Jump to content

IČ a DIČ v one page checkout


vybornak

Recommended Posts

Potřebuji poradit s jednou věcí, už jsem u toho strávil 2 dny, pořád jen googlím a snažím se na to přijít, ale marně...

 

Jednoduše potřebuji do objednávky na jednu stránku (OPC) přidat IČ a DIČ bez toho, aby se IČ nějak ověřovalo a nebylo povinné pole. Když bych si do pole company - společnost napsal název firmy, tak by se objevilo pole VAT_number (toto funguje) a pole DNI (nefunguje). Presta prostě vyžaduje něco do IČ (DNI) vepsat i když je skryté, takže mi nejde dokončit objednávka bez vepsání třeba jen číslice 1.

 

Jsem už úplně ztracen, budu rád za každou pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Tak se mi přeci jen povedlo!

 

Pro deaktivaci ověřování pole IČ (DNI) stačí zapodmínkovat ověřování v controllers/front/AddressController a AuthController a v override/controllers/front/AddressController a AuthController

následující kód:

if ($country->need_identification_number && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))
 $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');
elseif (!$country->need_identification_number)
 $address->dni = null;

No a pro zobrazení IČ jen po vepsání textu do pole společnost (Company) musíte upravit /themes/default/order-opc-new-account.tpl tak, že tento kód:

<p class="text dni">
<label for="dni">{l s='Identification number'}</label>
<input type="text" class="text" name="dni" id="dni" value="{if isset($guestInformations) && $guestInformations.dni}{$guestInformations.dni}{/if}" />
<span class="form_info">{l s='DNI / NIF / NIE'}</span>
</p> 

vložíte pod 

{elseif $field_name eq "vat_number"}
<div id="vat_number_block" style="display:none;">

Takže vlastně pole IČ vložíme k poli DIČ - tak jak by to každý očekával v defaultu.

 

Snad Vám to taky někomu pomůže, když už jsem se s tím tak drbal :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...