Jump to content

Şehire Göre Nakliye Hesaplama / Calculating shipping cost according to city

bluesoul

Recommended Posts

Merhabalar,
Şu an için PrestaShop ile yaşadığım tek problem, nakliye ücretinin bölge'ye göre yapılması. Forumda araştırdım fakat bir sonuca varamadım. Bilgisi olanlardan, aşağıdaki örnek gibi şehre göre kargo ücretlendirmeyi nasıl yaparım, açıklarsa çok çok memnun olurum.
Örnek:
DHL 0 - 10.000 kg
Istanbul: 5 €
Ankara: 7.5 €
(bu yazılanlar birimler kg başına fiyat olacak sanırım?)

***Siz Türkiye'nin her yerine örneğin tek bir hesaplatma mı yapıyorsunuz; yani tek bölge Europe örneğin..her şehre aynı birim kg. fiyatını mı hesaplatıyorsunuz? Ben bu nakliye hesabını kısacası; müşterinin kayıt olurken girdiği Şehir bilgisine göre yaptırmak istiyorum. Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar.

Hello,
The only problem I've faced with PrestaShop is calculating the shipping cost is based on Zones. I already searched in the forum but couldn't get to a point. I kindly ask from who has info: like below example, how could I make the shipping calculation based on City? I would really appreciate if you could explain it in detail.
Example:
DHL 0 - 10.000 kg
Istanbul city: 5 €
Ankara city: 7.5 €
(I guess above mentioned unit charges will be per kg.?)

Arkadaşlar...bilgisi olan müsait zamanında lütfen açıklayabilir mi?
Şehire göre bu nakliye ücretlendirmesini nasıl ayarlayabilirim, öğrenmeye çok ihtiyacım var acil.
Siz, Türkiye içi nakliye fiyatlandırmada, nasıl bir sistem uyguluyorsunuz?

Merhaba,

normalinde bölgeye göre hesab yapılıyor. Müşteri sipariş verdiğinde, hesablama müşterinin verdiği adresse ait hesablanıyor. Türkiyede nasıl kargo ücretleri hesablanıyor bilmiyorum, fakat almanyada almanya içi her yerine aynı fiyat uygulanıyor. Örnek İstabuldan, İstanbul içi kargo fiyatı ile İstanbuldan Karsa aynı fiyat :-)

Her İl için ayrı ayrı fiyat girmek istiyorsan,
1 Bölge ekle örnek: Bölge 1 diye.
Daha sonra bu bölgeyes bir ülke ekle örnek: Türkiye
Ve daha sonra bu ülkeye 81 Eyalet ekle: İstanbul, İzmir, Ankara, vs...

Detaylı kargo ve bölge açıklamasını Daha önce burda açıklamıştım

Kolay gelsin...

Yanıt için öncelikle çok teşekkürler.
Söylediğin gibi Bölge, Ülke ve bu ülkeye bağlı Şehir(state) ekledim deneme maksatlı.
Fakat yine de eklediğim nakliye firması, bölgeye göre (Bölge 1) hesaplama yapıyor.
Yani bu Bölge 1 'in ülkesi Türkiye ve Türkiye'nin her şehir(state)'i için aynı hesaplama kullanılıyor.
Sanırım PrestaShop kullanan her Türk kullanıcı, Türkiye içi her noktaya gönderimde tek bir liste üzerinden hesaplama yapıyor? (Almanya'daki uygulama gibi..)

Bu arada, Admin ve Normal site içeriği için en güncel ve eksiksiz TR dil dosyasına nereden ulaşabilirim belirtirseniz çok sevinirim.

Destek için teşekkürler!

Merhaba,

türkçe dil dosyaları pek düzgün değil, bir kaç hatalar yinede var. Sanırım şu anda en uygunu Presta-TR sunduğu çeviri.

Prestashopun yeni 1.2 sürümü için yeni bir çeviri başlattım, fakat daha çeviri için başvuran yok, mağlum ya bizimkiler hazıra alışık :-) Link Burada

Gerçi daha 1.2 sürümünün çıkması biraz daha sürer, umarım çıkıncaya kadar çeviri tamamlanmış olur. Niyetim bu defa doğru dürüs genel bir çeviri olsun ve yeni sürüm içinde yayınlansın. Tabiki bunun içinde biraz elimizi çabuk tutmamız gerekiyor. Aksi taktirde yine download bölümünde olduğu gibi, 1.2 sürümüne uygun türkçe dil dosyası yok diye belirtilir.

Kolay gelsin....

• 1 year later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...