.9.0 finalra frissíteni ?

(Igazából csak azért kérdezem, mert szeretném megjelentetni a termékeket az olcso.hu-n. Ha jól sejtem, akkor ez a régi verzió nem kompatibilis a ak_exportcsv_prestashop progival.)

Gondolom az első lépés egy komplett mentés: shop+adatbázis

Szőval egy lelkes amatőr (mint én), hogy álljak neki ?

Előre is köszönök minden segítséget.

Link to comment
Share on other sites

ez így nehéz.

a mentés a legfontosabb adatbázis + file mentés legyen.

 

Itt most hozzátennék egy általános információt amit talán eddig senki sem írt, és ne érjen senkit se meglepetésként:

Ha nagyjából több mint 6.000 terméked van a webshopban, akkor vigyázz az ftp mentés lehetőségével.

A legtöbb szerveren be van állítva a "2000"-es file megjelenítési limit, ami azt jelenti (hogy ne lehessen túlterhelni a szervert), hogy ha én most ftp-n lementeném a shopomat ami nagyjából 9.000 terméket tartalmaz, akkor a képek nagy részét nem mentené le az ftp program, ugyanis mint azt tudjuk a presta egy terméket sok különböző méretű képként generál le, így rengeteg képet kapunk. ha valakit veszélyeztet ez, akkor használja ezt a programot ftp-zésre: WinSCP. Ez lement mindent.

 

Na és most vissza. Én inkább a következőt csinálnám: kimentenék mindent (termékek, vásárlók stb.) és azt egy friss 1.5.3.1-es motorba exportálnám... lehet maradi vagyok, de én biztos ezt próbálnám meg, és nem kezdenék el frissítgetni.

Egyébként a rendes on-line szerveres frissítést el is felejtheted, ugyanis a scriptnek túl sok adatot kell átírnia vagy pluszban felvennie, így ki fog futni a php.ini-ben beállított max_execution_time - tehát a max feldolgozási időből, így nem fog frissülni a shop. Vagy ha nem akarod az export majd újba import dolgot, akkor megcsinálhatod a mentést, de:

- vagy localhoston, ahol állíthatod az értéket

- vagy apránként frissítesz, ami szerintem egyenlő az időpazarlással, és szinte biztos hogy bugos lesz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

részben egyet értek, de nem erőltetném egyik 1.5-ös verziót sem. sok bennük a hiba.

az importnál maradva, az 1520-ben sem jó az import. az 1490 verzió, ami szinte minden funkció jól működik és stabil is.

az importról, annyit érdemes tudni, hogy, ha nem 10 termék van egy shop-on, akkor egy idő után érdemes a termék ID alapján frissíteni, meg eleve importálni is. ez minden más importra is érvényes (kategória, gyártó stb.) sajnos elrontották ezt a részt az 1.5-ben. írok egy példát, hogy érthető legyen. a presta nem támogatja az azonos nevek, kategóriák importját!

amennyiben van azonos kategóriád több helyen, akkor azt nem tudod importálni csv-ből, mert mindig az elsőt fogja felülírni, mert nem figyeli a kategória ID-jét. ez ugyanúgy a termék névre, gyártóra és mindenre igaz. abban az esetben ez szép és jó, amikor nincs semmiből dupla nevű termék vagy kategória. amennyiben szerepel azonos név kategóriában, ott már nem alkalmas az importra, mert a megnevezést figyeli az 1.5 verzió. az ID-ket sorrendben elkezdi generálni és ugyanazt az ID-t nem tudod felülíratni, ha egy termék nevét elírtad, hanem kreálni fog egy újabb terméket, vagy kategóriát. sztem egy komolyabb shopnál, ahol legalább 1000 termék van és napi szinten kell vele foglalkozni, vagy azonos megnevezések lehetnek és csak a termék leírásban tér el, ott mindenképpen szükség van az ID-k használatára. az árukereső importja mindegyik verzióhoz jó. az 1.5-nél át kell írni egy sort, mert a kép elérést rosszul adták meg, de nem nagy cucc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok,

A következőben szeretném kérni a segítségetek. Ez az első frissítésem elsőre jól sikerült szerintem már csak ezek a hibák maradtak de nem találom a megoldást.

 

 

- Egyszer csak a bejelentkező menünél csak a Back Office > Dashboard elérhető semmilyen más menü nnics meg, eltünt úgy ahogy van.

Ez mitől lehet? Mit csináljak?

 

Köszönöm a segítséget.

Edited by hellovelo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Lassan nálam is elérkezik az idő a frissítésre.

Lementettem az adatbázist, átmásoltam mindent, a bolt működik egy tesztszerveren.

 

Azonban egy nagy rakás kép nincs meg, és az eredeti shopban sem látom honnan tölthetném le.

Az img/p könyvtárban csak 210 kép van, ez a képeknek csak olyan 1/5-e.

Máshol is lehetnek még termékképek? Semmilyen ftp programmal nem látom egyik könyvtárban sem őket.

Link to comment
Share on other sites

eadams => WinSCP-vel látnod kell mindent, akkor nem jól csatlakoztál. 22-es porton próbálj meg SFTP-vel ha lehet.

Ha nem lehet akkor készíts egy biztonsági másolatot a szolgáltató admin felületén az egész tárhelyről. Ez jó megoldás, letöltöd a betömörített fájlt és meg is van minden.

Ha nincs erre lehetőséged akkor kérd meg őket hogy a legutolsó automatikus mentést tegyék elérhetővég számodra.

Link to comment
Share on other sites

Köszi.

Winscp SFTP nem megy a 22 porton, most mentem az egész tárhelyet.

Talán így lejön rendesen a mysql is, mert phpmyadminon csak szívtam vele.

Állandóan kidobált, szekciónként kellett leszednem (az adatbázis több mint 300 mega már).

 

P.S.. ha kiürítem az adatbázisban a ps_connesctions, ps_connections_source ill. hasonló nagy táblákat, attól még müxik minden igaz?

Maximum a látogatási statisztikáimat bukom el.

Link to comment
Share on other sites

300 mega az nagyon sok. Nem szabad hagyni hogy eddig duzzadjon.

Igen, többek között ezért sem ment phpmyadminon keresztül az exportálás. Ha mentést készítesz az tuti jó lesz.

 

Igen, azokat törölheted (illetve kiürítheted), főleg mivel van már mentés, így bármi gond van vissza tudod tenni az eredetit.

Ha valami nem jól működik a shopban akkor a pagenotfound nagyon fel tudja duzzasztani az sql-t. Érdemes kikapcsolni a moduloknál. Valamint vannak olyan statisztikai adatok is (mint a pagenotfound is) aminek tartalmát lehet adminból is törölni (utána meg ki lehet kapcsolni ugye). Ha viszont nagyon megduzzadt akkor csak phpmyadmin-ból lehetséges, a ps admin felülete nem fog tudni segíteni. :)

Link to comment
Share on other sites

Igen, az a másik bazi nagy méretű tábla.

Nem tudtam, hogy ki lehet kapcsolni, és az 1.3.2.3-ban nem is látok ilyen modult az admin felületen.

A stat oldalon ott van az adat, de törlési lehetőség nincs. Na akkor majd phpmyadminon kiürítem.

Link to comment
Share on other sites

Még egy kérdés:

 

Az 1.3.2.3-ről lehet egyből frissíteni 1.5-re?

Van valakinek tapasztalata?

Úgy gondolom, hogy nem importálok semmit, felmásolom az új verziót a tárhelyre és indítom a frissítést.

1.5-re szeretném.

 

De:

1, Mintha már próbáltam volna amikor az 1.5 kijött (egy teszt oldalon) és 1.3-ról 1.5 nem megy így.

2, Úgy szeretném, hogy ne legyen működésképtelen az oldal, és ha 1.3 up 1.5 miatt szétesik az egész, akkor akkor maradok az 1.4 utolsónál.

Edited by eadams (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Egyből szerintem nem lehet, ha valami folytán igen nem érdemes.

A jól ismert másolgatós módszerrel frissíteni kell 1.4.x-re, aztán onnantól már a frissítőmodul felfrissíti 1.5.x-re.

Default témád van 1.3 alatt?

Háát, szétesik vagy nem esik... biztos hogy nem úgy fog kinézni ahogyan most Neked.

Link to comment
Share on other sites

Default, de sok helyen belenyúltam a tpl-be.

Tudom, hogy nem lesz pont olyan, de a lényeg, hogy működjön, mert ha teljesen leáll az már lehet sok lesz a tudásomnak. :mellow:

 

Gondolkoztam azon, hogy szűz 1.5-re importálom be a terméklistát, de nem találtam egy normális export modult, ami úgy megy ahogy akarom. (termék url, kategória sor, terméklista megmarad). Egyik sem exportál minden adatot nekem, valami mindig hiányzik. (pl. a rövid leírás, vagy épp a hosszú, vagy képek, vagy meta adatok, hivatkozások stb...). :angry:

Pedig az egyből 1.5 mellett szól többek közt, hogy az 1.3 -1.4 1.5 frissítés során ott marad jó pár haszontalan modul esetleg ami csak 1.3-ban kellett csak ott ment.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok. Az 1.5-ösök közül melyik a legstabilabb verzió? Melyiket ajánljátok?

(Az 154-nél telepítéskor belefutottam egy "Your PHP sessions path is not writable - check with your hosting provider: /var/lib/php5" üzenetbe)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hol van leírva, hogy mi a frissítés folyamata? 1.5.1-ről 1.5.4-re érdekel! Esetleg valami egyszerű leírással, mivel még csak tanulgatom a PS-t.

(a tárhelyszolgáltatóhoz, ahová menni készülök, ott előírás, hogy minden honlap a legfrissebb verziót használja)

Link to comment
Share on other sites

Elsősorban a mentés a legfontosabb. Csinálj adatbázis és fájlmentést a prestashopról.

 

1.5.1-ről 1.5.4.0-ra való frissítéshez csak a legfrissebb autoupgrade modulra lesz szükséged, amit innen lehet letölteni:

http://addons.prestashop.com/en/administration-tools-prestashop-modules/5496-1-click-upgrade-autoupgrade.html

Alapértelmezett beállításokkal ez a modul is készít mentést, amit elég jól vissza is tud állítani, ha szükséges. Ennek ellenére biztosabb ha először manuális mentést is készítesz, ahogyan fentebb is írtam.

Ha telepíted a modult és beállításokba mész, azt hiszem minden egyértelmű. Megvizsgálja a shopot majd kiírja hányas verzió, és hányasra érdemes frissíteni. Jószerivel csak az upgrade gombra kell majd kattintanod.

Ha bármi kérdésed van írj :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sikerült a frissítés, tényleg egyszerű, csak kár, hogy a magyar fordításokat egy kicsit megtépázta... (vmi most már angolul jelenik meg, illetve van, amelyik fordítást fájlban kell eszközölni, na azt most felülírta)

 

szóval a magyarosítást lehet kezdeni elölről...

Link to comment
Share on other sites

1.5.1-1.5.4 frissítés után pár nyelvi változás történt ...

A honlapomon a panelek (blok) megnevezéseinek magyarosítására nem jövök rá. esetleg tud valaki támpontot adni, hogy fájlokban, fordításban, esetleg adatbázisban kell-e keresnem?

 

köszönöm előre

Link to comment
Share on other sites

na akkor mondom:

azért nem találod ezen modulok fordítását adminban a modulok fordításánál mert bele kell erőszakolni :)

 

Egy példán keresztül mutatom be:

Adott a kosarad. Nincs lefordítva.

Ekkor kikeresed a modules/blockcart mappát, megkeresed benne a blockcart.tpl-t, és ftp-ről lemásolod magadnak valahová.

Aztán ftp-n navigálj a themes/tetemad/modules mappába. Itt hozz létre a szóban forgó blokk nevével egy mappát:

blockcart

és belelépve másold fel a blockcart.tpl-t amit ezelőtt lementettél a gépedre.

Ha ez megvan, akkor lépj be megint admin felületre a modul fordításokhoz és már bent lesz, le tudod fordítani. :)

 

Minden lefordítandó modul fordításra ugyanígy működik. Próbáld ki, megy-e.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hasznos tanácsok.

 

A jelenlegi problémánál a következő eljárást alapján leegyszerűsítettem:

a default theme modules mappáját átmásoltam a használt téma mappájába, és innentől az eddig nem magyar rész magyar lett.

 

köszi szépen

 

ui: már csak az a nagy kérdés, hogy ezek a tpl fájlok nem voltak benne eddig témám mappájában frissítés előtt sem, akkor frissítés előtt miért volt mégis magyar minden, ami frissítés után angol lett?

tudom a lényeg, hogy megoldódott a probléma, de attól érdekelne az is, hogy vajon mi okozta...

Esetleg lehetséges, hogy régebben belementem ezekbe a tpl fájlokba és közvetlenül a fájlban javítottam (eléggé kökorszakinak tünt ez a megoldás, de ezek szerint csak én oldottam meg kőkorszaki módon...)

Link to comment
Share on other sites

örülök hogy így sikerült, végül nem egészen az amit írtam de majdnem :) a lényeg hogy megy.

 

az egyik oka a verziószámváltás. Máshogy működik a motor, mások a kódok, mások a metódusok, a megvalósítások, tematikák.

 

valamint okozhatta a kőkorszaki megoldásod is, egészében vagy részben, ezt nem tudnám megmondani.

Egyébként nem feltétlenül kőkorszaki ez a megoldás... sőt. Ha az oldalad csak magyar, és nincs semmi más nyelv akkor ez a legjobb :)

de ez már az optimalizáció netovábbja (ici pici időt lehet spórolni vele) :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

a gond, hogy előbb-utóbb minimum román-lengyel.német-angol nyelven lesz, mert több országban nyomnánk a termékeket.

Míg a tárhelyszolgáltató (ahol júniustól leszek), az megköveteli hogy azonnal legyen követve a frissítés, főleg biztonsági frissítés.

Addig meg szeretném látni, hogy milyen problémákkal kerülök szemben 1-1 ilyen alkalommal.

 

De majd csak belejövök. Tény, hogy a fenti leírás, nagyon hasznos az egyszerűsítéshez. Ahogy néztem a használt témát (nem default) nem érinti a frissítés, így a belemásolt fájlok előreláthatólag ott is maradnak...

Link to comment
Share on other sites

nem akarok beleszólni, mert nem értek hozzá, de az oldalt nem kéne előbb rendbe tenni?

- 2 kosár van, ami nem müxik rendesen

- a login ablak belelóg a logo-ba

- kapcsolat, oldaltérkép szét van csúszva

- bal oldali kosárból nem lehet terméket törölni

- bal oldali kosárban nincs középen a gomb

- bal oldali kosárban az összegek össze-vissza vannak

- fenti kosárból kilóg a kép

- helyenként kicsi a betűtípus ("nem csak a 20 éveseké a világ")

- a logo túl lelóg

így gyorsban ennyi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a hasznos észrevételeket

 

- a fenti és a bal oldali kosár az kettőnek számít? Esetleg csak egy, csak megjelenítésben más? Pontosan mi nem mükszik benne rendesen?

 

- esztétikai hibákat megszívlelem. "próbálgatós", szakbarbár módszerekkel igyekszem javítani, ami egy kicsit hosszabb időt vesz igénybe, mintha értenék is hozzá. Idővel biztosan megoldom ezeket.

 

 

 

A frissítéssel kapcsolatosan viszont az alábbi hibát fedeztem fel:

 

Ha a fordításokat az admin menüből próbálom kezdeményezni, vagy a modulok beállításánál a zászlóra kattintok, akkor nem hozza be a modulhoz tartozó fordítandó mezőket, mint eddig.

Telepített modulok, alkalmazott téma kiválasztásnál az írja, hogy nincsen fordítandó (0 mező-t jelenít meg)

Edited by dzsar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mindenképpen kipróbálom. (Ámbár frissítés előtt működött együtt)

 

A frissítés után az alábbi problémám van még: Fordításnál hiába mentenék, ez jelenik meg:

 

Cannot write language file for email subjects. Path is: /USER/dzsar/dzsar.hu-PS/themes/default/mails/hu/lang.php

 

Az általam használt téma esetén is. Tudtommal ennél a mappánál nem is kéne ilyennek lennie, hanem a gyökérben. Mintha az 1.5.4 controllers/admin/AdminTranslationsController.php új fájlban ez nem lenne jól megadva...

 

CSAK AZ email fordításokkal van gond, illetve mint fentebb említettem, a modulok fordítása nem jelenik meg, olyan, mintha egy modul sem lenne telepítve...

Edited by dzsar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Ismét segítségre lenne szükségem, amit előre is köszönök.

 

Presta manuális frissítés 1.4.9-ről 1.5.3.1-re... na ez sehogy sem jött össze.

A következő próbálkozás szintén "kézi" 1.4.9-ről 1.5.4-re... Körülbelül hatodszor pakoltam le-fel. Csak alap modulok maradtak és alaptéma. Most eljutottam oda, hogy már nem üres front oldal fogad, hanem jelez is felém valamit, mégpedig EZT.

Valaki megmondaná nekem, hogy most ezzel mit csináljak??? ...vagy magammal (ásó, kötél? ...továbbképzés?) De most komolyan! Bocs, hogy lámáskodom de fogalmam sincs mit tegyek...

 

Esetleg utolsó próbálkozásként ajánlanátok egy egyszerű és biztos frissítési módszert?

Link to comment
Share on other sites

kiaz =>

a manuális frissítést felejtsd el.

Fentebb írtam ezt:

http://www.prestasho...ost__p__1195216

Ezt ugyanígy alkalmazhatod a Te esetedben is.

Ha nem megy vegyél fel skype-on nyugodtan.

 

ja, a te esetedben egy kis kiegészítés:

amikor a modul beállításaiban vagy, menj jobb oldalt a "More options (expert mode)" gombra.

Lenyíló menüben válaszd ki a "major release"-t, majd mentsd el.

Akkor már be fogja adni az 1.5.4.0-át.

Ha valamilyen okból mindenképp 1.5.3.1-re akarsz frissíteni szólj.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

dzsar => az a gond hogy már teljesen elvesztettem a fonalat.

config/defines.inc.php:

define('_PS_MODE_DEV_', false);

a false-ot tedd true-ra, és nézzük meg, mutat-e valahol hibát (pl.: fordítások).

 

A fordítási error:

tedd be neki a hiányzó filet oda ahol hiányolja és nézzük meg mit mutat.

Azon felül keresd meg a nyelveket, azon belül a magyart, és nézd meg van-e felkiáltójel. Ha van, kattolj rá és nézd meg mit hiányol.

Valószínű a fenti fájlt fogja hiányolni, nézzük meg ott mit ír útvonalnak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

köszi az újabb infokat.

 

ha true-re állítom, akkor a fordítások menü ugyanaz, de az user a főoldalon ezt látja fent:

 

Warning: Function display() is deprecated in /USER/dzsar/dzsar.hu-PS/classes/controller/Controller.php on line 185

in /USER/dzsar/dzsar.hu-PS/classes/Tools.php on line 1843

 

Nyitok egy újabb témát, és összeszedem az 1.5.1-1.5.4 frissítési problémáimat benne, hogy követhető legyen. Ha addig meg nem oldom...

Link to comment
Share on other sites

Az 1.3.2 shopomban az admin kezdőlapon eddig csak az 1.4.9 verzió jelent meg új verziónak, és azt ajánlotta letölétésre. Mivel az 1.3-ról 1.5-re nem lehet egyből frissíteni.

Ma reggelre viszont ajánlotta az 1.5.4.1 frissítését. Csak nem?

Ha lesz időm valamikor kipróbálom majd localban.

Edited by eadams (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pattila01 - Köszi!

A legfrissebb modullal tényleg sikerült frissíteni a legújabb (jelen esetben az 1.5.4.1) verzióra. Frissítés után egy kis gondom akadt a képekkel (nem jelentek meg) de a fórumon több helyen is leírják hogyan orvosolható a dolog.

 

Viszont, a soron következő problémám:

Ahogy engedélyeztem a multishopot, meghalt minden.

Fatal error: Call to undefined method Shop::initialize() in /var/www/data1/S4-064/tamedi.hu/xx11/config/config.inc.php on line 90

Link to comment
Share on other sites

Nincs tapasztalatom a multishoppal kapcsolatosan egyelőre.

Nyisd meg az adott fájlt, keresd meg az adott sort, és kommenteld ki, nézzük meg mi történik:

/*$context->shop = Shop::initialize();
define('_THEME_NAME_', $context->shop->getTheme());
define('__PS_BASE_URI__', $context->shop->getBaseURI());*/

vagy:

//$context->shop = Shop::initialize();
define('_THEME_NAME_', $context->shop->getTheme());
define('__PS_BASE_URI__', $context->shop->getBaseURI());

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jaja, hát legalább megpróbáltuk.

Ahogyan látom elég sok gond van ezzel a metódussal, lehet hogy a következőben (1.5.4.2 ha lesz) esetleg orvosolni fogják, ha ugyan tényleg ez a gond és nem egyedi. Sajnos látatlanban nem tudok többet mondani :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nem, Nem.

A mobil nézetet elrontották nagyon. Listanézetben csak egy bazi nagy kép van és a terméknév meg az ár. Leírás semmi.

A többit nem teszteltem, -idő híján- de hagyd még ha ez neked fontos.

1.5.4-ben emlékeim szerint még jó volt, de most nézem a shopod, ott is olyan. Melyik verziód van? 1.5.3-ban viszont tuti még jó, ott annyi volt a gond, hogy csak a legelső alkategóriát mutatta mobilon. Beljebb már nem ment. De jobban nézett ki és használhatóbb volt sokkal mint 1.5.4. Ez az 1.5.4.1. most használhatatlan mobilon.

Edited by eadams (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

 

Azt vettem észre, hogy 1.4--->1.5 frissítésnél 500Mb megugrott az elfoglalt területem a tárhelyem. Autoupgraddel csináltam. Van arra valami tapasztalat, hogy mit lehet leszedni ,helytakarékosság végett?

Közben még azt is észrevettem, hogy a modulokat kapcsolgatom ki sablon telepítés után és egyszer csak hibaüzenetet kapok és a settings.inc.php teljesen üres lesz. Ez mitől lehet?

 

Üdv

Gábor

Edited by hellovelo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Szasztok!

 

Frissítettem a Prestashopot 1.4.7-ről 1.5.6.1-re automatikusan. Sikeresen befejeződött, de azt vettem észre, hogy a BackOfiice-ból hiányzik az "Advanced preferences" menü, és pl a Themes menü is a "Perferences"-ből. Semmi ilyesmit nem találok a fórumokon. Miért lehet ez? 

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Sziasztok!

Gondoltam jó helyen lesz a "Frissítés" alatt ez a kérdés.

Próbáltam frissíteni az 1.7.6.1-es verziót az 1.7.6.2-re az 1-click upgrade modullal.

A folyamat közben megáll ennél a pontnál:

Directory /vendor/phpoffice/phpspreadsheet/src/PhpSpreadsheet/Calculation already exists.

Innen semmi. Próbáltam bekapcsolni a hibakereső módot, de a frissítő modul indításakor eltűnik a segéd. (a kis gonosz)

PHP verzió: 7.2.24

1-click upgrade verzió: 4.10.0

Szerencsére vissza lehet állítani a készített mentéssel az 1.7.6.1-re.

Van valakinek hasonló tapasztalata, esetleg ötlete, megoldási javaslata?

Link to comment
Share on other sites

Egyelőre nem találtam erről semmit a hivatalos csatornákon, fura.

Szerintem sok dolog lehet... jogosultsági hiba, valamilyen egyedi php beállítás is hiányozhat, stb... én a tárhelyen lévő error_log-ot vizsgálnám meg tüzetesebben, a kérdéses időpontban milyen bejegyzés került oda.

Ha jól emlékszem okozhat ilyet az is, ha nem ürítesz kellő alapossággal cache-t a PS-ben. Ezek csak találgatások, próbáljunk meg az error_log-ból menni tovább.

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Megpróbáltam újra.

Az admin felületen lévő ablakban az utolsó sor frissítéskor ez volt:
Copied /vendor/monolog/monolog/src/Monolog/Formatter/WildfireFormatter.php.

A szerver logban pedig ez szerepel:
[Tue Dec 17 17:52:42.399783 2019] [:error] [pid 7109] [client 78.92.246.63:54934] client denied by server configuration: /home/tabulashop/public_html/sajat_iroda/autoupgrade/ajax-upgradetab.php, referer: https://tabulashop.com/sajat_iroda/index.php?controller=AdminSelfUpgrade&token=b9c1ba91274c17b0b8db913766e870fc

Valami rosszul van bellítva?

Edited by kengo06 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Hülye kérdés, de van elég hely a szerveren?

Sajnos még mindig nem elég beszédes. Nem tudom merre volna érdemes elindulni. Esetleg localhoston elvégezni a frissítést, ha ott megy akkor valami nyűgje a szerverkonfiggal lesz.

Van elég php memória is? Legalább 256MB?

Találtam egy ilyet, de nem hiszem hogy sokat segít: 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Köszi a választ!

A szerveren a tárhely felét sem "élte fel" a rendszer. Ez a frissítési probléma azóta van, hogy átköltöztünk a PWS-re, a régi helyen nem volt ilyen. Leírtam egy támogatási jegybe a jelenséget dec. 18-án, azóta várom a választ.

Majd jövőre. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Boldog új évet a csapatnak! 🙂

Hála neked is és a PWS-nél Bokor Bencének, megoldódott a frissítési probléma.

Nagyon egyszerűen fogalmazva úgy néz ki, hogy az 1-clikk upgrade modul archív-fájl előállításánál volt gond. Bence egy teszt területen megpróbálta, kikapcsolt bizonyos funkciókat és így – az alábbi beállításokkal – gond nélkül lefutott a frissítés. Az éles rendszerben ugyanígy ment minden hibajelzés nélkül.

Köszönöm a segítséget!

Screenshot 2020-01-03 at 10.00.43.png

Screenshot 2020-01-03 at 10.00.37.png

Edited by kengo06 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Bence pontosította a hiba valószínű okát, beidézem, így azt hiszem ez lehet a végső következtetés:

"Véleményem szerint a PHP-s tömörítés annyi időt elvett a rendelkezésre állóból, hogy a frissítés közben az elfogyott, de biztosra nem állíthatom.
Mindenesetre jobb megoldás a cPaneles tömörítés."

Ezek után én is így fogom csinálni, nagy segítség volt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok!

Prestashop: 1.7.5.1-ről váltottam/frissítettem:  1.7.6.4-re, innentől kezdve ezt a hibaüzenetet kapom:

(1/1) SmartyException

0():Missing '$template' parameter

in smarty_internal_templatebase.php line 177

at Smarty_Internal_TemplateBase->_execute(null, null, 'layouts/layout-full-width.tpl', null, 0)in smarty_internal_templatebase.php line 116

at Smarty_Internal_TemplateBase->fetch(null, null, 'layouts/layout-full-width.tpl', null, false, true, false)in SmartyDev.php line 40

at SmartyDev->fetch(null, null, 'layouts/layout-full-width.tpl')in FrontController.php line 683

at FrontControllerCore->smartyOutputContent(null)in FrontController.php line 667

at FrontControllerCore->display()in Controller.php line 312

at ControllerCore->run()in Dispatcher.php line 515

at DispatcherCore->dispatch()in index.php line 28

 

Teljesen mindegy, hogy a szerveren melyik php verziót használom. A 7.3-al és a 7.1-el is ugyanezt csinálta, mint a jelenlegi használt 7.2-vel.

Server information Linux #1139549 SMP Mon Mar 2 08:31:47 UTC 2020 x86_64

Server software version: Apache/2.4.25 (Debian)

PHP version: 7.2.28-4+0~20200224.38+debian9~1.gbp1ca010

Memory limit: 2048M

Max execution time: 50000

Upload Max File size: 64M

A cache mappában semmi nincs csak az index.php, minden üres.

Szerver oldalon kellene valamit beállítanom, ha igen mit?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...