Jump to content

Prestashop 1.6 wiadomości dla Klienta po zamówieniu - problem?


Ktosinka

Recommended Posts

Dzień obry,

Presta 1.6 nie działa mi zablokowanie wiadomości wysyłanych do Klienta po złożeniu zamówienia ( w zasadzie po dodaniu zamówienia przez admina) Przy wyłaczonych opcjach wysyłki maili do wszystkich statusów tak czy inaczej Klient dostaje wiadomość ze kslepu, że zamówienie zostało złożone...

Nie ma znaczenia, czy zamawiam po stronie sklepu czuy dodaje zamówienie po stronie admina.

 

Chce przenieśc kilka zamówień ze starego systemu do nowego sklepu i przypisać je wybranym Klientom, ale nie chce, żeby Klient otrzymał powiadomienie, że zamówienie zostało złożone - ponieważ już raz je składał i nie chce tego powielać.....

 

Co zrobić, żeby wiadomości po dodaniu zamówienia ( obojętne jaki status) nie wychodziły ze sklepu do Klienta?

Macie na to jakiś prosty patent?

post-1369502-0-32375400-1491230674_thumb.png

Edited by Ktosinka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wyłącz wysyłanie dla chcianych statusów, zakładka Zamówienia > Statusy i kolumna wyślij email.

wyłączyłam i dla chcianych i dla wszystkich efekt nie zmienia się. Maile są wysyłane tak czy inaczej....

Nie ma znaczenia czy status wysyłania jest nieaktywny dla wybranych statusów czy dla wszystkich.

http://nimb.ws/5I0fdq

tu akurat mam status własny Dodane przez Admina. Mail wyszedł i do Klienta i do mnie. :(

 

Maile nie wychodzą tylko kiedy zmienie hasło do skrzynki jaka jest dodna do obsługi wysyłeki wiadomosci, ale wtedy żadne wiuadomości ( nawet z formularza) nie są wysyłane, a nie o to przeceiż chodzi.....

Edited by Ktosinka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

wyłączyłam i dla chcianych i dla wszystkich efekt nie zmienia się. Maile są wysyłane tak czy inaczej....

Nie ma znaczenia czy status wysyłania jest nieaktywny dla wybranych statusów czy dla wszystkich.

http://nimb.ws/5I0fdq

tu akurat mam status własny Dodane przez Admina. Mail wyszedł i do Klienta i do mnie. :(

 

Maile nie wychodzą tylko kiedy zmienie hasło do skrzynki jaka jest dodna do obsługi wysyłeki wiadomosci, ale wtedy żadne wiuadomości ( nawet z formularza) nie są wysyłane, a nie o to przeceiż chodzi.....

Chyba, że to wysyłanie wiadomości dotyczy tylko momwentu w którym status zostaje zmieniony a kiedy zamówienie jest tworzone ZAWSZE wychodzą maile nie zależnie od tego z jakim statusem to ustawie? troche to bez sensu ale może tak jest?

Link to comment
Share on other sites

Nie jest, jesteś pewna że emaile do klientów wychodzą przy zmianie statusu?

tak, jestem  pewna.

Mam  teraz dwóch klientów testowych - każdy ma skrzynkę poza domeną sklepu albo na op.pl albo na int.pl i w obu przypadkach na ksrzynki przychodzą maile z zamówieniem wtedy gdy status jest ustawiony na zablokowanie wiadomości - ie rpzychodzą tylko wtedy, kiedy admin zmienia ststu zamówienia na inny dla którego jest ustawiona blokoada wysyłania maili. Każde nowo złożone zamówienie przychodzi na maila - nie ważne czy status wysyłania pwoaidomien jest włączony czy wyłaczony i to mnie zmartwiło.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...