Jump to content

üyeler

Recommended Posts

Selam arkadaşlar

prestashop için sadece üyelerin girebileceği ve üye olmayan ların göremiyeceği bir modül veya eklenti varmıdır..

Konuyu daha detaylı anlatayım..

Ben Seramik işiyle uğraşıyorum ve çok özel seramik tasarımlarım var. bu modellerin sadece kayıtlı müşterilerimin siteme giriş yaparak görebilmesini veya alabilmesini sağlamak istiyorum.

bunun için ne yapabilirim.

Merhabalar,

istediğiniz aslında mantıkta çok basit ancak kodlama tarafına dönecek olursak biraz uğraşmak gerekli. Vaktim ve olanağım olmadığından şu an gerekli şeyleri yapamıyorum ancak şunları söyleyebilirm. index sayfasında bir if() kontrolü gerekli. if(logged){ header['location:authentication.php'] }; şeklinde bir kullanım oluşturacaksınız. ancak dediğim gibi şu an kaynağım olmadığından tam halini yazamıyorum iyi günler.

Slm

Bunu header.php dosyanıza yerleştirip denermisiniz ? Daha önce yazmıştım bir müşterime. Bu arada UTF-8 Domsuz olarak kaydedin. Eğer yapamazsanız PM atın yazılmış halini gönderebilrim.

if (!$cookie->isLogged()){
echo '
       <form action="authentication.php" method="post" id="login_form" class="std">

Lutfen Giris Yapiniz

E-posta adresi
<input gtbfieldid="16" id="email" name="email" value="" class="account_input" type="text"></span>

Parola
<input id="passwd" name="passwd" value="" class="account_input" type="password"></span>

<input class="hidden" name="back" value="my-account.php" type="hidden">                    <input id="SubmitLogin" name="SubmitLogin" class="button" value="Giriş" type="submit">

</form>';
   exit;
}

Not: authentication.php ye yönlendirmek başka birşey, siteye girmesini engellemek başka bişey. authentication.php ye yönlendirirseneniz ürünler ve sepet görünecek ayrıca yönlendirme kısır döndü olacak çünkü $_SERVER değişkenlerini her platformda kullanamazsınız dolayısı ile sayfanın ne olduğunu prestashop bilmeyecek.

• Create New...