Jump to content

Změna pořadí kroků objednávky


Tomas Ventura

Recommended Posts

Ahoj, velmi se mi líbí PrestaShop 1.7 a vážně o něm uvažuji už kvůli extrémně krásné šabloně Classic.

S čím mám ale problém, je pořadí kroků objednávky. Ve velkých e-shopech mají z dobrých důvodů pořadí: výběr dopravce -> výběr způsobu platby (nebo lépe obojí najednou) -> vyplnění údajů o zákazníkovi -> potvrzení. Pokud chci mít graficky čistý a hezký eshop, nemůžu mít na každé stránce vyvěšený ceník dopravy a možnosti platby. 

Je známo, že nemalé množství zákazníků (mají li možnost nakoupit jinde za podobnou cenu, což většinou mají) nedokončí svůj nákup, pokud se brzy nedozví, že mají možnost zaplatit svojí oblíbenou platební metodou a že mají možnost využít například Uloženky, protože jsou nespokojení s Poštou. Tyto informace se často dozví právě v košíku, protože nečtou obchodní podmínky a podobně. Pokud je ale předtím Presta bude nutit vyplnit všechny údaje, nenakoupí u mě, protože potřebné informace nedostanou včas. Viz blog jednoho z největších českých výrobců e-commerce řešení na míru: http://www.redenge.cz/strategie-pro-opusteny-kosik/

Existuje možnost buď v nastavení, nebo pomocí nějakého modulu změnit pořadí kroků objednávky?

Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj.

 

Nejde zmeniť kroky objednávky lebo najskôr musíš zadať doručovacie údaje, aby e-shop vedel, aké spôsoby doručenia má ponúknuť zákazníkovi v jeho krajine doručenia.

 

Odporúčam ti modul na jedno-stránkové objednávanie. Ja používam EasyPay. Je jednoduchý, prehľadný, môžeš tam párovať dopravcov vs. platby a opačne a hlavne zákazník bude mať košík na jednej stránke. Vľavo stĺpec na údaje, v strede sa zobrazuje dopravca, napravo platba a pod tým je súhrn objednávky. Všetky vidí, vyplní a odošle na jednej stránke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
On 21. 3. 2017 at 11:46 PM, menace said:

Zdravím,

 

pokud někomu pomůže, našel jsem toto vylepšení pro jednostránkový nákup. V přiloženém zipu najdete návod. Určeno pro PS 1.6 originální šablonu. Odzkoušeno na http://www.vysokevazy.cz

Doufám, že pomůže.

 

Easy-Checkout-Gift.zip

Dobrý den,

 

díky za odkaz. Tento jednostránkový proces je součástí Prestashop 1.5. Po zaškrtnutí možnosti se toto zobrazí v jedné stránce jako vám. Museli jsme si to nechat upravit firmou, protože to nefungovalo, házelo chyby, mazalo komentáře atd. Nakonec i text zobrazený dole, kdy je napsáno, aby jste se přihlásili je nesmyslný, protože se když chcete objednávku bez registrace tak se nikde nechci hlásit. Stejně tak to po vás chce vyplnit dvakrát jméno a příjmení, i když vám to předvyplní je to nesmyslné. Prostě tento objednávkový proces je hrozný a nelíbí se mi.

Podívejte se sem: http://www.salveo.cz/

 

Jenže my hledáme opravdu něco jednodušší. Je opravdu otázka, zda něco takového bude Prestashop umět, když potřebuje znát informace o uživateli proto aby mohl zobrazit info o dodavatelích nebo možnostech cen.

Jen nechápu proč to tak prestashop má když ostatní shopy jsou v pořádku a nic takového nepotřebují.

Nevíte o něčem do presta 1.7 co by nahradilo ten proces za správný tak jak se píše zde na začátku?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...