Jump to content

Moduł usuwanie zamówień 1.2 po zainstalowaniu brak statystyk


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Po zainstalowaniu modułu usuwania zamówień 1.2 (deleteordersfree 1.2) i wykasowaniu testowych zamówień zauważyłem że po zakupach dokonanych przez realnego klienta w back office:

 

- pokazuje nowego klienta,

- pokazuje w prawym dolnym rogu zamówienie,

- NIE POKAZUJE tego samego zamówienia w oknie "aktywność w tym miesiącu" - pokazuje "liczbę nowych klientów" ale liczba nowych zamówień = 0   - mimo że są!

 

Przez to w statystykach również nie pokazuje nowych zamówień oraz wartości sprzedaży.

 

Czy ktoś może spotkał się z tym problemem?

 

ps. odinstalowałem moduł i nadal to samo!

Edited by sympatic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ps. odinstalowałem moduł i nadal to samo!

Nadal to samo bo pewnie moduł "namieszał" już w bazie danych.

Radzę uważać z tym usuwaniem zamówień bo mogą wyniknąć z tego dość spore problemy :( - zwłaszcza gdy w porę nie zauważy się, że już występują... :D (klient zauważy od razu) ;)

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ok, statystyki w porządku /jeśli tylko to było powodem to masz spore szczęście :) /, ale zwróć teraz uwagę czy nie dodają się do koszyka dodatkowe/niechciane produkty. To częsty skutek usuwania zamówień i bardzo uciążliwy problem dla klienta. :(

Wlasnie testuje i na razie nie widze problemu z niechcianym produktami. Jedyny problem jaki zaobserwowalem to w BO powiadomienia zamiast daty (np.powiadoienie o owym zamowieniu) wyswietla imie_nazwisko klienta. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie masz problemu i dalej się nie pojawi to chyba lepiej zostawić jak jest...

Problem mogę Ci opisać na jednym z przykładów, z którym miałem do czynienia...

W bazie tabele - koszyki są powiązane i jeszcze kilka innych:

Przykład:

- Masz 600 zamówień - usuwasz od 500 do 600 - moduł usuwa tylko zamówienia (np. ten który masz - nie wiem jak inne), powiązane z nimi koszyki zostają.

- Teraz klient robi zamówienie 501 - kupuje kwiat /gratis dopisują mu się produkty z koszyka, z którego kiedyś tworzone było zamówienie "501"

Odwrotnie....:

- Usuwasz koszyki bez usuwania powiązań z zamówieniami (trefny moduł) - koszyków było 1500 - teraz startują z powrotem od zera

- Do koszyka "1" dodawane są produkty, które zamówione były z tego koszyka (jeśli było z niego zamówienie).

W efekcie klient dostaje w koszyku nie to co zamówił i nie zawsze z tego koszyka da się złożyć zamówienie - czasami po kliknięciu "realizuj zamówienie" wyskakuje komunikat "koszyk jest pusty".

W kliku sklepach rozwiązałem to na skróty (to może nie optymalna metoda - ale skuteczna) - w bazie danych zwiększyłem kolejny numer zamówienia i numer koszyka do wyższych wartości od tych, które były wcześniej w sklepie i problem ustąpił.

Błędy oczywiście w bazie zostały, ale raczej już na nic nie mają wpływu... ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...