Jump to content

PS átköltöztetése másik szerverre


Sanya69

Recommended Posts

Hello !

 

Sajnos átkellet költöztetnem a ps-em egy másik tárhelyre. Mindenben megfelel a követelményeknek.

Lementettem az előző tárhelyről a DB-vel együtt.

Át is írtam a setting.inc.php-ban a PS_BASE_URI címet, a DB_NAME-t, a DB_USER-t és a DB_PASSWD sorban

lévő adatokat a megfelelőre. Majd feltelepítettem a DB bázist.(CPanel/PhpMyAdmin/Importálás)Természetesen utf-8.

Ezek után ez a hiba üzenet jelenik meg az oldalon is és az admin belépés oldalán is !

 

Link to database cannot be established.

 

http://www.hansonkft.hu/shop/

 

Előre is köszönök minden megoldást !

Link to comment
Share on other sites

"Át is írtam a setting.inc.php-ban a PS_BASE_URI címet, a DB_NAME-t, a DB_USER-t és a DB_PASSWD sorban"

Ezek megváltoztak volna másolás közben???

Én erre gondoltam, hogy ez eltérő lehet szolgáltatónként: _DB_SERVER_', 'localhost'

A Cpaneles tárhelyed pontos beállítását megtudod, ha egy új presta telepítést végzel és összeveted a settings.inc.php tartalmát.

Edited by BIstvan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ha nem megy, vegyél fel skype-on és segítek szívesen.

 

Amúgy db-vel van gond. Általában ahogy fent a kolléga mondja, az szokott gondot jelenteni hogy némely

szolgáltató nem "localhost"-al azonosítja a szervert, hanem teszem azt mondjuk: mysql3.pelda-host.com -al.

Ezt az admin felületen -cPanelen- megtudhatod, illetőleg szolgáltatótól is megkérdezheted direktben.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

smarty és cache fájlok nem kavarhatnak be?

setting.inc.php-ben lévő generált kulcsok esetleg?

hogyan tetted fel az új helyre?

telepítés egy szűz shop és utána felülírás régi fájlokkal?

a domain maradt vagy új lett?

kéne tudni pontosan a menetét a telepítésnek

Edited by feri (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok,

 

Korábban joomláztam, utána évekig dolgoztam Prestával, de csak userként. Most úgy adódik, hogy bele kell nyúlnom, ebben kérek segítséget tapasztaltabb sorstársaktól. :)

 

Szeretnék egy üzemelő weboldalt lementeni localhostra, hogy kockázat nélkül tudjam faragni.

Feltettem a wampservert, lementettem a web tartalmát, és összekapcsoltam az adatbázissal. A config.inc-ben átírtam a kellő dolgokat, de valami gubanc van: amikor behívom az oldalra, sok gondolkodás után betöltődik a címlap. Amikor mégis, fehér háttérrel csak a címlap tartalma jelenik meg csupsazon. Semmiféle formázási, css, képi, grafikai tartalom nem jelenik meg.

 

Mi lehet a gond?

 

Köszönöm előre is,

Atti

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

Okés. Először is nehezen tudunk segíteni ha nem írsz prestashop verziószámot.

Átírtad a config fájlt.

 

Utána hívd le az admin felületet, lépj be. SEO / URL beállításoknál írd át a domain-t, ha kell akkor írd át a mappa elérését is.

 

Mentsd el, .htaccess újragenerálódik és rendbe jön.

 

Mivel a fentiek nincsenek beállítva, nem találja a fő css-t az adott mappában. Innentől érthető gondolom.

Ha ez nem segít akkor kapcsold be a developer módot, hogy többet lássunk mi is, ehhez itt kapsz segítséget:

http://prestashop.keszites.net/developer-mod-bekapcsolasa/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tyű! Nagyon köszönöm a gyors segítséget! Valami ajándékot majd kitalálunk. :)

 

A fentieket megcsináltam, de nem hozott változást. Bekapcsoltam a developer módot, és letöltöm ismét a szerverről a cuccost. Nekiállok mégegyszer. :)

 

Köszönöm,

Attila

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítséget!

 

Egyelőre nem változott a helyzet: összeraktam ismét localhoston. Importáltam az adatbázist, átírtam a linkeket az adminban (az admin tökéletesen működik!) és legeneráltam a htaccess fájlt. Adminban az url-eknél lekapcsoltam a "Automatikus továbbirányítás a Canonical URL-re"-t, és a keresőbarát url-ek nincsenek bekapcsolva.

 

A fronton ugyanúgy a fehér háttér jelenik meg, nulla dizájn, csak szövegesen a linkek. Az oldal nem működik, ami linkre kattintok, hibára visz.

 

Ha bekapcsolom a developer módot, akkor viszont csupa érdekes dolog jelenik meg a fronton:

 

( ! ) Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 24 in C:\wamp\www\athome_shop_2\athome\classes\Tools.php on line 1081 Call Stack # Time Memory Function Location 1 0.0018 244256 {main}( ) ..\index.php:0 2 0.1582 6838632 DispatcherCore->dispatch( ) ..\index.php:28 3 0.1745 7453896 ControllerCore->run( ) ..\Dispatcher.php:348 4 0.2604 11740520 IndexControllerCore->initContent( ) ..\Controller.php:167 5 0.2604 11741032 FrontControllerCore->initContent( ) ..\IndexController.php:37 6 0.2604 11741112 HookCore::exec( ) ..\FrontController.php:425 7 0.6275 16798144 AddShareThis->hookDisplayHeader( ) ..\Hook.php:473 8 0.6280 16815824 LinkCore->getProductLink( ) ..\addsharethis.php:111 9 0.6283 16816936 ToolsCore::str2url( ) ..\Link.php:113 10 0.6284 16817368 preg_replace ( ) ..\Tools.php:1081

 

( ! ) Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 24 in C:\wamp\www\athome_shop_2\athome\classes\Tools.php on line 1081 Call Stack # Time Memory Function Location 1 0.0018 244256 {main}( ) ..\index.php:0 2 0.1582 6838632 DispatcherCore->dispatch( ) ..\index.php:28 3 0.1745 7453896 ControllerCore->run( ) ..\Dispatcher.php:348 4 0.2604 11740520 IndexControllerCore->initContent( ) ..\Controller.php:167 5 0.2604 11741032 FrontControllerCore->initContent( ) ..\IndexController.php:37 6 0.2604 11741112 HookCore::exec( ) ..\FrontController.php:425 7 0.6275 16798144 AddShareThis->hookDisplayHeader( ) ..\Hook.php:473 8 0.6280 16815824 LinkCore->getProductLink( ) ..\addsharethis.php:111 9 0.6377 16817448 ToolsCore::str2url( ) ..\Link.php:114 10 0.6378 16817800 preg_replace ( ) ..\Tools.php:1081

 

Valami apróság lehet a gond, de hogy mi, egyszerűen nem jövök rá. :(

Link to comment
Share on other sites

tuti hogy adminban a mappát helyesen adtad meg? nem lehet hogy localhoston almappába telepítetted a shopot, de ezt adminban nem írtad be?

 

lehet probléma egy sima / jel is...

 

tehát ha localhostod így néz ki:

 

c:/wamp/www/shopom/

 

akkor adminban így kell megadni a seo / url beállítások lapján alul:

 

"/shopom/"

 

így csináltad valahogy?

 

vagy ha jól olvasom, akkor a Te esetedben valahogy így:

 

"\athome_shop_2\athome\"

 

illetve: ha chrome-ot használsz, akkor jobb katt => elem megtekintése

majd a hibáknál nézd meg, hogy a css-t miért nem tölti be (mutatni fogja az útvonalat ami valószínű hibás lesz)

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Yippiéééééé!

 

Sikerült megoldani! Persze én voltam a balfék, annyira alapvető béna kis apróság, el sem merem mondani. :)

 

(na jó: 'admin -> Üzlet URL beállítása' részben rossz sorrendben voltak az url adatok'. Átírtam, rögtön működött, kér, hogy elmazsoláztam vele vagy egy hetet...)

 

Köszönöm, hogy tartottad bennem a lelket! Örök hálám üldözni fog! (ezügyben felvettelek skype-re)

 

Köszi mégegyszer!

 

Attila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...