Jump to content

[ÇÖZÜLDÜ] prestashop 1.6.0.5 kurulum hatası

bekir

Recommended Posts

Sorun Türkçe Dil ile kurulumdan kaynaklanıyor.

Türkçe kurulumun bu süreme tam olarak entekre edilemediğini görüyorum.

Sistemde karektersel bir sorun var inşallah diğer sürümde bu hata düzelir.

Bu sürüme ait dil çevirileri tarafımdan yapıldı ama sürüm içerisine hala %100 olarak yansıtılmadı, bu sürümde çok eksiklik var ve kısa sürede yeni sürüm çıkar.

Bu sorundan kurtulmak için şimdilik İngilizce olarak kurulum yapınız.

Tamamen yanlış tespit, son sürüm'de herhangi bir hata yoktur, hata tamemen sizden kaynaklanıyor...3 ayrı sunucuya 7 kurulum yaptım...en küçük bir aksaklıkla karşılaşmadım...

1.6.0.5 final, tabiki daha sonra sürümler çıkacak v0.9.7 dan buyana bu güncellemeler çıkıyor, bunun için müneccim olmaya gerek yok, prestashop forumda bu tür asılsız düşünceler yazıldığında prestashop kötü veya çok sorunlu bir yazılım gibi anılıyor, prestashop'a gönül vermiş benim gibi kişiler ise bu tür yazılardan rahatsız oluyor..sorun aslında budur....

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)

ben size yalan söylüyorsunuz demedim...servis sağlayıcınızdaki hataları yazılımsal olarak gösteriyorsunuz...bu doğru değil dedim...neyse konuyu fazla uzatmayacağım...gerekli bilgileri gönderdim...verdiğim bilgiler ile kurulumu yapın yazılımsal bir sorun olmadığını zaten göreceksiniz...benim açımdan konu kapanmıştır...

config/config.inc.php dosyasını açın

setlocale(LC_CTYPE, $locale);

satırını bulun ve satırın başına // yazın

//setlocale(LC_CTYPE, $locale);

sorun büyük ihtimalle bu şekilde çözülecektir 

siteyi silip baştan türkçe kurulum yaptım, malum beyaz sayfa açılmadı sonra dediğiniz kodu düzelttim çalışıyor... bu düzeltme sıfır kurulumda çalışıyor

• Like 1

Sorunun dil dosyasından kaynaklandığı görülmektedir.Bu çözümler geçici çözümdür,sorunun tamamen çözümesi için üreticilere görev düşmektedir.

Sunucu ile alakalı olmadığı görülmüştür.

Merhabalar

Arkadaşlar sorunun çözümünü ve teşhisi ben yapıyorum, ama hükmü siz veriyorsunuz. Bu "ilgili olmadığı görülmüştür", "şu olduğu tespit edilmiş" gibi kararlara nasıl varıyorsunuz hayret ediyorum. Sırf bu yüzden cevap vermediğim başlıklar oluyor. 

Tabi ki hem Prestahsop ile ilgili bir bug hem sunucu ile alakalı bir sorun bu. Buraya teknik detayları yazamayacağım.önemli olan sorunun çözülmesi. 

siteyi silip baştan türkçe kurulum yaptım, malum beyaz sayfa açılmadı sonra dediğiniz kodu düzelttim çalışıyor... bu düzeltme sıfır kurulumda çalışıyor

Sorunun çözüldüğüne sevindim. İyi alışverişler dilerim.

config/config.inc.php dosyasını açın

setlocale(LC_CTYPE, $locale);

satırını bulun ve satırın başına // yazın

//setlocale(LC_CTYPE, $locale);

sorun büyük ihtimalle bu şekilde çözülecektir 

böyle bir kod görünmüyor ? 

• 5 months later...

1.6.0.5 final, tabiki daha sonra sürümler çıkacak v0.9.7 dan buyana bu güncellemeler çıkıyor, bunun için müneccim olmaya gerek yok, prestashop forumda bu tür asılsız düşünceler yazıldığında prestashop kötü veya çok sorunlu bir yazılım gibi anılıyor, prestashop'a gönül vermiş benim gibi kişiler ise bu tür yazılardan rahatsız oluyor..sorun aslında budur....

Prestashopta o kadar çok hata o kadar çok eksik var ki, burdan bir yazsam bizim köye yol olur. Kusura bakma. Şahsen bir defa hata yaptım bunu kullandım bir daha bu hatayı asla yapmayacağım.

Prestashopta o kadar çok hata o kadar çok eksik var ki, burdan bir yazsam bizim köye yol olur. Kusura bakma. Şahsen bir defa hata yaptım bunu kullandım bir daha bu hatayı asla yapmayacağım.

Hosting ten kaynaklı sorunlar yaşıyorsunuzdur....yüzlerce prestashop site sorunsuz çalışmaktadır...

• 2 years later...

Aleyküm Selam,

Dostum kurulum sirasindakiler hata degil sadece prestashop'u daha performansli ve stabil kullanabilmen icin öneri. Sadece odev yapmak icin kuracaksan bunlara takilma ama illede bunlari cozmem gerek diyorsan;

1.) İntl exention (eklenti) kur ve aktif et.

2.) Bir php hizlandirici modulu kur diyor. Bunuda kurarsan sorun cozulecektir.

Kolay gelsin.

Edited by Can Memiş (see edit history)