Jump to content
  • 0

Moduł filtru


world4players

Question

Witajcie, jest jakis darmowy modul do filtrow produktow? Ten podstawowy jest beznadziejny. Wchodzac na glowna strone gdzie mam produkty ze wszystkich kategorii mam liste xxxx kategorii producentow i innych parametrow. Szukam czegos bardziej przyjaznego dla oa lub zeby chociaz lista byla ograniczona do np. 10 filtrow a reszta w "zaawansowanym" filtrowaniu lub po kliknieciu "rozwin wiecej" jest cos takiego?

Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
7 godzin temu, krzysiuus napisał:

Te rzeczy o których piszesz to kwestia dostosowania standardowego modułu. 

https://addons.prestashop.com/pl/510-wyszukiwanie-filtry

Niestety nic tam takiego w opcjach nie widzialem. Mam albo wszystko wywalone po kolei albo jak ustawie np. 10 to juz wiecej nie widac i nie ma zaawansowanego filtru lub rozwiniecia reszty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 godziny temu, krzysiuus napisał:

W stylach css wystarczy dodać wartość height np. na 200px i overflow-y:scroll dla danej gruby atrybutów/cech (lub wszystkich grup - nawet łatwiej) wtedy mamy scroll obok a nie całą długą listę wartości. 

A podpowiesz jakiego "hasla" tam szukac? I to jest w glownym pliku stylow css a nie w pliku css od modulu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 godzinę temu, krzysiuus napisał:

#search_filters .facet {
	max-height: 200px;
	overflow-y: scroll;
	overflow-x: hidden;
}

Tylko jeżeli używasz filtrowania po cenie należy dograć do niego dodatkową klasę i nadpisać to co jest u góry aby nie było scorllów przy tym filtrze. 

Tak uzywam filtrowania po cenie, a plik css to ten glowny od calego szablonu tak? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 minut temu, krzysiuus napisał:

Dodaj na koniec theme.css

Dobra działa ale właśnie mam scrolle tam gdzie ich np. nie potrzeba. Zobacz jak to wygląda: https://world4players.com/2266-smartfony

Btw, suwak ceny ma wiele zer po przecinku. Da się to usunąć do 2 cyfr po przecinku? 

 

EDIT

 

A zrobienie zamiast scrolla to button "rozwiń" to już za dużo zabawy? Obstawiam że nie sam CSS tutaj by wchodził w grę?

Edited by world4players (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak to jest jak się nie widzi problemu online. 

Usuń wcześniejszy kod i dodaj:

#search_filters .facet .collapse, #search_filters_brands .facet .collapse, #search_filters_suppliers .facet .collapse {
	display: block;
	overflow-y: auto;
	overflow-x: hidden;
	margin-bottom: 15px;
	max-height: 165px;
	padding-top: 10px;
}

Z buttonem jest więcej roboty gdyż trzeba edytować sam moduł nie tylko prosty styl css. 

Co do ceny to w panelu admina zapewne masz ograniczenie po przecinku domyślnie włączone, próbowałeś podmienić pliki modułu z oryginałem? 

 

 

PS. Z niektórych filtrów spokojnie możesz zrezygnować. 

Edited by krzysiuus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 godziny temu, krzysiuus napisał:

Tak to jest jak się nie widzi problemu online. 

Usuń wcześniejszy kod i dodaj:


#search_filters .facet .collapse, #search_filters_brands .facet .collapse, #search_filters_suppliers .facet .collapse {
	display: block;
	overflow-y: auto;
	overflow-x: hidden;
	margin-bottom: 15px;
	max-height: 165px;
	padding-top: 10px;
}

Z buttonem jest więcej roboty gdyż trzeba edytować sam moduł nie tylko prosty styl css. 

Co do ceny to w panelu admina zapewne masz ograniczenie po przecinku domyślnie włączone, próbowałeś podmienić pliki modułu z oryginałem? 

 

 

PS. Z niektórych filtrów spokojnie możesz zrezygnować. 

Modul tych filtrow jest oryginalny, nie z szablonu. Zaraz poszukam z tymi cenami i zobacze jak tam jest. Co do filtrow to ktore masz na mysli? Ze mozna zrezygnowac? W takim razie button sobie odpuszcze na razie bo obstawiam ze po aktualizacji modulu i tak wszystko pojdzie sie....

 

 

EDIT

 

W panelu mam ustawione 2 cyfry Dziesietne po przecinku. Btw jeszcze spytam, czy ogarniasz temat multisklepu? Bo tez bym mial kilka pytan w innym temacie. Ale to na pozniej

 

 

Edited by world4players (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

W oryginalnym jest ograniczenie pod ilość znaków po przecinku, ew. spróbuj round. 

Jeżeli zmiany dla modułu dokonujesz w kopii modułu w szablonie to nie zostaną napisane podczas aktualizacji. 

Co do filtrów niepotrzebnych przy filtrowaniu na stronie kategorii to nie znam za bardzo branży w której działasz ale moim zdaniem możesz wyrzucić: 

- kolor dodatkowy

- elektronika

- wzór

- materiał dodatkowy

- kategorie/kompatybilność (to samo)?

- gwarancje 

Ew. filtry/cechy mogą być przecież na stronie produktu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...