Jump to content
  • 0

Z 1.5.4.1 na 1.6.1.0


UnEagle

Question

27 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam problem z exportem bazy danych. Przy tworzeniu backupu przez preste po jakimś czasie zostaje biała strona, ale po wejściu w zakładkę "Backup bazy danych" jest plik ok. 47mb. Przy imporcie w phpmyadmin wyskakuje

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '?' at line 1 

Zastanawiam się, czy to nie jest po prostu jakaś niekompletna baza danych. W direct admin pokazuje, że moja baza danych waży "4.01 GB". Czy to możliwe, że 8K produktów i 500 użytkowników wygenerowało tyle gb?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie masz czasami ustawionego cacheowania do MySQL?

Cache tworzy setki tysięcy katalogów, a każdy katalog, nawet pusty to 4kB.

W phpmyadmin posortuj tabele po rozmiarze. Tabele statystyk mogą być też ogromne, a dane w nich zawarte są zupełnie zbędne przy imporcie. Oczywiście same tabele muszą być w bazie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Widzę, że problemem jest ps_specific_price, który waży 3,8gb. Mogę go jakoś wyczyścić, czy może to wysypać sklep? Jakie będą tego konsekwencji prócz, jak rozumiem, wyczyszczenia wszystkich przecen?

Rzeczywiście kiedyś coś namieszałem przy Regułach cenowych katalogów i zauważyłem, ze niektóre produkty mają namieszane w cenach. Machnąłem ręką, bo wszystko działało. Usunąłem te reguły cenowe, jednak waga to nadal ponad 3gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ewidentnie coś jest nie tak z tą tabelą.

Może najpierw skopiuj tę tabelę do bak_specific_price, a ps_specific_price wyczyść.

W phpmyadmin masz opcję dla tabel "Kopiuj tabelę z przedrostkiem".

Potem sprawdź zaplecze presty, jak wszystko będzie OK to skasujesz bak_specific_price.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety wyskakuje mi:

Błąd przetwarzania wywołaniaKod błędu: 500
Błąd tekstu: Internal Server Error

Próbowałem 2 razy i po błędzie oba pliki miały 1,4gb, gdzie oryginał ma 3,4gb. Mogę to podzielić na 3 części, ale czy potem w razie czego to złączę?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przepraszam za post pod postem, ale wyczyszczenie ps_specific_price znacznie odchudziło bazę danych, no i przyspieszyło działanie sklepu. Niestety nadal przy imporcie na localhost pojawia się błąd:

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '?' at line 1 

Rozumiem, że mam otworzyć bazę danych i znaleźć felerny znak zapytania w pierwszej linii? Jest jakiś sensowny, darmowy program, którym mógłbym to zrobić? Otwieranie notepadem, texteditorem czy zwykłym notatnikiem powoduje morze krzaczków.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Numer błędu #1064 to błąd składni sql.

 

Żadna aplikacji zintegrowana z windows nie nadaje się do edycji plików html, tpl, php, sql itd.

Zainstaluj jakiś edytor html, może to być też notepad++. Upewnij się, że ma ustawione kodowanie UTF-8.

 

Prawdopodobnie otworzyłeś plik sql którymś z tych wynalazków od windows i go zapisałeś, a więc nasadziło ci różnych dziwacznych krzaków w cp-1250.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Właśnie chodzi o to, że nic nie zapisywałem. Otwieram bazę w notepad++(wcześniej sprawdziłem, czy ustawiony jest na UTF-8), baza otwiera mi się ze znaczkami i w formacie ANSI. Konwertuję więc na UTF-8. Efekt to jeszcze więcej znaczków. Obojętnie, czy pobieram bazę z presty, czy bezpośrednio z phpmyadmin, jest to samo. Exportując z phpmyadmin sprawdzam nawet, czy exportuje ją w UTF-8.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wypakowywałem, ale prawdopodobnie przez mały syf w folderze z bazami danych, robiłem to ze starszym, wadliwym plikiem. Zrobiłem wszystko na czysto i udało mi się postawić kopię lokalnie. Bardzo dziękuję za pomoc :). Teraz czas sprawdzić, jak poradzi sobie z aktualizacją.

 

[edit]

 

Po włączeniu przyjaznych linków nie widzi nic, prócz głównej strony. Po wyłączeniu widzi produkty, ale nie widzi kategorii. Jakieś pomysły?  Bawimy się dalej :D.

 

[edit2]

 

Dobra, jednak po wyłączeniu przyjaznych linków wszystko działa.

Edited by UnEagle (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam mały(sic) problem. Standardowy szablon działa. Wgrywam swój, zakupiony na TemplateMonster i mam problemy z animacjami. Większość z nich nie działa(rozwijane menu, rozwijany koszyk, automatycznie wpadające "nowości") lub działa nie do końca poprawnie. Wygląda to na problem z samym szablonem, tylko, że na czystej 1.6.1 wszystko hula. Ciekawostką jest, że na live edit wszystko jest ok :). Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szablon to konkretnie ten: http://www.templatemonster.com/prestashop-themes/55581.html.

 

Jeśli chodzi ci o logi błędów apache, to nie ma w nich nic dotyczącego PS.

 

[edit]
 

Na localhost też się to działo, dlatego postawiłem kopię na serwerze(nie działały też przyjazne linki). Po postawieniu i zaktualizowaniu kopii na normalnym serwerze, linki zaczęły działać, ale te animacje nie.

Edited by UnEagle (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wybacz. Rzeczywiście wyskakuje błąd w zakładce js:

ReferenceError: get is not defined                                   v_7_1cd82d5c1eb50c9ace4682d3ae04d5f6.js:190:138

Jak rozumiem problem jest w 190 wersie(138 znak?)? Jeśli tak pojawia się tam to:

themeN=get('theme');switch(themeN)
Edited by UnEagle (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

To na pewno błąd związany z javą może coś z jquery, może błąd w samym szablonie, ostatnio miałem podobny przypadek z szablonem vendor niby pod 1.6.1 jednak ilość błędów powalała na łopatki,a pod 1.6.0.9 działa. Często jest tak że developer buduje szablon na jednej wersji a w międzyczasie wychodzą aktualizację, ostatecznie szablon podpisany że do 1.6.1 a w praktyce nie był na tej wersji przetestowany.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...