Jump to content
  • 0

1.6 usuwanie metody dostawy


mentalspot

Question

Zapisywaniem kuriera.

 

Dwa razy nie udał się zapis ... nie wiadomo czemu (komunikat nie podał nic konkrentego). Za trzecim razem zapisało, gdy cofnąłem 2 kroki. Teraz na liście przewoźników mam 1 kuriera, ale przy wyborze dostawcy dla produktu mam 3 kurierów ;)

 

Jak usunąć tych 2 niepotrzebnych?

 

Nie próbowałem jeszcze czy usunięcie jednego usunie wszystkich 3, ale wątpię ponieważ ten widoczny na liście przewoźników ma iD 3.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tu też się podepnę, ten sam problem trzy formy dostawy i dwie z nich nie do usunięcia. 

Próbowałam szukać modułu, który można by usunąć ale chyba dla przewoźników czegoś takiego nie ma.

Byle nie ponowna instalacja presty... :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tu pomoze wykasowanie tych przewoznikow z tabel ps_carrier_....

 

aczkolwiek, nie wiem czy modul oczyszczanie prestashop i wybranie opcji 

Funkcjonalne ograniczenia integralności oraz Czyszczenie bazy danych,

nie pomogłoby

 

ale trzeba pamietac, ze i pierwsze i drugie i trzecie jest nieodwracalne, wiec uzywac majac kopie bazy :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gdzie można znaleźć te tabele, przeszukuję ftp ale nie wiem w którym katalogu one są?

Myślę aby porównać przewoźnika dobrze utworzonego, który ma swoje id z tymi które są błędnie utworzone (nie posiadające id). Mam nadzieję, że w ten sposób uda się zapanować nad tymi przewoźnikami widmo.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozwiązanie chyba odnalezione:

Po tajemniczych zwrotach endriu107 udało mi się wywnioskować co to może być PMA.

Dologowewałam się do do PHPMyAdmin i odnalazłam tabelę o nazwie ps_carier a tam dodałam do tych przewoźników ID, co nie pomogło, więc dalej poszłam na całość i w kolumnie "deleted" ustawiłam takie małe jedyneczki zamiast dużych okropnych zer. Po tej mocnej ingerencji w słabe ciałko presty źli niepotrzebni przewoźnicy wyparowali.

Dzięki za pomoc endriu107 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

czasami odechciewa sie pomagac

 

Mi się nie chce tylko wtedy gdy ktoś pyta o temat który ostatnio jest dość często poruszany i odpowiedź na takie pytanie już jest, oraz w sytuacji kiedy "pytający" to osoba nachalna w swoim podejściu do forum i jego użytkowników, niektóre osoby potrafią nabić 150 postów zadając tylko pytania, a sami nie wnoszą nic dla mniej doświadczonych userów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja też uczę ale w inne dziedzinie i nie w internecie. Czasem trzeba coś kilka razy powtórzyć żeby ktoś zrozumiał. Ja w swojej pracy nie staram się udowodnić swojej wyższości tylko wczuć się w systuację ucznia i zrozumieć co jest przyczyną, że nie wchodzi mu do głowy.

Toteż dziękuję wszystkim za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,


 


Mam taki problem chce aby zamówienie było wysyłane do mnie na adres e-mail bez wyboru dostawy i metody płatności.


 


W jakich plikach mam zmienić kod jeśli można to wskazówka jaki też się przyda.


 


Proszę o podpowiedź jak to zrobić aby działało.


 


Przepraszam jeśli piszę nie w tym miejscu co trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...