Jump to content

Πρόβλημα με εγκατάσταση prestashop 1.6.0.9


manitu

Recommended Posts

Βρίσκομαι στο τελικό στάδιο εγκατάστασης και συγκεκριμένα στο "Store installation" και σταματάει την εγκατάσταση στο 23% με το εξής μήνυμα "Cannot install language "English (English)" An error occured during installation...You can use the links on the left column to go back to the previous steps, or restart the installation process by clicking here. Μετά από αρκετές επανεκκινήσεις δεν κατάφερα τίποτα. Βρήκα αυτό εδώ 

http://www.prestashop.com/forums/topic/237015-v1540-cannot-install-language-english-english/ αλλά πάλι τζίφος. 

Παρακαλώ αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος...post-853176-0-28147600-1412802182_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο τελικό στάδιο εγκατάστασης και συγκεκριμένα στο "Store installation" και σταματάει την εγκατάσταση στο 23% με το εξής μήνυμα "Cannot install language "English (English)" An error occured during installation...You can use the links on the left column to go back to the previous steps, or restart the installation process by clicking here. Μετά από αρκετές επανεκκινήσεις δεν κατάφερα τίποτα. Βρήκα αυτό εδώ 

http://www.prestashop.com/forums/topic/237015-v1540-cannot-install-language-english-english/ αλλά πάλι τζίφος. 

Παρακαλώ αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος...attachicon.gifcapture image.jpg

Το zip αρχείο από που το κατέβασες του prestashop? Φαινεται πως κατι δεν πάει καλά με τη γλώσσα μετάφρασης.

Δοκίμασε να κατεβάσεις ξανά το zip και να τα ξανα-ανεβάσεις με ftp ... όλα όμως, και κάτι τελευταίο εγώ στη θέση σου θα έριχνα και μια ματιά στα permissions

 

http://www.prestashop.com/en/download

Edited by htwp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Η ρουτίνα εγκατάστασης υποτίθεται πως ελέγχει για προβλήματα (permissions, περίπτωση που η παράμετρος allow_url_fopen της PHP δεν είναι true κ.ά.), αλλά τσέκαρε για σιγουριά αυτό που λέει ο @htwp.

 

Υπάρχει και η περίπτωση κάποια από τα αρχεία εγκατάστασης να έχουν υποστεί corruption κατά το FTP upload. Δοκίμασε να τα ξανανεβάσεις όλα από την αρχή με κάποιον εναλλακτικό FTP client. Παντού βλέπω να προτείνεται ο FileZilla, αλλά εγώ θα σου προτείνω να δοκιμάσεις με το WinSCP, το οποίο δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα τέτοιου corruption.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα σε όλους του prestashop funs,

 

 

Έχω εγκαταστήσει πολλές φορές το prestashop χωρίς πρόβλημα. Προσπαθώ τώρα να κανω μια νέα εγκατάσταση στην έκδοση 1.06.14 και αντιμετωπίζω πρόβλημα στο τελευταίο στάδιο με τη βάση δεδομένων, σταματάει στο 12%. Δεν μπορεί να δημιουργήσει τους πίνακες τις βάσης. Έχει κανείς να προτείνει κάτι; 

 

Ευχαριστώ!

Edited by Araksopoulos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...