Jump to content

Moduł PayPal - błąd 500 Server Error


pawlus1993

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

zakładam w Anglii sklep i zainstalowałem oficjalny darmowy moduł PayPal, wszystko odpowiednio skonfigurowałem etc, uzyskałem klucz API itd. Pojawił się także komunikat o poprawnym zintegrowaniu Paypal z Prestashop, wykonując testowe zamówienie przechodząc do płatności pojawia się komunikat:

 

Bład 500 Server Error (bład ten jest na: http://bluespotprinting.co.uk/modules/paypal/express_checkout/payment.php)

 

Może ktoś mi pomóc? Jest to bardzo ważna sprawa dla mnie

 

Link to comment
Share on other sites

Usuń przez ftp cały folder paypal z katalogu "modules" sklepu po czym zainstaluj świeży moduł z addons (do pobrania będzie najnowszy) - i sprawdź - powinien działać  ;)

Jeśli dalej nie działa to wyłącz PayPay Express w ustawieniach modułu i sprawdź czy działa zwykła płatność przez PayPal...

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałem wszystkie płatności. Wymowna odpowiedź od 1and1:

 

Hello, the 500 error is a generic error message produced by the server sent to the client when the server does not know what information to send back. You would have to check the php code to find out what the issue would be.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałem wszystkie płatności. Wymowna odpowiedź od 1and1:

 

Hello, the 500 error is a generic error message produced by the server sent to the client when the server does not know what information to send back. You would have to check the php code to find out what the issue would be.

No to Cię poratowali  :P

Tylko niestety, raczej jesteś na nich skazany - bez tych logów trudno będzie Ci znaleźć przyczynę.

Bo wcale nie jest prawdą co piszą, że błąd 500 pojawia się tylko wtedy gdy serwer "nie wie co odesłać" (nawet gdy tak jest to i tak nie wiadomo dlaczego nie wie) - przyczyn tego błędu może być kilkadziesiąt / kilkaset (najprostszy przykład z presty to krótki czas wykonywania, np. podczas generowania miniatur - też zobaczysz smutne 500 ;), a serwer wie co robi tylko jest ustawiony np. na 30s). 

Porada w stylu "sprawdź kod php" to coś znajdziesz nie nadaje się nawet do skomentowania - robić należy właśnie odwrotnie - najpierw czyta się błędy potem php.

Musisz ich "przycisnąć" albo uciekać od nich jak najdalej  ^_^

Link to comment
Share on other sites

Znaleźliśmy rozwiązanie wraz z supportem, jednak nie rozumiem do końca na czym polega instalacja Safe Mode. Rozumiem tez, że nie mogę teraz zainstalować PS przez ich aplikację, tylko manualnie tak?

 

The issue occurs because the PayPal module unfortunately cannot be installed with the correct ownership permission to run properly when PrestaShop is installed in Safe Mode.  The only way around this would be to uninstall the PrestShop Safe Mode installation through your 1&1 Control Panel and then reinstall PrestaShop manually instead.  I apologize for any inconvenience.

 

Link to comment
Share on other sites

Mam jedynie coś takiego (Presta była instalowana przez ich instalator)

 

https://www.dropbox.com/s/naoil2gfaee0s6c/safe%20mode.png?dl=0

 

Reasumując (bo nigdy nie spotkałem się z tym błędem) - odinstalowuje Prestashop , a potem instaluje świeżą wersje ręcznie pobraną np z GitHuba. Czy podczas ręcznej instalacji gdzieś definiuje Safe Mode?

Link to comment
Share on other sites

Safe mode nigdzie nie ustawiasz - to oni włączyli Ci tę opcje na Twoim serwerze  :D

I czego byś nie robił - instalacja Presty z plików bezpośrednio od Prestahop, z instalatora czy też z księżyca, to jeśli SafeMode jest włączone to i tak będzie. W ustawieniach sklepu tego nie zmienisz  :(

Chyba, że masz dostęp do ustawień serwera - wtedy oczywiście wyłączysz tę opcję...

Link to comment
Share on other sites

Temat do zamknięcia, problem rozwiązany.

Ku potomności, wszystkie aplikacje wbudowane w 1and1 automatycznie mają włączany tryb Safe Mode i nie ma innej możliwości. Rozwiązanie? Wszystkie aplikacje jak PS, Wordpress itd należy instalować ręcznie- automatycznie mają one tryb Free Mode. Co najlepsze w obu przypadkach (instalacja manualna bądź automatyczna) nie ma możliwości zdefiniowania php mode 

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i udział w dyskusji :) Pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...