Jump to content

Κεντρική εικόνα που οδηγεί σε link www.prestashop.com , πως μπορούμε να την βγάλουμε?


Recommended Posts

Ξέρεις πως θα το αναβαθμίσω? δηλαδή πριν ψάξω διεξοδικά!? απο την εκδοση 1.2.5 σε 1.3.1 ή κάτι τέτοιο.

Επίσης μήπως ξέρεις στην κεντρική σελίδα που εμφανίζεται το link της prestashop πως θα το βγάλω? γιατί πατάω εκεί και βγαίνει η σελίδα τους

Link to comment
Share on other sites



Επίσης μήπως ξέρεις στην κεντρική σελίδα που εμφανίζεται το link της prestashop πως θα το βγάλω? γιατί πατάω εκεί και βγαίνει η σελίδα τους


πας μέσα στα modules και βρίσκεις το blockvariouslinks\blockvariouslinks.tpl μέσα εκεί στης τελευταίες γραμμές θα βρεις αυτο που ψάχνεις.
Link to comment
Share on other sites

εάν δεν κατάλαβα λάθος μιλάς για το powerd by prestashop,δες όπως το έχω αλλάξει εγώ στη δικη μου.
εάν μιλάμε για αυτό τότε αλλάζει εκεί.
εκτος εάν χρησιμοποιείς το default template και ειναι κάπου αλλου στο default.

Link to comment
Share on other sites

σου είχα απντήσει στο πως βγαίνει το link του prestashop όχι για το logo.
στη σελίδα που μου είπες το μαύρο στο κέντρο εάν μιλάμε για το ίδιο είναι module και αλλάζει μέσα από το modules,στη σελίδα που πόσταρες είναι το module editorial και η φωτό που έχει ειναι η modules/editorials/homepage_logo.jpg
για το site το δικό μου ,μιλάς για το logo η για το module που αλλάζει φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

Για την modules/editorials/homepage_logo.jpg εδώ θέλω να αλλάξω το link, γιατί πηγαίνει στο prestashop.com μπορείς να μου φρεσκάρεις την μνήμη?

και σου έστειλα ενα pm αλλά εάν δεν το πάρεις ρωτάω μήπως ξέρεις γιατί στο control panel δλδ στο admin εμφανίζεται μια λευκή σελίδα στην κατηγορία του module γιατί αυτό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για την modules/editorials/homepage_logo.jpg εδώ θέλω να αλλάξω το link, γιατί πηγαίνει στο prestashop.com μπορείς να μου φρεσκάρεις την μνήμη?

και σου έστειλα ενα pm αλλά εάν δεν το πάρεις ρωτάω μήπως ξέρεις γιατί στο control panel δλδ στο admin εμφανίζεται μια λευκή σελίδα στην κατηγορία του module γιατί αυτό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


αυτό μερικές φορες συμβαίνει εάν εγκαταστήσεις κάποιο module και δεν είναι συμβατό με την έκδοση που έχεις,πας μέσα στο φακελάκι των modules και το σβήνεις.μετά επανέρχεται.
θυμήσου πιο module έβαλες τελεταία και στο έκανε αυτό.

το link του prestashop το τραβάει από αλλου
πήγαινε μέσα στο editorial.tpl
και σβήσε αυτή τη γραμμή,λογικά μετά δεν θα στο βγάζει.

{if $xml->body->home_logo_link}body->home_logo_link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{$xml->body->$title|escape:'htmlall':'UTF-8'|stripslashes}">
Link to comment
Share on other sites

αυτό μερικές φορες συμβαίνει εάν εγκαταστήσεις κάποιο module και δεν είναι συμβατό με την έκδοση που έχεις,πας μέσα στο φακελάκι των modules και το σβήνεις.μετά επανέρχεται.
θυμήσου πιο module έβαλες τελεταία και στο έκανε αυτό.


θα σβήσω φάκελο ή όλα τα περιεχόμενα του module δλδ φάκελους και αρχεία?

Link to comment
Share on other sites

αυτό μερικές φορες συμβαίνει εάν εγκαταστήσεις κάποιο module και δεν είναι συμβατό με την έκδοση που έχεις,πας μέσα στο φακελάκι των modules και το σβήνεις.μετά επανέρχεται.
θυμήσου πιο module έβαλες τελεταία και στο έκανε αυτό.


θα σβήσω φάκελο ή όλα τα περιεχόμενα του module δλδ φάκελους και αρχεία?



θα σβησεις ολο το φακελο.
Link to comment
Share on other sites

το ωραίο homepage_logo που εχεις πως το έβαλες?


βρίσκεις από που τραβάει το logo το template σου ,βάζεις εκεί ότι logo που θες με το ίδιο όνομα και παίζεις με το global.css για να το φέρεις να κάτσει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...