Jump to content

Βοηθεια απο την αρχη


kostasfra

Recommended Posts

Καλημερα στο φορουμ θα ηθελα να με διαλευκανετε λιγο για τα κοστη απο την αρχη hosting κ.τ.λ;

ειδα λιγο για το hosting αλλα απο εκει και περα δεν ξερω τι παιζει.θελω να δω αν με συμφερει και γενικα να εχω μια εικονα. ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by kostasfra (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Κόστος φιλοξενίας περίπου 10 ευρώ/μήνα, ασφάλειας SSL 20 ευρώ/χρόνο, domain name 20 ευρώ/2 χρόνια.. κι από κει και πέρα.. αναλόγως ό,τι θέλεις το κόστος ανεβαίνει.. αλλά αυτά είναι τα απαραίτητα έξοδα.. τα άλλα είναι προαιρετικά..

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει λιγο, κανουμε τις απαραιτητες αγορες domain name , ssl , hosting μετα κανουμε install το prestashop και ειναι free? και υστερα διαλεγουμε καποιο θεμα και καποια εξτρα? δεν καταλαβα καλα ψαχνω στο site απο χθες μπορει καποιος να μου το εξηγησει?ειναι η πρωτη μου φορα που ασχολουμαι με eshop ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα για presta (που αξίζουν να ασχοληθείς μαζί τους) είναι επί πληρωμή.. Όσο για τα πρόσθετα υπάρχουν και free και επί πληρωμή.. Υπάρχουν αξιόλογες λύσεις και στις 2 κατηγορίες.. Το presta πάντως σαν presta είναι δωρεάν, μη σκας γι αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...