Jump to content

Podwójny slash po przeniesieniu sklepu


red09

Recommended Posts

Przeniosłem sklep na presta 1.7 na inny serwer, problem jest taki, że w kodzie źródłowym zamiast ścieżki do cssów i java:

adresdomeny.pl/sciezka/css.css jest

//sciezka/css.css

domena otwiera sie adresdomeny.pl//

znalazlem identyczny problem tutaj: https://www.prestashop.com/forums/topic/331640-serwer-homepl-problemy-z-prestashop-rozjechany-szablon/

zrobiłem wszystko wg poleceń jednak wtedy po zmienie wyskakuje biała strona i informacja, że brakuje folderu install na serwerze

pliki i baza przeniesione prawdopodobnie ok, bo jak w narzędziu dla developerów chrome zmieniłem ręcznie ścieżki to sklep się wyświetlał normalnie
jak ktoś jest w stanie rozwiązać problem to proszę podesłać nr telefonu i maila do siebie 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mr.suchy said:

Sklep ładuje się normalnie. Zmień przeglądarkę albo wyczyść pamięć podręczną w swojej.

tak jak napisałem wyżej dnsy zmieniłem u siebie na komputerze więc jeszcze czyta z serwera gdzie to działa 

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem i dalej nie rozumiem. Po co zmieniać DNS? IP w pliku hosts ustawia się tylko i wyłącznie wtedy kiedy mamy stronę, sklep na lokalnym komputerze. Lokalny serwer.  Jeżeli chcemy podejrzeć zmiany na sklepie, który jest pod innym adresem to musimy wywołać ten adres. To że w hosts dodamy sobie adres docelowy, który prowadzi do tymczasowego to nic nie zmieni i tak zostanie wywołany adres tymczasowy.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mr.suchy said:

Przeczytałem i dalej nie rozumiem. Po co zmieniać DNS? IP w pliku hosts ustawia się tylko i wyłącznie wtedy kiedy mamy stronę, sklep na lokalnym komputerze. Lokalny serwer.  Jeżeli chcemy podejrzeć zmiany na sklepie, który jest pod innym adresem to musimy wywołać ten adres. To że w hosts dodamy sobie adres docelowy, który prowadzi do tymczasowego to nic nie zmieni i tak zostanie wywołany adres tymczasowy.

pozdrawiam

teraz to ja nie rozumiem o czym Pan pisze, idąc Pańskim tokiem myślenia wpis na blogu linuxpl nie ma żadnego sensu

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie nie ma sensu. Przykład z artykułu.

78.46.73.197 pomoc.linuxpl.com

Hipotetycznie. Pod tym adresem IP jest nowa wersja strony pomoc.linuxpl.com. Wprowadzamy taki zapis w HOST żeby po wprowadzeniu pomoc.linuxpl.com zobaczyć zawartość 78.46.73.197 a nie starej strony, która jest na 80.80.80.80. No i fajnie. uruchamiamy przeglądarkę i wprowadzamy adres pomoc.linuxpl.com. Widzimy zawartość strony 78.46.73.197. Pierwszy problem. Skoro strona widoczna jest w internecie czyli dostępna musi być pod jakimś adresem np. pomoc.linuxpl.darmowy-serwer.pl. Więc po co robić przkierowanie? Takie przekierowanie ma sens jeżeli mamy sklep na http://localhost/sklep i chcemy żeby był dostępny pod adresem http://sklep.pl wówczas w host wpisujemy 127.0.0.1 sklep.pl.

Link to comment
Share on other sites

78.46.73.197 nazwasklepu.pl

w oryginale adres - nazwasklepu.pl

po ustawieniu host nazwasklepu.pl jest zczytywana z nowego serwera nie rozumiem Panskich odniesien do darmowy-serwer.pl widocznie nie zrozumial Pan przykładu z artykułu

adres sklepu w ogole sie nie zmienia tylko adres ip serwera

Edited by red09 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zadam podchwytliwe pytanie. Skąd serwer o adresie IP 78.46.73.197 ma wiedzieć że chce Pan wyświetlić stronę o adresie nazwasklepu.pl ? Przecież domena nazwasklepu.pl nie musi być dostępna pod tym adresem 78.46.73.197 albo na tym IP może być wiele sklepów. Innymi słowy. Jeżeli wpisze Pan w HOST IP 78.46.73.197 wp.pl to oczekuje Pan że zobaczy wirtualna polskę?

Link to comment
Share on other sites

Niestety straciłem już zbyt dużo czasu na tłumaczenie Panu prostych rzeczy mimo, że nie jestem specjalistą od sklepów. Widocznie administratorzy linuxpl gdzie mam serwer nie wiedzą o czym piszą, a dodając domenę do tego serwera z podanym adresem IP stał się cud i nie wiadomo jak ten sklep po zaimportowaniu na ten serwer się tam wyświetla 

Link to comment
Share on other sites

Administratorzy Linuxpl wiedzą co piszą i mają rację. W tym artykule są opisane podstawy odnośnie zmiany dnsów domeny z pomocą własnego windowsa. Szczególnie jest to pomocne przy przenoszeniu stron lub sklepów internetowych. Wracając do problemu to czy mógłbyś napisać jakiego serwera tyczy się problem? Bo wygląda to na problem z separacją serwisu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...