Jump to content

Elfelejtett jelszó nem működik idegen nyelven.


tomcat80

Recommended Posts

Segítséget kérnék!

 

 

Elfelejtett jelszó esetén a Prestashop emailben kiküldött válasza, ha nem angol nyelven van:

 

http://oldal neve.hu/password.php?token={path_token}&id={id_customer}

 

 

 

Nem tartalmaz adatokat, ha angolra állítom működik ahogyan kell:

 

http://oldal neve.hu/en/password-recovery?token=5319c6e3157fa5a08e1fe9569198f02f&id_customer=2

 

 

Mi ennek az oka? Hogyan lehet meggyógyítani?

 

 

Your current prestashop version : 1.4.6.2

 

 

 

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

na, megvan, bocsi nem tpl-t kell cserélni, hanem a mails mappában lévő html volt rossz.

lényeg: emlékeim szerint az 1.4-es váltáskor sok minden újítás került a shopba, megváltozott a jelszó emlékeztető kódja is. ezt az angol sablon html-ek követték, de a magyar nem. a lényeg, hogy a legfrissebb angol mail sablont (password_query.html) másold át a magyarba, így tegyél egy ellenőrzést. ennek kell a linknél lennie:

<a href="{url}">{url}</a>

ellentétben a régi verzióval. ha működik, akkor szerintem magyarítsd le a levelet úgyis csak egy két mondat az egész :)

bárki elakadna, skypon felvehet és megcsináljuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok

segitségeteket kérném, még sose programoztam, azt se tudom mi fán terem, de mivel nem tudtam belépni a prestashopos c-panelbe és hiába kértem új jelszót emailben, az nem érkezett meg, hát némi utána olvasás útán vettem a bátorságot és hozzáfogtam én.

Nem keletett volna :), az eredmény az lett, hogy kitöröltem a secure key-y és a pasword-ot a php My Admin- ps_costumer-böl, és a jelszót a ps_employee-böl. Hol hogyan lehett újakat generálni, és mit kell azután csináljak, hogy betudjak lépni? A tárhelyemen 2 oldal van, a tárhely c-paneljébe betudok lépni és FTP-én is tudok csatlakozni, ezért is sikerült a törlés :D, csak a Prestashopos C-Panelbe nem tudok belépni, hogy új dolgokat töltsek fel.

Köszönöm előre is a segitségeteket.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

segitségeteket kérném, még sose programoztam, azt se tudom mi fán terem, de mivel nem tudtam belépni a prestashopos c-panelbe és hiába kértem új jelszót emailben, az nem érkezett meg, hát némi utána olvasás útán vettem a bátorságot és hozzáfogtam én.

Nem keletett volna :), az eredmény az lett, hogy kitöröltem a secure key-y és a pasword-ot a php My Admin- ps_costumer-böl, és a jelszót a ps_employee-böl. Hol hogyan lehett újakat generálni, és mit kell azután csináljak, hogy betudjak lépni? A tárhelyemen 2 oldal van, a tárhely c-paneljébe betudok lépni és FTP-én is tudok csatlakozni, ezért is sikerült a törlés :D, csak a Prestashopos C-Panelbe nem tudok belépni, hogy új dolgokat töltsek fel.

Köszönöm előre is a segitségeteket.

************************

Próbálkozz meg ezzel. Az éles prestashop adatbázisában a ps_employee létre kell hozni egy új sort. (insert).

Az id_profile sorban a value oszlop mezőjébe beírni egy "1"

az id_lang sor value oszlop mezőbe beírni egy "0"

a lastname sor value oszlop mezőbe beírni a felhasználó keresztnevét

a firstname sor value oszlop mezőbe beírni a felhasználó vezetéknevét

az email sor value oszlop mezőbe beírni azt az email cimet, amivel be fog jelentkezni a felhasználó, de be lehet írni bármilyen címet is pl. [email protected]

az active sor value mezőbe beírni egy "1" fontos, hogy aktív legyen ez a felhasználó.

********** a fele már megvan****************

Most az éles prestashop könyvtár config->settings.inc.php előkotorjuk a régi jelszó COOKIE_KEY. Ez pedig a "define(‘_COOKIE_KEY_’, ‘DG1g1GLRykdWYbcLg3yqMSctJfqEsDaim6yrquwjrRQooPPNBLfTuwOc’)" sorában van, mégpedig az aláhúzott rész, macskakörmök nélkül!!!!!!!!!!

Ezt a részt Ctrl-C Ctrl-V beillesztjük egy txt dokumentumba és a kód végére szóköz nélkül beírunk valamit pl. azt, hogy "jelszo". Az elkészített sornak így kell kinéznie DG1g1GLRykdWYbcLg3yqMSctJfqEsDaim6yrquwjrRQooPPNBLfTuwOcjelszo

Ezek után ellátogatunk egy Md5x genráló oldalra. Én ezt ajánlom, én is itt próbálkoztam http://md5x.ru/ A baloldali kis ablakba beillesztjük az elkészített sort, a jobb oldali ablakba megkapjuk az új jelszavunk nyomatát. A jobb oldali ablakból Ctrl-C kimásoljuk a teljes sort és beillesztjük az ps_employee táblánk passwd sor value oszlop mezőbe. Nyomunk egy OK és ha mindent jól csináltunk, akkor az új email cimmel és jelszóval (jelen esetben jelszavunk jelszo lesz) be tudunk lépni a Prestashop admin felületére.

Ez a kép is támpont a mezők kitöltéséhez.

post-232327-0-69670000-1328880256_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ferke21, még megkérdezném azt a dolgot, - mit és hol kell csinálni, ahoz, hogy a fejlécnél, az oldal web címénél, ne a prestashop logója legyen látható, hanem a cég logója vagy semmi

Köszi előre is a választ

Link to comment
Share on other sites

ferke21, még megkérdezném azt a dolgot, - mit és hol kell csinálni, ahoz, hogy a fejlécnél, az oldal web címénél, ne a prestashop logója legyen látható, hanem a cég logója vagy semmi

Köszi előre is a választ

 

Az admin felületen Preferences->Appearance ot lehet minden logó félét változtatni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...