Jump to content

Prestashop'ta Translate (Çeviri) Sorunu!

Elgor

Recommended Posts

Merhaba öncelikle,

Prestashop un önceki sürümlerinde olmayan ama 1.7.x ile genelde forumda bir sürü başlık açılan Çeviri sorunu ne yazık ki benimde başıma geldi.

Standart olarak 1.7.6  ve 1.7.5.2 kurulumlarını yaptım, Türkçe olarak sorunsuz çalışıyor Classic Tema. 

Ama ne zaman farklı bir tema yüklesem Türkçe bölümler gidiyor ve İngilizce olarak karşıma çıkıyor, 
Tema çevirisinden değil sorun onu belirtmek isterim,

Üye Kayıt Ekranında mesela "Forgot your password?"  kısmı Yönetim Panelinde Translate bölümündeki Classic Tema nın çevirisinde 
"Parolanızı mı unuttunuz?"  gözükmesine rağmen ön tarafta bunu göremiyorum.  
Performan bölümünden de "Önbelliği Temizle" işlemini de yapmama rağmen hiç bir tercüme edilen kısım Ön Yüzde çıkmıyor. 

Genel bir BUG olarak gözükmekte ama çözen var bir yolla ama o yollu kullanan çözemeyenlerde var.

Bu konuda bilgisi olan kimse var mı veya çözümü bilen?

Şimdiden teşekkür ederim.

18 hours ago, Elgor said:

Merhaba öncelikle,

Prestashop un önceki sürümlerinde olmayan ama 1.7.x ile genelde forumda bir sürü başlık açılan Çeviri sorunu ne yazık ki benimde başıma geldi.

Standart olarak 1.7.6  ve 1.7.5.2 kurulumlarını yaptım, Türkçe olarak sorunsuz çalışıyor Classic Tema.

...

Selamlar,

Çeviriler sayfasının altında yer alan Kopyalama alanından, varsayılan temadan -> yeni temaya kopyala seçeneğini denediniz mi?

21 minutes ago, SahinSOLMAZ said:

Selamlar,

Çeviriler sayfasının altında yer alan Kopyalama alanından, varsayılan temadan -> yeni temaya kopyala seçeneğini denediniz mi?

Merhaba Şahin bey,
Denedim olmadı, forumlara baktım github a da baktım hatta, sonuçta BUG olarak geçiyor şu durumda,  Çeviriler kısmında X birşeyi Türkçe sini yazınca kaydetmiya veya kaydetse bile aktif olmuyor. Çevirilerde Türkçe çıkıyor ama Ön yüzde değişiklik yok ne yazık ki.

1 minute ago, Elgor said:

Merhaba Şahin bey,
Denedim olmadı, forumlara baktım github a da baktım hatta, sonuçta BUG olarak geçiyor şu durumda,  Çeviriler kısmında X birşeyi Türkçe sini yazınca kaydetmiya veya kaydetse bile aktif olmuyor. Çevirilerde Türkçe çıkıyor ama Ön yüzde değişiklik yok ne yazık ki.

BUG kaydı varsa yeni versiyonda düzeltilecektir yoksa da açabiliriz.

Kolay gelsin.

• 8 months later...