Jump to content

Migration Με Πρόγραμμα Εμπορικής Διαχείρησης


Eddie Greece

Recommended Posts

Έχω στο κατάστημά μου εμπορική εφαρμογή (Prisma της Megasoft) και θα ήθελα πολύ να συνδεθεί με το Prestashop eshop μου. Δυστυχώς η εταιρία έχει βγάλει ένα module για Jommla VirtuaCart αλλά δεν με καλύπτει και μόνο η επιλογή joomla.

 

Προσπαθώ μόνος μου με εισαγωγή - εξαγωγή πινάκων (πελατών, παραγγελιών, αποθήκης κλπ) να δώ εάν είναι εφικτό κάτι τέτοιο να γίνει με τις γνώσεις μου.

 

Έχει άλλος ανάλογη εμπειρία να με βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το κόστος θα ειναι απαγορευτικό γιατι σε επικοινωνίες που είχα μαζί τους μου ανέλυσαν οτι ο χρόνος και ο προγραμματισμός που χρειάζεται για τα βασικά στη σύνδεση 2 SQL (Prestashop - Prisma) είναι τέτοιου μεγέθους που γίνεται απαγορευτικό, όπως επίσης και η μη πιθανή μεταπώληση τέτοιυ script. Σε joomla που έχουν έτοιμο δεν βρήκαν την ανταπόκριση που περίμεναν βασικά απογοητεύτικαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε φτιάξει σύνδεση Softone στο Prestashop εγκατεστημένο και δουλεύει πολύ καλά.

Το eshop είναι http://www.best-shop.gr

Αν έχουμε την βάση μπορούμε να το δούμε.

 

Για επικοινωνία 2841025060

Edited by msaridakis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είμαι απο την Lexicon Software και έχουμε το Moneyfest. Αυτή την στιγμή έχουμε υλοποιήσει την σύνδεση με OSCommerce είτε με απυεθείας σύνδεση με την βάση είτε με bridge.

Αν κάποιος γνωρίζει ποιοι πίνακες περιλαμβάνουν τα στοιχεία ενός προϊόντος και θέλει να βοηθήσει μπορούμε να το κάνουμε δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

συγγνωμη που ανασυρω ενα σχετικά παλιό θέμα αλλά ενδιαφέρομαι για την δημιουργία μιας γέφυρας ανάμεσα σε

prisma win και prestashop.

Υπάρχει κάποια σχετική εξέλιξη ή καποιο εργαλειο που μπορεί να βοηθήσει.

επισης ποιά προαπαιτούμενα νομίζετε οτι χρειάζονται για την εκ του μηδενός δημιουργία του εργαλείου αυτού?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δημιουργήσει μια ολοκληρωμένη  εμπορική εφαρμογή  (πελάτες ,προμηθευτές , αποθήκη πωλήσεις  , αγορές , import από xml ή csv προμηθευτών, export στο prestashop 1.6.0.9  και πολλές πληροφοριακές ,οικονομικές και στατιστικές εκτυπώσεις .

Το βασικότερο από όλα είναι ότι όσα είδη και να κάνετε export στο prestashop δεν θα έχετε ποτέ time out .

Το export  στο prestashop  μπορείτε να το βάλετε στο cronjob και το e-shop θα ενημερώνεται αυτόματα  όσες φορές θέλετε και όποιες ώρες καθορίσετε εσείς.

Τώρα βρίσκετε σε επίπεδο testing και αν όλα πάνε καλά σε 15 μέρες περίπου θα είναι έτοιμο.

Όποιος ενδιαφέρετε ας στείλει ένα pm με στοιχεία επικοινωνίας για πιο λεπτομερή ανάλυση και παρουσίαση της εφαρμογής.

Υπάρχει επίσης η δυνατότητα αλλαγών και προσαρμογής στις ανάγκες σας.

Σχετικά με το prisma win  νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε την γέφυρα εάν μας δώσει η κατασκευάστρια εταιρία πρόσβαση στην βάση δεδομένων και ανάλυση με τα πεδία που πρέπει να ενημερώνονται.

Στείλε αν θέλεις  ένα pm με στοιχεία επικοινωνίας  για να τα πούμε αναλυτικά.

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...