Jump to content

Kombinacje atrybutów produktów - moduł, modyfikacja?


Recommended Posts

Mam problem z atrybutami produktów w moim sklepie.

Moduł działa, ale nie do końca tak jakbym chciał.

 

Będę używał u siebie ok 6~7 atrybutów, które są zależne od siebie i każdy może mieć na siebie różny wpływ (tzn. wpływ atrybutu A na atrybut B, przy różnych wartościach jest różny) a nie jak jest teraz, że każdy atrybut zmienia cenę o jakąś wartość.

 

 

Żeby było łatwiej zrozumieć o co mi chodzi, napiszę przykład dla sklepu drukarni. 

 

Mamy ulotkę o rozmiarze A6, która możemy wydrukować w różnym nakładzie np.  250 szt, 500 szt. itd.

Do tego może dojść 3,4,5 atrybut, który ma różny wpływ na cenę przy każdym z nakładów (nie jest to stała wartość).

Jak to rozwiązać.

 

Czy da się jakoś zrobić to na podstawie np tabeli, gdzie sam bym mógł ustalić cenę dla każdej z kombinacji i wszystkie je zatwierdził jednym kliknięciem.

Screen poniżej.

 

Tzn tworze normalnie kombinacje atrybutów wpisuje ręcznie ceny dla każdej z kombinacji i klikam OK?

post-758362-0-29437400-1393931447_thumb.png

Edited by drucker (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja zrobiłem coś podobnego przy moich produktach jednak jest przy tym dużo pracy bo bedziesz musiał wpisywac ręcznie. TZN kombinacje atrybutów zrobisz przez generator ale cen wszystkich tam nie wpiszesz

 

Ja sobie ustaliłem produkt domyłśny, np ulotka A6 nakład 250 sztuk, wpisałem jego cene w karcie produktu, a w exelu zrobiłem sobie tabele o ile inne opcje do wyboru są tańsze lub droższe od domyślnego. Wtedy w kombinacjach artybutów cene domyślnego ustawiasz na zero, żeby sczytywało z ceny produktu, a reszta, po wyborze odpowiedniego atrybutu będzie miał cene obniżaną albo podwyższaną o konkretną sumę, którą wpiszesz w kombinacjach.

 

Np tutaj tak zrobiłem. możesz sobie wybrać wysokośc listwy albo kolor wykończenia, a sklep automatycznie wyliczy Ci cenę

http://efekciarnia.pl/listwy-przypodlogowe/442-komfortexspa-euphoria.html

Edited by MSLED (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...