Jump to content

Darmowy moduł do pobierania danych do firm po numerze NIP


nip24.pl

Recommended Posts

Zgodnie z instrukcją załączam plik z modułem oraz krótki opis:

 

Moduł umożliwia pobranie danych firmy do zamówienia/faktury. Po wpisaniu numeru NIP firmy, pola formularza są automatycznie wypełniane pobranymi danymi. Jeśli dane są nieaktualne, można je również automatycznie zaktualizować jednym kliknięciem. Moduł "przy okazji" weryfikuje również poprawność wprowadzanego numeru NIP.

 

Żeby użyć modułu niezbędna jest bezpłatna rejestracja. Uwierzytelnienie realizowane jest z wykorzystaniem wygenerowanego dla konta identyfikatora oraz klucza.

 

Wszystko (założenie konta, instalacja i konfiguracja) zostało opisane w dokumentacji technicznej na stronie: https://nip24.pl/dokumentacja/

 

Moduł popranie współpracuje również ze modułem koszyka firmy X13.pl

 

Pozdrawiam

Michał Czapczyński

nip24.pl

 

nip24-prestashop-plugin-1.2.8.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A może tak warto by było też powiedzieć, że moduł do normalnej pracy wymaga też abonamentu zależnego od ilości zapytań.

 

Owszem konto darmowe, ale używanie modułu (nie licząc pakietu 100 zapytań w miesiącu) już takie nie jest. Jaką mam też mieć gwarancję, że konkurencja nie będzie mi nabijać kosztów sprawdzając sobie ileś tam NIPów  co chwilę.

Link to comment
Share on other sites

Panie Macieju,

Moduł udostępniamy za darmo (wraz z kodami źródłowymi), rejestracja jest bezpłatna, ma Pan dostępny plan Darmowy w którym 100 zapytań w każdym miesiącu jest za darmo. Niestety więcej nie jesteśmy w stanie Panu dać za darmo. Koszt planu Startup to "aż" 29zł netto za 1k zapytań w miesiącu. Jeśli to jest wg. Pana wygórowana cena to proszę samemu napisać moduł i go udostępnić - my korzystamy z tego API: https://api.stat.gov.pl/Home/RegonApi

Pozdrawiam

Michał Czapczyński

nip24.pl

Link to comment
Share on other sites

Nie neguję Waszego sposobu na pokrycie kosztów funkcjonowania modułu i obciążenia serwera jakie generuje jego użytkowanie. Po prostu warto by wspomnieć od razu, że moduł jest darmowy tylko w określonym zakresie. A nie zmuszacie każdego zainteresowanego do zagłębienia się w cenniki by sam odkrył dopiero, że przy nawet średniej wielkości sklepie będzie zmuszony do ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

MI nie chodzi o ceny, a o brak jasnej informacji od razu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...