Jump to content

Google


droid-z

Recommended Posts

  • 5 months later...

Sziasztok!

 

Megjelenés után az 1.6-os verzióra fogom cserélni a webshopom.

A teszt verziót futtatva most alakítom ki a kategóriákat, magyar, angol és német nyelven.

 

A korábbi shopban is figyeltem a meta adatokra, de a mostaniban kicsit máshogy szeretném csinálni.

A kérdésem az, hogy mennyire tolerálja a google keresője azt, hogy ha a kategória neve pl. "tükör", de a meta adatokban a cím, leírás és keresőbarát url már mondjuk "kisméretű velencei tükör" lesz.

Nem szeretnék hosszú kategórianevet, viszont a google metakereső miatt hasonló elrendezésben lesznek a metaadatok.

 

Kinek van ebben rutinja: gond ha a kategórianév más mint a meta?

 

Ugyanez igaz  a termékekre is.  

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A Google-val kapcsolatos, kicsit más kérdésem lennne. Mostanában fogom lecserélni Prestashop alapon működőre a régi webáruházat, ami egy teljesen más (Shopfactory) rendszerrel készült. Az új webáruház új tárhelyszolgáltatónál is lesz. Mivel a két rendszer között nem igazán van átjárás, manuálisan copy v, copy c módszerrel másolom át a tartalmat a régi webáruházból az újba. A kételyem ezzel kapcsolatos. Nem kell attól tartani, hogy a Google tartalom másolásért rögtön az elején lebüntet? A készülő áruház nagyrészt kikapcsolt állapotban van, de időnként be kell kapcsolni, hoyg ellenőrízzem a működést.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell tartani, a Google-nek ennél több kell. Én más miatt aggódnék.

Figyeltél a már beindexelt tartalom átirányítására? Ha ezt elmulasztod nagy bajban leszel...

 

Shopcsere után minden Google által beindexelt tartalom 404-et fog kapni az új shopon... mivel az URL nem lesz szintaktikailag ugyanaz, és akkor évek munkáját vágtad a kukába.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nem kell tartani, a Google-nek ennél több kell. Én más miatt aggódnék.

Figyeltél a már beindexelt tartalom átirányítására? Ha ezt elmulasztod nagy bajban leszel...

 

Shopcsere után minden Google által beindexelt tartalom 404-et fog kapni az új shopon... mivel az URL nem lesz szintaktikailag ugyanaz, és akkor évek munkáját vágtad a kukába.

Bizonyos szempontból sajátos a mostani webáruház. Egy két erős kulcsszó hozza a forgalom nagyon nagy részét. Ez úgy alakult ki, hogy évek alatt rengeteg katalógusba, linkgyüjteménybe, adatbázisba lett belinkelve az oldal. Ettől függetlenül érdekelne, hogy van-e megoldás a problémára. Váltani mindenképpen szeretnék, mivel a prestashop szerintem nagyságrendekkel korszerűbb.

Link to comment
Share on other sites

bocs, de akkor milyen problémára? valahol lemaradtam.

Érdekel, hogy van-e megoldás a beindexelt tartalom átirányítására. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A főoldal erős, az aloldalak gyengék, de azért azok is hoznak látogatókat. Tehát összességében azért érdekelne az átirányítás

Link to comment
Share on other sites

hogyne volna, több is van.

 

Az egyik, hogy készítesz egy exportot a termékekről és a kategóriákról. Ezek URL-ét eltárolod mondjuk egy excelben, ehhez hozzáveszed azokat az (mondjuk statikusnak) oldalakat melyek a prestashop többi részét alkotják (CMS-ek stb.).

 

Így lesz egy exceled amiben az URL-ek vannak. Másik módszer, hogy Webmaster Tools-ban megnézed a beindexelt linkeket és azokat mented le. Mindkettő jó megoldás lehet.

 

Ha már megvan, akkor a készülőben lévő shop URL-jeit szépen hozzáilleszted az excel első oszlopában lévő URL-hez.

 

Teszem az, a mostaniban ha van egy pöttyös labdád, akkor így néz ki az URL:
www.valami.hu/45-pottyos-labda

az újnál így fog kinézni:
www.valami.hu/7777-pottyos-labda.html

akkor ezt a kettőt egymás mellé teszed excelben. Vagyis első oszlop a jelenlegi URL, második, mellette lévő oszlop pedig az új shop URL-je ugyanazon tartalomra.

Ha ez megvan, akkor ezt be kell illeszteni a megfelelő redirect 301-es kiegészítéssel (ajánlom az editplust erre a célra) .htaccess-be és meg is van minden átirányítás. Ezzel el lehet indulni.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm Attila!!

 

Egy kerékpár és alkatrész webáruházról van szó egyébként. Itt kb évente, max másfél évente cserélődnek ki az árucikkek. Minden évebn új specifikációk, új szín, új megnevezés, új cikkszámok. Gondolom a konkrét termékekre nem érdemes túl sok energiát fecsérelni, inkább a fő oldalakra, ami úgy néz ki, hogy pl. első váltó, hátsó váltó, kormány, középcsapágy stb... ezekből, a fő és alkategóriákból is van közel kétszáz.

Link to comment
Share on other sites

Az egészre érdemes megcsinálni. Ha motort váltasz, és az fenti példa alapján a pöttyös labda 404-re fut, mert nem ugyanaz az URL mint a másik akkor kiesett a terméked a google keresőmotorjából. Ha sok ilyen van akkor Google le is áll az indexeléssel amíg ezeket nem javítod... láttam már egy pár oldalt elszállni hónapokra - évekre azért, mert kihagyták ezt a lépést.

A baj megtörténte utáni javítgatás, újbóli SEO pedig sokba kerülhet ha nem vagy szakember.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Az egészre érdemes megcsinálni. Ha motort váltasz, és az fenti példa alapján a pöttyös labda 404-re fut, mert nem ugyanaz az URL mint a másik akkor kiesett a terméked a google keresőmotorjából. Ha sok ilyen van akkor Google le is áll az indexeléssel amíg ezeket nem javítod... láttam már egy pár oldalt elszállni hónapokra - évekre azért, mert kihagyták ezt a lépést.

A baj megtörténte utáni javítgatás, újbóli SEO pedig sokba kerülhet ha nem vagy szakember.

Nagyon köszönöm Attila!!

 

Arra gondoltam, hogy nálam nagyon sok olyan termék van, ami évről évre szinte teljesen változik. Például: 2013-ban

Shimano pedál PD5600 ezüst színű 14900 Ft xx gramm stb

Ugyanez 2014-ben Shimano pedál PD5700 karbon szürke, 17900 Ft Az új szinte minden adata változik a specifikációban.

 

Eddig ezeket töröltem és felvittem az újat. Nem láttam értelmét a látogatokat azzal bosszantani, hogy olyan árucikkeket hoz nekik a Google, amik már nem rendelhetők, nincsenek. Szerinted ezeket is érdemes újra indexeltetni? Nálam kb 35-40%-a az árukészletnek ilyen típusú árucikk, például a kerékpárok szinte teljes egésze.

Link to comment
Share on other sites

Amit Én tennék (ha eddig nem volna)
Webmaster Tools => ha megvan, akkor oldaltérkép beküldés, megvárod míg indexeli.

 

Ezek után ha törölsz egy terméket, én tennék rá átirányítást hogy egy hasonló termékre mutasson.

 

Szerintem ez az egyik legjobb módszer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Amit Én tennék (ha eddig nem volna)

Webmaster Tools => ha megvan, akkor oldaltérkép beküldés, megvárod míg indexeli.

 

Ezek után ha törölsz egy terméket, én tennék rá átirányítást hogy egy hasonló termékre mutasson.

 

Szerintem ez az egyik legjobb módszer.

Ismét köszönet a tanácsért!4

 

Ami bonyolítja a dolgot, hogy már január eleje óta dolgozom az oldalon, és úgy látom már most indexel több, mint kétezer oldalt

 

https://www.google.hu/#q=site:%2F%2Fkerekparbolt.com

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...