Jump to content

Νέα εγκατάσταση


Recommended Posts

Πρώτα από όλα χαιρετώ όλη την κοινότητα.

Είμαι "νέος" στο prestashop αλλά σκοπεύω να το μάθω καλά, και φυσικά είμαι διαθέσιμος να βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ και εγώ την κοινότητα

Έχω δυο ερωτήσεις να κάνω για αρχή

1) Έκανα εγκατάσταση το prestashop σε subdomain (e-shop.mydomain.gr) αφού ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση στον server, μου εμφάνισε δυο link ένα για το Backoffice Page και ένα για Public access entry points Index page. Ενώ στο Backoffice μπαίνω κανονικά στο Index page δεν εμφανίζει τίποτα και μου βγάζει ERR_TOO_MANY_REDIRECTS 

2) Γνωρίζεται  κάποιο free erp που να δουλεύει καλά με το   prestashop

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιώργο απ την Πάρο :)

1) Το πρόβλημα σου έχει να κάνει κατά 90% με το SSL. Έχεις ενεργοποιήσει το SSL είτε μόνο στο Presta ή μόνο στο hosting και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να σε πηγαίνει συνέχεια μπρος πίσω γι αυτό σκάει :)

2) Δεν ξέρω κάποιο.

Κωνσταντίνος από Δράμα

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε 
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου ναι έχεις δίκιο ήταν από ssl.
Τώρα να ρωτήσω κάτι κατά την γνώμη για τιμολόγηση σου καλύτερα add on ή erp

Ευχαριστώ Γιώργος 

Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι της τιμολόγησης είναι μεγάλο θέμα.

Εξαρτάται πως θες να δουλεύει το κατάστημα, θα είναι μόνο ηλεκτρονικό,θα υπάρχει και φυσικό κτλ.

Το ποιο σοβαρό και επεκτάσιμο είναι erp, μην ξεχνάς ότι έχει ανακοινωθεί η ηλεκτρονική τιμολόγηση,που το erp θα περνάει τα στοιχεία κατευθείαν στην ααδε.

Αυτό με module δεν γίνεται,τουλάχιστον μέχρι τώρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μεις αναμένουμε φίλε την ηλεκτρονική τιμολόγηση για να φτιάξουμε (τουλάχιστον προς ιδία χρήση) κάποιον σχετικό μηχανισμό.

Στην ουσία, κατά την ταπεινή γνώμη μου, μόλις ανοίξει -- και λειτουργεί απροβλημάτιστα -- η ηλεκτρονική τιμολόγηση θεωρώ ότι η ανάγκη για erp θα εξαλειφθεί.

Θα μπορείς να κόβεις τιμολόγια μέσω Presta (αν γράψεις κώδικα ή αγοράσεις module).
Διαχειρίζεσαι (ήδη) απόθεμα.
Και άλλα πολλά.

:) Αρκετά με το ολιγοπώλιο των ERPs :)

Edited by tapanda.gr (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...