Jump to content

Seo URL Türkçe karakter hatası

selin

Recommended Posts

selam arkadaşlar,

yeni bir ürün eklerken seo url kısmında geçersiz karakter olduğu için hata alıyorum ve url kısmına baktığımda içersinde türkçe karakter barındırıyor. bu normal bir durum değil herhalde ama birden fazlada mağazada karşılaştım bu durumla. şimdi bu nasıl çözülebilir, sınıflara falan baktım bişi göremedim ben :( nasıl çözebilirim bunu ?

tşk.

selam arkadaşlar,

yeni bir ürün eklerken seo url kısmında geçersiz karakter olduğu için hata alıyorum ve url kısmına baktığımda içersinde türkçe karakter barındırıyor. bu normal bir durum değil herhalde ama birden fazlada mağazada karşılaştım bu durumla. şimdi bu nasıl çözülebilir, sınıflara falan baktım bişi göremedim ben :( nasıl çözebilirim bunu ?

tşk.

ayarlar seo kısmında "Accented URL" açık ise kapatıp deneyebilir misiniz birde.

Edited by fallofahero (see edit history)
  • Like 1

• 10 months later...
  • 2 years later...

Buna benzer bir sorun yaşıyorum;

1.6.1.0 sürüm kullanıyorum . Ürün Adı : Philips Avent SCF157/02 Göğüs Kalkanı 2'Li fakat url olarak : 28-philips-avent-scf15702-gs-kalkan-2li.html veriyor.

Ürünleri import fast ile yükledim ama bundan kaynaklı olabilir mi ? Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

olması gereken : /gogus-ucu-bakimi-gogus-ucu-koruyucu/28-philips-avent-scf15702-gogus-kalkani-2li.html dir