Jump to content

Modül Yükleme Sorunu

driver13

Recommended Posts

Merhabalar;

Default temada çalışan modüller, farklı temalarda çalışmıyor, forumda aradım ama konuyla ilgili bir çözüm bulamadım, defaultta çalışan temalar için farklı temalarda çalıştırma yolu yokmudur? Bazı modüller benim temada çalışıyor fakat bazılarıda defaultta çalışmasına rağmen kullandığım temada çıkmıyor, hata yok başka bişi yok, aktif ediyorum ama sitede tepki yok :S

Birde anasayfa vitrinde çıkan ürünlerin karışık çıkması için bir modül yada kod varmıdır? her siteye girişte aynı ürünler geliyor, her girişte farklı ürünler çıkamazmı?

Teşekkürler yardımlarınız için..

Merhabalar;

Default temada çalışan modüller, farklı temalarda çalışmıyor, forumda aradım ama konuyla ilgili bir çözüm bulamadım, defaultta çalışan temalar için farklı temalarda çalıştırma yolu yokmudur? Bazı modüller benim temada çalışıyor fakat bazılarıda defaultta çalışmasına rağmen kullandığım temada çıkmıyor, hata yok başka bişi yok, aktif ediyorum ama sitede tepki yok :S

Birde anasayfa vitrinde çıkan ürünlerin karışık çıkması için bir modül yada kod varmıdır? her siteye girişte aynı ürünler geliyor, her girişte farklı ürünler çıkamazmı?

Teşekkürler yardımlarınız için..

Merhabalar,

Özel temaların kullandığınız versiyonla, uyumluluk problemleri ya da özel müdahalelerden dolayı bu tarz problemler yaşanabiliyor. Kullandığınız versiyonun default teması ile özel temanızı karşılaştırarak bu problemin sebebini öğrenebilirsiniz. Örneğin header_right pozisyonundaki modülleriniz default 'ta çıkıyor ama özel temada çıkmıyorsa buradaki hook kaldırılmış olabilir ya da özel bir parametre tanımlanmış olabilir. Bu örnek üzerinden devam edecek olursak, tema/header.tpl dosyalarını açın ve header right alanını bulup kıyaslayın..

Sonucu paylaşırsanız yine değerlendirme yapabiliriz.

İyi çalışmalar.

Konuyu "Çözüldü" olarak değiştirebiliriz,

Çalışmayan modüllerin sebebini buldum, yüklediğim modüller temada yerini bulmadığı için görünmüyormuş, Modules/Positions dan görüntülenmesini istediğim yere "Transplant" yaptığımda tüm modüller sorunsuz bir şekilde artık görünmekte. Teşekkürler ilginize.

• 3 weeks later...

Konuyu "Çözüldü" olarak değiştirebiliriz,

Çalışmayan modüllerin sebebini buldum, yüklediğim modüller temada yerini bulmadığı için görünmüyormuş, Modules/Positions dan görüntülenmesini istediğim yere "Transplant" yaptığımda tüm modüller sorunsuz bir şekilde artık görünmekte. Teşekkürler ilginize.

http://www.prestashop.com/forums/topic/255668-konu-basligi-ve-detaylari-nasil-duzeltilir/

• 1 year later...

benim admin panel modül de böyle bir hata var yardımcı olursanız sevinirim. 

Tam Yönetici Modüller panelini kullanın ve ücretsiz modülleri mevcuttur eğer sahip olmak istiyorsanız, sunucuda aşağıdaki yapılandırmayı etkinleştirmeniz gerekir: 
- allow_url_fopen a izin ver