Jump to content

Dotaz K Provozování Velkoobchodu (Dvojí Ceny)


leonardo01

Recommended Posts

Dobrý den,

 

chystáme se založit velkoobchodní e-shop a protože nejvíce zkušeností z minulosti mám s Prestou, padla moje volba na ni. Zkoušel jsem i novou verzi 1.5 a moc se mi líbí responzivní design :)

 

Chtěl bych se ale zeptat, jestli existuje nějaký modul (klidně placený), který umožňuje zobrazovat B2C a B2B ceny. Jde mi o to, že by standardní zákaznické ceny za výrobky byly volně přístupné a velkoobchodní by se zpřístupnily až po registraci.

 

Také u velkoobchodní cen by bylo určené minimální množství odběru.

 

Děkuji,

Honza

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak složité to zase není:

  • vytvoříš si novou skupinu zákazníků např "Velkoobchod"(koncový kupující bude nakupovat jako "Default")
  • na základě požadavku svého odběratele převedeš v administraci jeho účet do skupiny "Velkoobchod"
  • pro danou skupinu můžeš definovat slevu:
    • pro všechny položky, podle kategorie nebo přímo u každé položky
    • částkou nebo procentem

Link to comment
Share on other sites

No jo, jenomže, co když nemůžeš použít procenta, ale musíš zadat pevné ceny?

 

U zboží za 5000 je 50% moc a u zboží za 35kč to je málo. Takže musím zadat pevné ceny. Dá se to definovat ve slevách, ale zvlášť u každé položky a v případě změny u toho umřeš a uděláš plno chyb = je to nereálné.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Omlouvám se za otevření staršího vlákna, ale nezměnilo se v PS 1.6 v tomto směru něco k lepšímu?

 

Právě teď řeším eshop v kombinaci B2B a B2C, bohužel se jedná o produkty, které mají i jiné cenové varianty podle atributů a v tomhle množství je to téměř nereálné nastavovat přes speciální ceny (jeden výrobek má třeba 16 variant, počet výrobků je v řádu stovek). Sice by to ručně šlo zadat (několikadenní úmorná práce, ale řešení to je), ale neumím si představit tohle například přeceňovat ..

Nákupní ("velkoobchodní") ceny nejsou podstatné, jedná se o výrobu a následný prodej, nešlo by třeba toto využít pro rozdělení VOC a MOC cen?

Ceny potřebuji nastavovat fixní, ne podle procent na danou skupinu zákazníků.

 

Ideální stav by byl ten, pokud by šlo u každé kombinace výrobku definovat pevnou cenu pro každou skupinu zákazníků.

Myslel jsem, že v PS1.6 tohle řeší nová funkce "outstanding", bohužel asi ne.

 

Díky za nakopnutí správným směrem! :]

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den, po dlouhé době rád přispěji do diskuze. Dříve jsem se na podobné téma již vyjadřoval.

 

Velkoobchod s cca 200 ceníky provozuji na prestě již od verze 1.4. Dodnes jeden velkoobchodní portál na staré verzi funguje. Již od této verze jdou nastavovat rovnou pevné ceny (ne jen slevy) a to samozřejmě podporují i všechny další verze.

 

Nyní tento způsob provozuji na verzi 1.6. Abych vše nemusel řešit ručně a editoval každý produkt, dělám to následovně.

 

1. Vygeneruji si ceník do excelu (standartní ceny)

2. Ceny si upravím jak potřebuji pro určitou cenovou skupinu

3. Vše z excelu uložím jako CSV a pomocí modulu (viz níže) načtu do eshopu, přesně podle požadavků. Skupina, platnost, měna, země atd.

4. Během jednoho kliknutí se mi načtou a nastaví všechny ceny, které potřebuji (vždy mám volbu: pevná cena, sleva částkou, sleva procentem) Navíc u slev částkou je výhoda, že tu slevu nemusím počítat, zadám koncovou cenu a modul vše přepočítá (kolik ta sleva vlastně má být).

 

Ručně jsem to udělal jen jednou a vzdal jsem to a proto vznikly následující moduly.

 

Výhodou je i pak to, že každý přihlášený zákazník si svůj ceník může vygenerovat v administraci účtu. Práce je tak jednoduchá a přehledná.

 

Moduly o kterých mluvím jsou zde:

Export ceníku do excelu - http://prestashop.valasinec.cz/exporty-dat/20-export-produktu-do-excelu-ps-16.html

Umí mnohem více, včetně kontroly marže na jednotlivé produkty atd.

 

Import speciálních cen - http://prestashop.valasinec.cz/importy-dat/23-hromadny-import-specialnich-cen-import-ceniku.html

 

Jinak podotknu, že moduly jsem používal již od verze 1.4 a způsob práce se osvědčil pro všechny naše obchodní zástupce (10 lidí). Tak jsem moduly upravil i pro verzi 1.6.

 

Pokud by chtěl někdo poradit, jak to řešit, klidně pište do mailu nebo kontaktního formuláře. S velkoobchodem na prestě mám několik let zkušenost.

 

David Mrózek

Link to comment
Share on other sites

Zdravím, děkuji, tohle by mohlo být přesně to, co hledám, v excelu se dají již ceny snad upravit znatelně snadněji. Pouze jeden dotaz, je takto možné upravovat i ceny u produktů s kombinací atributů? Předpokládám, že by bylo nutné tyto kombinace nejprve vygenerovat, následně exportovat do csv/xml, upravit ceny (případně vytvořit položky pro speciální ceny) a následně naimportovat?

 

Moduly jsou cenově přijatelné, takže pokud je výše uvedené možné, najisto se ozvu, nebo přímo objednám.

Díky za info, krásný den!

Link to comment
Share on other sites

Pokud neprodáváte z garáže, nebo dětského pokojíčku, máte obchod + eshop tak ..

 

Řešit primárně v preste ceny, sklady, faktury, dobropisy ... je ztráta času.

S každou novější verzí nemáte jistotu, že bude vše fungovat.

 

 

Ideální je propojit účetnictví s prestou.

 

V prestě si editujete nabídku zboží - popis, obrázky, ..

Ceny, slevové skupiny podle libosti nastavím v účetnictví.

 

Zákazníkovi přiřadím v prestě jeho ceny. 

Internet. objednávky se mi automaticky stahují s danými cenami. 

Pokud objednávku upravím v účtu, tak se to synchronizuje do presty.

 

Zásoby se také synchronizují. 

 

----------

Prestu mám od verze 1.3, takže trochu vím o čem mluvím. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zdravim, naopak, tento projekt bude mit web zalozeny na PS bude od ucetnictvi oddeleny, na to pouzivam jiz dlouhodobe MoneyS3 a zcela umyslne je nechci mit s PS propojene :].
V danovych dokladech neni nutne mit rozepsane varianty/kombinace produktu z eshopu, v podstate se jedna v realu jen o cca max. 20 ruznych vyrobku, bohuzel ale kazda polozka ma desitky ci spise stovky kombinaci (pro priklad: tri velikosti + motivy + pozadi). Kombinace na zaklade motiv+pozadi jsou ale cenove shodne, v pripade stejne velikosti vyrobku.

 

Vyresime to asi preci jenom ve vysledku definovanim MOC cen a slevovych hladin v % podle skupin zakazniku + nejake slevove kupony, protoze jinak je to nerealne nejak rozumne vyresit :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...